Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

ALES – Yüksek Öğretim Kurumu Sınavı Son Gün

ALES – Yüksek Öğretim Kurumu Sınavı Son Gün

2019 ALES-1 sınavı başvuru için bugün(28.03.2019) tarihi son gün. Daha önce 19 Mart tarihinde ÖSYM’nin kendi internet sayfasında da yaptığı duyuru ile belirttiği başvurular için son gün olarak tekrar hatırlatıldı. Bugün saat 23:59’a kadar ALES sınavına başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını yapabileceklerdir.

ALES sınavının tam olarak ne olduğu ve ne işe yaradığı ile ilgili bilgi almak isterseniz bu sayfayı kontrol edebilirsiniz. ALES Nedir?

2019 ALES Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı ile ÖSYM’nin yaptığı açıklama ise şöyle.

DUYURU
(19 Mart 2019)

2019-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) Geç Başvurusu Hakkında

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS)geç başvurusu 19 Mart 2019 tarihinde (bugün) saat 23.59’da sona erecektir. Adayların belirtilen saate kadar başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekmekte olup, ödeme sisteminde yaşanan teknik bir aksaklıktan dolayı sadece ödeme işlemleri 20 Mart 2019 tarihi saat 23.59’a kadar uzatılmıştır.

Ayrıca ÖSYM kendi sayfasında belirtmese de ALES sınavı başvuru ücreti 180 TL olarak belirlendi. Bu demek oluyor ki sınava girmek istiyorsanız öncelikle bu ücreti ödemeniz gerekmektedir. Son 3 yıl içinde ALES sınavına girmediyseniz ve yüksek öğrenim yada mühendislik tamamlama yapacaksanız o zaman ALES sınavı başvurusunu kaçırmamalısınız.

Daha Fazlasını Keşfedin

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş