Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Esnaf Kefalet Kredisi Yapılandırma 2023 Başvurusu

Esnaf Kefalet Kredisi Yapılandırma 2023 Başvurusu, küçük ölçekli işletmelerin finansman ihtiyaçlarını karşılamak için sunulan destekleyici bir programdır. Bu program kapsamında işletmeler, mevcut kredi borçlarını uygun faiz oranlarıyla yapılandırarak, ödeme planlarını yeniden düzenleyebilirler. Bu sayede işletmelerin finansal güçlerini korumaları ve işlerini büyütmeleri için gerekli kaynakları sağlamaları mümkün olur. Esnaf Kefalet Kredisi Yapılandırma 2023 Başvurusu hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için hemen sitemizi ziyaret edin.

Esnaf Kefalet Kredisi Yapılandırma 2023 Başvurusu

Türkiye’deki esnaf ve sanatkarların finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması amacıyla Halkbank faiz indirimli kredi imkanı sunmaktadır. Banka, 2022, 2023 ve 2024 yıllarına devreden krediler ile 1 Ocak 2022-31 Aralık 2024 döneminde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliğine (TESKOMB) bağlı bölge birliklerine ortak olan ESKKK’lere, yüzde 50 faiz indirimi uygulayacaktır.

Halkbank Esnaf Kredisi Yapılandırma 2023

Cumhurbaşkanı tarafından esnaflara müjde verildi ve Halkbank aracılığıyla kredi kullanarak takibe düşen esnaflar, borçlarını %4 faizle toplam 36 aya kadar vadeli geri ödemesiz olarak yeniden yapılandırabilirler.

Esnaf Kefalet Yapılandırma Şartları

Esnaf kefalet kredisi alacak kişiler, mesleki kolda faaliyet göstermeli ve faaliyet gösterdikleri iş gerekçesiyle esnaf veya sanatkar olmalıdırlar. Ayrıca, 3 ay faaliyette bulunmuş olmalı ve işletmelerine en yakın esnaf ve sanatkar odasına kayıt yaptırmış olmaları gerekmektedir.

Esnaf Kefalet Kredi Borçları Affı 2023

Esnaflar için yapılandırma işlemleri henüz belirli bir tarih verilmeksizin yapılabilir durumdadır. Esnafların borçlarını yapılandırmak istediklerinde kredi kefalet kooperatiflerine yazılı başvuru yapmaları gerekmektedir. Borçlarını 12 ay veya 24 ay vadelerle ödemek isteyen esnaflara %7 ve %8 faiz uygulanacaktır. Ayrıca, borçlarının tamamını ödeyecek olan esnafların faizleri silinecektir.

Esnaf Kefalet Kredi Gereken Evraklar Neler?

  • 4 adet vesikalık fotoğraf (son 6 ayda çekilmiş olmalıdır)
  • Kişinin bağlı bulunduğu esnaf odasındaki faaliyet belgesi
  • Esnaf sicil belgesi fotokopisi ve aslı
  • Esnaf kredisi kullanacak kişiye ait nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • Esnaf kefalet kooperatifinden temin edilecek olan ortaklık beyannamesi
  • Vergi levhası aslı ve fotokopisi
  • Başvuru sahibine ait ikametgah belgesi

Bu belgelerle başvuru yaparak, esnaf kefalet kredisinden yararlanmak mümkündür.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş