Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

TYOFLEX %0,25 MERHEM 30 G FİYATI

İLAÇ DURUMU AKTİF
İLAÇ FİYATI 55,52 TL
KAMU FİYATI 55,52 TL
KAMU ÖDENEN 55,52 TL
KAMU İSKONTOSU 0.00%
BARKOD 8699514376026
ETKİN MADDE TIYOKOLSIKOZID
FİRMA ADI ABDİ İBRAHİM İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş
REÇETE NORMAL RECETE
İTHAL-İMAL İMAL
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ FIYAT KORUMALI OLUP, DEPOCU FIYATI 21,71 TL VE ALTINDA OLANLAR
BİRİM / CİNSİ %
AMBALAJ MİKTARI 30
ATC KODU M03BX05
NFC KODU MSA
SGK KAMU NO A10159
SGK EŞDEĞER KODU E111C
SGK ETKİN MADDE KODU SGKFT6
Ödeme Durumu İlaç, SGK tarafından ödenmektedir.
Ayakta Ödenme Durumu Ödenir
Yatan Hasta Ödenme Durumu Ödenir

TYOFLEX %0,25 MERHEM 30 G Fiyatı Ne Kadar?

TYOFLEX %0,25 MERHEM 30 G Eczane Fiyatı 55,52 TL etiket fiyatından satın alabilirsiniz.

TYOFLEX Nedir ve Ne için Kullanılır?

TYOFLEX, deri yüzeyine uygulanabilen bir ilaçtır. Aktif madde olarak Tiyokolşikosid 75 mg içermektedir. Yardımcı maddeleri arasında Vazelin flant, Setostearyl alkol, Setomakrogol 1000, Vazelin likit, Propilen glikol, Propil parahidroksibenzoat, Metil parahidroksibenzoat, Lavanta esansı ve Deiyonize su bulunmaktadır.

Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kullanma talimatını saklayınız ve ilacın kullanımı ile ilgili detaylı bilgileri dikkatlice okuyunuz.
 • Eğer ilave sorularınız varsa, doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
 • Bu ilaç kişisel olarak size reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz.
 • Doktora veya hastaneye gittiğinizde, kullandığınız ilacı doktorunuza söyleyiniz.
 • Bu talimatta yazılanlara uyunuz ve önerilen dozun dışında ilacı kullanmayınız.

Nasıl Kullanılır?

TYOFLEX’i kullanmadan önce deri yüzeyini temizleyiniz. İlaç, deriye masaj yaparak uygulanmalıdır. Kremi sürdükten sonra ellerinizi yıkayınız.

Olası Yan Etkiler Nelerdir?

TYOFLEX kullanımına bağlı olarak ciltte kızarıklık, kaşıntı veya tahriş gibi yan etkiler görülebilir. Ayrıca, ilaca karşı hassasiyeti olan kişilerde nefes darlığı, yüz ve dilde şişme gibi ciddi alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilir. Bu durumda ilacı kullanmayı bırakınız ve derhal doktorunuza başvurunuz.

Saklama Koşulları

TYOFLEX’i çocukların erişemeyeceği serin ve kuru bir yerde saklayınız. İlaç son kullanma tarihinden önce kullanılmalıdır.

TYOFLEX %0,25 MERHEM 30 G

Ne için kullanılır? Neye iyi gelir?

TYOFLEX, tiyokolşikosid etkin maddesini içerir. 30 g’lık alüminyum tüp içinde 75 mg etkin madde bulunur.

TYOFLEX esas olarak kas gevşetici etkinliğe sahiptir. Tiyokolşikosid, ağrılı kas spazmlarının semptomatik tedavisi amacıyla kullanılır.

TYOFLEX Merhem Kullanımı

TYOFLEX Merhem, sadece haricen kullanılan bir ilaçtır. Doğrudan cilde uygulanarak etkisini gösterir. Merhemi, acı olan bölgeye hafif masaj ile yedirerek uygulayın. Günde iki kez uygulama önerilir.

TYOFLEX Kullanmanın Yan Etkileri

TYOFLEX merhem kullanmanın bazı yan etkileri olabilir. Bu yan etkiler arasında kaşıntı, kurdeşen, kızarıklık, cilt döküntüsü, şişlik ve lokal ağrı bulunabilir. Yan etkiler ciddiye alınmalı ve bir doktor veya eczacıya danışılmalıdır.

TYOFLEX Merhem Kimler Tarafından Kullanılmamalıdır?

TYOFLEX merhem, tiyokolşikosid etkin maddesine veya ilaçta kullanılan diğer maddelere alerjisi olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Ayrıca, hamileler, emziren anneler ve 18 yaşın altındaki çocuklar da TYOFLEX merhem kullanmamalıdır.

TYOFLEX Merhem Fiyatı

TYOFLEX merhem fiyatı, eczanelere ve satış yapılan çevreye’e göre değişebilir. Fiyatları karşılaştırarak en uygun TYOFLEX merhem fiyatını bulabilirsiniz.

TYOFLEX %0,25 MERHEM 30 G Yan Etkileri Nedir? Yan Etkisi Var Mı?

TYOFLEX, etkin maddesi metil salisilat içeren bir ilaçtır. Her ilaç gibi TYOFLEX de yan etkiler meydana getirebilir. Olası yan etkileri ve alınması gereken önlemleri aşağıda bulabilirsiniz.

TYOFLEX’in Ani Duyarlılık Tepkisi ile Meydana Gelen Yan Etkileri

TYOFLEX kullanırken acil tıbbi müdahale gerektiren ciddi bir alerjik reaksiyon oluşabilir. Eğer aşağıdaki belirtilerden biri meydana gelirse TYOFLEX kullanımını hemen bırakın ve en yakın hastanenin acil bölümüne gitmeniz gerekmektedir:

 • Kaşıntı, döküntü veya kızarıklık
 • Yüzde, dudakta, dilde veya boğazda şişme
 • Nefes almada zorluk veya hırıltı

TYOFLEX’in Diğer Yan Etkileri

TYOFLEX kullanımı sonrasında hafif yan etkiler meydana gelebilir. Eğer aşağıdaki belirtilerden herhangi biri gözlemlenirse, derhal doktorunuza haber verin:

 • Sersemlik veya uyuklama hissi
 • Döküntü veya alerjik deri reaksiyonu
 • Bulantı, kusma veya ishal
 • Mide ağrısı veya dispepsi

Burada listelenmeyen diğer yan etkilerle karşılaşırsanız, hemen doktorunuza veya eczacınıza başvurun. Unutmayın, herhangi bir olası yan etkiyi doktorunuzla paylaşarak ilacınızın güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine yardımcı olabilirsiniz.

Yan Etkilerin Raporlanması

TYOFLEX veya herhangi bir ilaç kullanımı sırasında oluşan yan etkileri, doktorunuzla veya eczacınızla konuşarak raporlamak önemlidir. Ayrıca, “İlaç Yan Etki Bildirimi” ikonu aracılığıyla veya 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi’ne bildirim yapabilirsiniz.

Yasal Bilgilendirme : Burada verilen bilgiler farklı kaynaklardan toplanan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. Lütfen buradaki bilgileri %100 doğru olarak kabul etmeyin, bir hastalığınız varsa öncelikli olarak doktorunuza başvurun.

marketfiyatlari.com’da kullanılan bilgiler Hekim ve Eczacıya Danışmanın Yerine Geçemez. Sitemiz doktorunuzun veya eczacınızın yerini almayı hedeflememektedir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş