Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

VENIBA 150 MG XR UZATILMIS SALIMLI 28 SERT KAPSUL FİYATI

İLAÇ DURUMU AKTİF
İLAÇ FİYATI 130,10 TL
BARKOD 8699569170044
ETKİN MADDE VENLAFAKSIN HCL
FİRMA ADI BİLİM İLAÇ SANAYİİ VE TİCARET A.Ş.
REÇETE NORMAL RECETE
İTHAL-İMAL İTHAL
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ ISKONTODAN MUAF DEGIL
BİRİM / CİNSİ MG
AMBALAJ MİKTARI 28
ATC KODU N06AX16
NFC KODU BCA
SGK ETKİN MADDE KODU SGKFV3
ÖZEL BİLGİLER TİTCK Endikasyon Dışı Ek Onay Alınmadan Kullanılabilecek İlaç
Ödeme Durumu İlaç, SGK tarafından ödenmemektedir.
Ayakta Ödenme Durumu Ödenmez
Yatan Hasta Ödenme Durumu Ödenmez

VENIBA 150 MG XR UZATILMIS SALIMLI 28 SERT KAPSUL Fiyatı Ne Kadar?

VENIBA 150 MG XR UZATILMIS SALIMLI 28 SERT KAPSUL Eczane Fiyatı 130,10 TL etiket fiyatından satın alabilirsiniz.

VENİBA 150 mg XR Uzatılmış Salımlı Sert Kapsül Hakkında

VENİBA 150 mg XR, ağız yoluyla kullanılan bir ilaçtır. Her kapsül, uzatılmış salım formülasyonunda 150 mg venlafaksine eşdeğer, 169.71 mg venlafaksin hidroklorür içermektedir. İçeriğinde sodyum lauril sülfat, hipromelloz, eudragit RS 100, magnezyum stearat, eudragit E 12.5, titanyum dioksit, eritrosin, indigo karmin ve jelatin bulunmaktadır.

VENİBA XR’ın Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce, bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okumanız önemlidir. Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

Kullanma Talimatınızı Saklayınız

 • Kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz.
 • Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
 • Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz.
 • Bu ilacın kullanımı sırasında doktora veya hastaneye gittiğinizde doktorunuza bu ilacı kullandığınızı söyleyiniz.

VENİBA XR Kullanmadan Önce

Öncesinde doktorunuza danışmayı unutmayın. Hamileyseniz, emziriyorsanız, başka bir ilaç kullanıyorsanız veya herhangi bir rahatsızlığınız bulunuyorsa, doktorunuzla konuşarak ilacın kullanımına başlayabilirsiniz.

VENİBA XR Nasıl Kullanılır?

VENİBA XR, doktorunuz tarafından reçetelenen şekilde kullanılmalıdır. İlacın kullanma talimatını dikkatlice okuyunuz. İlaç herhangi bir yiyecek ile birlikte veya aç karna alınabilir.

Olası Yan Etkileri Nelerdir?

İlacın yan etkileri arasında baş dönmesi, halsizlik, ağız kuruluğu, mide bulantısı, terleme ve uyku bozukluğu yer alır. Bu yan etkiler doktorunuz ile konuşarak hafifletilebilir.

VENİBA XR’ın Saklanması

İlaç, serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır. Çocukların erişemeyeceği ve ışık almayan bir yerde muhafaza ediniz.

Veniba 150 Mg XR Uzatılmış Salımlı 28 Sert Kapsül

Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Veniba XR, uzatılmış salım formülasyonunda hazırlanmış kapsül şeklindedir ve 28 kapsüllük blister ambalaj içerisinde kullanıma sunulmuştur. Serotonin ve noradrenalin geri alım inhibitörleri (SNRI’lar) olarak isimlendirilen ilaç grubuna ait bir antidepresandır.

Hangi Durumlarda Kullanılır?

 • Major depresyonun tedavisinde,
 • Major depresyonun nüksünün ve yeni episodların (atakların) engellenmesinde,
 • Yaygın anksiyete bozukluğu (YAB) tedavisinde,
 • Sosyal fobi tedavisinde,
 • Agorafobi (hastanın panik atağının ortaya çıkabileceğini hissettiği yerlerde bulunmaktan korkması) ile birlikte veya agorafobi olmaksızın görülen panik bozukluğu tedavisinde kullanılır.
Kullanım Talimatları

İlacın dozajı ve kullanım süresi, hastanın sağlık durumu ve yanıtı baz alınarak doktor tarafından belirlenir. İlacın uygun şekilde kullanımı için doktorun verdiği talimatlara göre hareket edilmelidir. Veniba XR kapsülleri, yemekle birlikte günde bir kez ağız yoluyla alınmalıdır. Kapsüller bütün olarak yutulmalı ve ezilmemelidir.

Yan Etkileri

Veniba XR kullanımı sırasında karşılaşılabilecek yan etkiler arasında baş dönmesi, ağız kuruluğu, uyku hali, halsizlik, kabızlık, terleme ve ağırlık hissi yer alabilir. En sık görülen yan etkiler arasında ise mide bulantısı ve baş ağrısı yer almaktadır. Bu yan etkiler devam ederse veya ciddiye alınması gereken bir durumla karşılaşılırsa doktora başvurulmalıdır.

Önemli Uyarılar

Veniba XR, sadece doktor tarafından reçete edildiği şekilde kullanılmalıdır. İlacın dozu ve kullanım süresi, hasta özellikleri baz alınarak doktor tarafından belirlenir. İlacın gereğinden fazla kullanımı veya reçete edilenden daha sık kullanımı, ciddi yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Sonuç olarak, Veniba XR, SNRI’lar olarak isimlendirilen bir antidepresan ilaçtır ve major depresyon, yaygın anksiyete bozukluğu, sosyal fobi ve panik bozukluğu gibi durumların tedavisinde kullanılır. Ancak ilacın kullanımı sırasında doktorun verdiği talimatlara uyulması ve olası yan etkilerin dikkatle takip edilmesi gerekmektedir.

VENIBA 150 MG XR UZATILMIS SALIMLI 28 SERT KAPSUL Yan Etkileri Nedir? Yan Etkisi Var Mı?

Olası Yan Etkileri

4.Olası yan etkiler nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, VENİBA XR’ın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa VENİBA XR kullanmayı durdurunuz ve derhal size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz.

 • Göğüste sıkışma, hırıltı, yutma veya nefes almada zorluk, yüz, boğaz, eller veya ayaklarda şişme gibi vücudun alerji oluşturan maddelere karşı verdiği çok şiddetli yanıt, ani aşırı duyarlılık reaksiyonları, sinirli veya endişeli hissetme, sersemlik hissi, çarpıntı hissi, deride ani kızarma ve/veya sıcaklık hissi
 • Şiddetli döküntü, kaşıntı veya kurdeşen (genellikle kaşıntı ile birlikte, kırmızı veya solgun lekeler halinde deri kabarıklığı)
 • Yerinde duramama, halüsinasyon, koordinasyon kaybı, hızlı kalp atımı, vücut sıcaklığında artış, kan basıncında hızlı değişiklikler, aşırı aktif refleksler, ishal, koma, bulantı, kısma gibi belirtileri içerebilen serotonin sendromu bulgu ve belirtileri
 • Serotonin sendromunun en ciddi formu Nöroleptik Malign Sendrom (NMS) olarak adlandırılır. NMS belirtileri ateş, kalp atım hızında artış, terleme, ciddi kas sertliği, kafa karışıklığı, kas enzimlerinde yükselme (kan testi ile belirlenir) gibi belirtileri içerebilir.

Doktorunuza söylemeniz gereken diğer yan etkiler:

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş