Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

ZOSTAVAX 0,65 ML SC ENJEKSIYONLUK SUSPANSIYON HAZIRLAMAK ICIN LIYOFILIZE TOZ ICEREN 1 FLAKON VE COZUCU ICEREN KULLANIMA HAZIR ENJEKTOR FİYATI

İLAÇ DURUMU PASİF
İLAÇ FİYATI 693,49 TL
BARKOD 8699636960455
ETKİN MADDE VARISELLA ZOSTER
FİRMA ADI MERCK SHARP DOHME İLAÇLARI LTD. ŞTİ.
REÇETE NORMAL RECETE
İTHAL-İMAL İTHAL
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ GERI ODEMESI OLMAYAN URUNLER
BİRİM / CİNSİ ML
AMBALAJ MİKTARI 1
ATC KODU J07BK01
NFC KODU FPB
SAKLAMA KOŞULLARI Soğuk Zincire Tabi İlaç (Buzdolabında 2-8 °C’de saklayınız.)
Işıktan Korunması Gereken İlaç
Ödeme Durumu İlaç, SGK tarafından ödenmemektedir.
Ayakta Ödenme Durumu Ödenmez
Yatan Hasta Ödenme Durumu Ödenmez

ZOSTAVAX 0,65 ML SC ENJEKSIYONLUK SUSPANSIYON HAZIRLAMAK ICIN LIYOFILIZE TOZ ICEREN 1 FLAKON VE COZUCU ICEREN KULLANIMA HAZIR ENJEKTOR Fiyatı Ne Kadar?

ZOSTAVAX 0,65 ML SC ENJEKSIYONLUK SUSPANSIYON HAZIRLAMAK ICIN LIYOFILIZE TOZ ICEREN 1 FLAKON VE COZUCU ICEREN KULLANIMA HAZIR ENJEKTOR Eczane Fiyatı 693,49 TL etiket fiyatından satın alabilirsiniz.

ZOSTAVAX Nedir?

ZOSTAVAX, zona (herpes zoster) aşısıdır ve canlı bir aşıdır. Deri altına uygulanmaktadır. Özel olarak sulandırıldıktan sonra, her bir dozu 0.65 mL olan canlı, zayıflatılmış varisella-zoster virüsü içermektedir. Etkin maddeleri arasında bulunan Oka/Merck suşu, 19400 PFU’dan az değildir.

Yardımcı Maddeler ve Alerjenler

ZOSTAVAX içerisinde bulunan diğer maddeler, su, sukıoz, hidrolize jelatin, sodyum klorür, potasyum dilidrojen fosfat, potasyum klorür, monosodyum L-glutamat, anhidr disodyum fosfat ve üre’dir. Bu aşı eser miktarda neomisin içerebilir. Bu durumda, neomisin veya diğer aşı bileşenlerine karşı alerjiniz varsa, aşıyı kullanmamanız tavsiye edilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aşıyı kullanmaya başlamadan önce, kullanma talimatını dikkatlice okumanız gerekmektedir. Doktor ya da eczacı gibi bir uzmana danışarak ilave sorularınızı sormalısınız. Aşı, sadece kişisel olarak size reçete edildiği için, başkalarına vermeyiniz. Aşıyı kullanırken doktorunuza veya hastaneye gittiğinizde, kullanmış olduğunuz aşıdan bahsetmeniz gerekmektedir. Aşıyı yüksek ya da düşük dozda kullanmanız tavsiye edilmez.

ZOSTAVAX Nasıl Kullanılır?

Aşı, deri altına uygulanır. Enjeksiyon kendi kendinize yapılabilir ya da bir uzman tarafından uygulanabilir. Bu konuda bilgi ve talimatlar kullanım talimatında açıklanmaktadır.

Olumsuz Yan Etkiler

ZOSTAVAX’ın olumsuz yan etkileri arasında, ağrı, kızarıklık, şişlik, baş dönmesi, baş ağrısı, kas ağrısı, bulantı, ateş, üşüme, terleme ve kaşıntı yer alabilir.

ZOSTAVAX’ın Saklanması

ZOSTAVAX, 2-8 derece arasında yer alacak bir yerde saklanmalıdır. Işık ve donma’dan korunmalıdır. Çocukların ulaşamayacakları bir alan da tutunuz.

ZOSTAVAX: 0,65 ML SC Enjeksiyonluk Suspansiyonlu Liyofilize Toz

Ne İçin Kullanılır?

ZOSTAVAX, zona hastalığını (zoster) ve zosterle ilişkili post-herpetik nevraljiyi (PHN, zonadan sonra yaşanan uzun süreli ağrı) önlemek için kullanılan bir aşıdır. Bu aşı, 50 yaş ve üzerindeki kişilerin aşılanmasında uygulanmaktadır.

ZOSTAVAX Nedir?

ZOSTAVAX, mevcut zonayı veya zonayla ilişkili ağrıyı tedavi etmek için kullanılamaz. Aşı, tekli doz flakonunda enjeksiyonluk süspansiyon hazırlamak için liyofilize toz şeklinde sunulur. Aşıyı hazırlamak için, toz flakonuyla birlikte verilen çözücüyle tozun sulandırılması gereklidir. Çözücü, berrak ve renksiz bir sıvıdır. Toz, beyaz-beyaza yakın renkte kompakt, kristalimsi bir kitledir.

ZOSTAVAX Ambalajı

ZOSTAVAX, bir flakon ve önceden doldurulmuş enjektör içeren ambalajda sunulur. Ayrıca, 1 veya 10’luk ambalajlarda bulunur. Ancak, bütün ambalaj büyüklükleri pazarlanmayabilir.

Zona Hastalığı Hakkında Bilgi

Zona, ağrılı ve kabarcık şeklinde döküntülere neden olan bir hastalıktır. Genellikle vücudun bir bölgesinde ortaya çıkar ve birkaç hafta sürebilir. Şiddetli, uzun süren ağrılara ve yara izlerine neden olabilir. Nadir durumlarda, bakteıiyel deri enfeksiyonları, güçsüzlük, kas paıalizi, işitme veya görme kaybına da sebep olabilir. Zona, su çiçeğine yol açan aynı virüsten kaynaklanır. Su çiçeği geçirdikten sonra, su çiçeği virüsü vücutta sinir hücrelerinde kalmaya devam eder. Bazı durumlarda, uzun yıllar sonra virüs aktifleşerek zona hastalığına neden olur.

Post-Herpetik Nevralji (PHN)

Zonanın kabarcık şeklindeki döküntüsü iyileştikten sonra, ağrı aylar veya hatta yıllar boyunca devam edebilir ve şiddetli olabilir. Bu uzun süreli ağrıya post-herpetik nevralji (PHN) denir.

ZOSTAVAX: Hazırlanması, Yan Etkileri ve Bilgilendirme

ZOSTAVAX Nedir?

ZOSTAVAX, 0,65 mL enjeksiyonluk suspenzyon hazırlamak için liyofilize toz içeren 1 flakon ve çözücü içeren kullanıma hazır enjektör olarak kullanılan bir aşıdır.

ZOSTAVAX Nasıl Hazırlanır?

ZOSTAVAX, çözücüyü liyofilize toz içeren flakona ekleyerek hazırlanır ve kas içine enjekte edilir.

ZOSTAVAX’ın Yan Etkileri Nelerdir?

ZOSTAVAX’ın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Yan etkiler aşağıdaki kategorilerde sıralanmıştır:

Çok yaygın :

10 hastanın en az 1’inde görülebilir.

Yaygın :

Yaygın olmayan :

10 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilir.

100 hastanın birinden az, fakat 1000 hastanın birinden fazla görülebilir.

Seyrek:

1.000 hastanın birinden az görülebilir.

Çok seyrek :

10.000 hastanın birinden az görülebilir.

Çalışmalarda bildirilen yan etkiler:

  • Enjeksiyon bölgesinde kızarıklık, ağrı, şişlik ve kaşıntı.

  • Başağrısı

  • Kolda veya bacakta ağrı

  • Enjeksiyon bölgesinde sıcaklık hissi ve sert şişlik şeklinde morluklar

  • Su çiçeği (vaıisella)

ZOSTAVAX’m genel kullanımında bulantı, eklem ağrısı, kas ağrısı, ateş, bezlerde şişlik (boyun, koltukaltı), döküntü, enjeksiyon bölgesinde döküntü, enjeksiyon bölgesinde kaşıntı, solunum veya yutkunma güçlüğünü içeren ve ciddi olabilen alerjik reaksiyonlar bildirilmiştir. Alerjik bir reaksiyon yaşarsanız hemen doktorunuza haber veriniz.

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız, doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

Yan Etkilerin Raporlanması

Kullanma Talimatında yer alan veya almayan herhangi bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi” ikonuna tıklayarak ya da 0800 314 00 08 numaralı yan etki bildirimi hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’a bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenilirliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

Yasal Bilgilendirme : Burada verilen bilgiler farklı kaynaklardan toplanan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. Lütfen buradaki bilgileri %100 doğru olarak kabul etmeyin, bir hastalığınız varsa öncelikli olarak doktorunuza başvurun.

marketfiyatlari.com’da kullanılan bilgiler Hekim ve Eczacıya Danışmanın Yerine Geçemez. Sitemiz doktorunuzun veya eczacınızın yerini almayı hedeflememektedir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş
Portobet Güncel