Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

WANSAAR PLUS 160/25 MG FILM KAPLI TABLET (28 FILM KAPLI TABLET) FİYATI

İLAÇ DURUMU AKTİF
İLAÇ FİYATI 86,07 TL
BARKOD 8680760090279
ETKİN MADDE VALSARTAN + HIDROKLOROTIYAZID
FİRMA ADI PHARMACTİVE İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş.
REÇETE NORMAL RECETE
İTHAL-İMAL İMAL
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ ISKONTODAN MUAF DEGIL
BİRİM / CİNSİ MG
AMBALAJ MİKTARI 28
ATC KODU C09DA03
NFC KODU ABC
SAKLAMA KOŞULLARI Nemden Korunması Gereken İlaç
Ödeme Durumu İlaç, SGK tarafından ödenmemektedir.
Ayakta Ödenme Durumu Ödenmez
Yatan Hasta Ödenme Durumu Ödenmez

WANSAAR PLUS 160/25 MG FILM KAPLI TABLET (28 FILM KAPLI TABLET) Fiyatı Ne Kadar?

WANSAAR PLUS 160/25 MG FILM KAPLI TABLET (28 FILM KAPLI TABLET) Eczane Fiyatı 86,07 TL etiket fiyatından satın alabilirsiniz.

Ağız Yoluyla Alınan WANSAAR PLUS Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Etkin Madde ve Yardımcı Maddeler

Her bir film kaplı tablet 160 mg valsartan ve 25 mg hidroklorotiyazid içerir. Mikrokristalin selüloz, Krospovidon Tip A, Kolloidal silikon dioksit, Magnezyum stearat, Hipromelloz (HPMC 2910), Titanyum dioksit (E 171), Polietilen glikol, Talk, Sarı demir oksit (E172), Kırmızı demir oksit (E172) ve Siyah demir oksit (E172) de yardımcı maddeler arasında yer alır.

Kullanım Talimatları

Bu ilacın kullanımı öncesinde KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okumanız tavsiye edilir. Kullanma talimatını saklayarak daha sonra tekrar ihtiyaç duyabilirsiniz. İlave sorularınız olması durumunda, doktorunuza veya eczacınıza başvurunuz. İlacın kullanımı kişisel olarak size özel reçete edilmiştir ve başkalarına verilmesi tavsiye edilmez. Kullanım sırasında doktorunuza ilacı kullandığınızı söyleyiniz ve talimatlara aynen uyunuz. İlaç hakkında önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

WANSAAR PLUS Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

WANSAAR PLUS’ın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde ilacı kullandığınızı mutlaka doktorunuza belirtiniz.

WANSAAR PLUS’ın Olası Yan Etkileri

WANSAAR PLUS kullanırken oluşabilecek yan etkiler arasında baş ağrısı, baş dönmesi, yorgunluk, öksürük, üst solunum yolu enfeksiyonu, kalp atışında artış, başta dönme, kan basıncında düşüş ve böbrek fonksiyonlarında bozukluk sayılabilir.

WANSAAR PLUS’ın Saklanması

WANSAAR PLUS ilacı, çocukların erişemeyeceği bir yerde, ambalajında saklanmalıdır. İlaç, nemden korunarak 25°C’nin altındaki sıcaklıkta saklanmalıdır.

WANSAAR PLUS 160/25 MG FILM KAPLI TABLET (28 FILM KAPLI TABLET) Ne için kullanılır? Neye iyi gelir?

WANSAAR PLUS, yüksek kan basıncının kontrolünde kullanılan bir ilaçtır. Her bir film kaplı tablet, 160 mg valsartan ve 25 mg hidroklorotiyazid içerir.

Nasıl Çalışır?

WANSAAR PLUS içindeki valsartan, anjiyotensin II adı verilen bir maddenin etkisini önler. Anjiyotensin II, kan damarlarının daralmasına ve dolayısıyla kan basıncının yükselmesine neden olur. WANSAAR PLUS bu durumu etkisiz hale getirir ve kan damarları genişler, kan basıncı düşer.

Ne Zaman Kullanılır?

Yüksek kan basıncının düşürülmesi amacıyla kullanılır. Yüksek kan basıncı, kalp ve atardamarların iş yükünü artırır. Düzenli kullanılmadığı takdirde, beyin, kalp ve böbrek damarlarını hasara uğratabilir. Bu durum, inme, kalp yetmezliği ya da böbrek yetmezliği ile sonuçlanabilir. Yüksek kan basıncı, kalp krizi riskini artırır. WANSAAR PLUS’ın düzenli kullanımı, kan basıncınızın normal seviyelerde kalmasını sağlar ve bu tür hastalıkların gelişme riskini azaltır.

Nasıl Kullanılır?

WANSAAR PLUS, doktorunuz tarafından belirtilen dozajda kullanılmalıdır. Genellikle günde bir kez alınır. İlacın kullanımı sırasında bol su içmeli ve düzenli kan basıncı ölçümleri yapılmalıdır. Yan etkileri ya da ilaçla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuza danışın.

WANSAAR PLUS 160/25 MG FILM KAPLI TABLET (28 FILM KAPLI TABLET) Yan Etkileri Nedir? Yan Etkisi Var Mı?

Tüm ilaçlar gibi WANSAAR PLUS’ı kullanan hastalarda da herkeste olmamakla birlikte yan etkiler ortaya çıkabilir.

Yan Etki Kategorileri

Yan etkiler aşağıdaki kategorilerde gösterildiği şekilde sıralanmıştır:

Çok yaygın

Yaygın

Yaygın olmayan

Seyrek

Çok Seyrek

Sıklığı bilinmeyen

: 10 hastanın en az 1’inde görülebilir.

: 10 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilir.

: 100 hastanın birinden az, fakat 1.000 hastanın birinden fazla görülebilir.

: 1.000 hastanın birinden az görülebilir,

: 10.000 hastanın birinden fakat fazla görülebilir.

: 10.000 hastanın birinden az görülebilir.

Yasal Bilgilendirme : Burada verilen bilgiler farklı kaynaklardan toplanan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. Lütfen buradaki bilgileri %100 doğru olarak kabul etmeyin, bir hastalığınız varsa öncelikli olarak doktorunuza başvurun.

marketfiyatlari.com’da kullanılan bilgiler Hekim ve Eczacıya Danışmanın Yerine Geçemez. Sitemiz doktorunuzun veya eczacınızın yerini almayı hedeflememektedir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş