Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Teminat Blokeli Kredi Kartı Nedir? 2023 Hangi Bankalar Veriyor?

Teminat blokeli kredi kartı, banka hesabında belli bir tutarın bloke edilerek verilen bir kredi kartı türüdür. Bu kredi kartı, kredi skoru düşük olan ya da kredi geçmişi olmayan kişilere kredi kartı vermek için kullanılır. Teminat blokeli kredi kartının kullanıcısı, kredi kartı limitinin sınırlı olduğu ve kullanılan tutarın hesapta bloke edilen miktar kadar olması gerektiği konusunda bilgilendirilir.

2023 yılında birçok Türk bankası, teminat blokeli kredi kartı vermeye devam edecektir. Akbank, Garanti BBVA, İş Bankası, Yapı Kredi, Denizbank ve daha birçok banka bu kredi kartı türünü müşterilerine sunmaktadır. Teminat blokeli kredi kartı, kredi geçmişi olmayan ya da düşük kredi skoru olan kişiler için güvenli bir seçenek olabilir. Ayrıca, kredi kartı limitinin sınırlı olması nedeniyle borçları yönetmek daha kolay olabilir.

İÇİNDEKİLER

 • Teminat Blokeli Kredi Kartı Nedir?
 • Teminat İpotekli Kredi Kartı Nasıl Alınır? 2023
 • Kaç TL Limite Sahip Teminat İpotekli Kredi Kartı Alınır?
 • Blokeli Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir? 2023
 • Ziraat Bankası Teminat İpotekli Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Teminat blokeli kredi kartı, Ziraat Bankası bloke teminatlı kredi kartı başvurusu, Kuveyt Türk blokeli kredi kartı başvurusu, Finansbank bloke Teminatlı kredi kartı, Bloke teminatlı kredi kartı Yorumları, Blokeli kredi kartı Veren Bankalar 2023, Bloke teminatlı kredi kartı kullananlar, ING Bank bloke teminatlı kredi kartı gibi konular hakkında araştırma yapan kişiler için bu yazımızda teminat blokeli kredi kartı nedir ele alacağız.

Teminat Blokeli Kredi Kartı Nedir?

Teminatlı ipotek bloke kredi kartı nedir? Sorunun cevabını tek cümleyle açıklayabiliriz. Bilindiği üzere bankalardan kredi ve kredi kartı almak için kredi puanı gerekmektedir. Bir kredi puanı nedir? Bankalar bu gibi durumlarda müşterilerine kredi kartı verebilmek için teminat olarak ipotekli kredi kartı çıkarmışlardır. Yani 18 yaşını doldurmuş ve belli miktarda nakit parası olan herkes kredi kartına sahip olabilir. Bu duruma bankalardan kredi kartı alamayan ev kadınlarını da kapsadığını söylemek isterim. Dolayısıyla geliri olmayan ama nakiti olanlar dediğim gibi teminatlı ipotekli kredi kartı alabilirler.

Teminat İpotekli Kredi Kartı Nasıl Alınır? 2023

Teminat ipotekli kredi kartı yukarıda başlıkta yer verdiğimiz gibi bankalardan çeşitli sebeplerden dolayı kredi kartı alamayanlar için çıkartılmıştır. Normal kredi kartlarıyla aralarında hiç bir fark yoktur. Yani, üzerinde teminatlı kredi kartı filan diye bir ibare yer almaktadır. Bütün kredi kartlarında olan özelliklerin hepsine teminat karşılığında sahip olabilirsiniz. Peki, teminat ipotekli kredi kartı bankalardan nasıl alınır? Bu sorunun yanıtına geçmeden ama sizlere ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum. Teminat ipotekli olarak bir çok bankadan kredi kartı alabildiğiniz için lütfen başvurunuzu yapmadan ufak bir araştırma yapın.

Kaç TL Limite Sahip Teminat İpotekli Kredi Kartı Alınır?

Mevduat hesabınıza nakit para yatırmanız durumunda alacağınız teminatlı blokeli kredi kartının kullanım üst limitinin ne olduğunu biliyor musunuz? Bunun için herhangi bir matematik yapmamıza gerek yok! Çünkü normal kredi kartı limitleri aldığınız maaşın 4 katı üzerinden hesaplanıyor ama iş biraz farklı. Aradaki fark; Alacağınız teminatlı kredi kartı limiti, banka şubesindeki mevduat hesabınıza yatıracağınız para miktarıdır. Yani banka hesabınıza 5.000 TL yatırırsanız, alacağınız güvenli kredi kartı kullanım üst limiti 5.000 TL olacaktır. Peki, bu limiti artırmanın başka yolu yok mu? tabii ki var. Bunun için yapılacak en akıllıca şey kredi notunuzu yükseltmektir. Böylelikle teminatlı ipotek kredi kartınızın limiti kredi notunuzdaki artışla orantılı olarak artacaktır.

Blokeli Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir? 2023

Hangi bankaların kredi kartlarını bloke ettiğini sorarsanız, sizin için birden fazla banka listeleyebilirim. Bunun nedeni, birçok bankanın bloke kredi kartı çıkarmasıdır. Bu nedenle bloke edilen kredi kartı bankaları arasında hangi bankaların en iyi olduğunu belirlemek çok daha mantıklı olacaktır. İşte size tavsiye edeceğim 5 büyük kredi kartı veren kuruluş dahil olmak üzere tüm ipotek kredi kartı veren bankalar;

 • Ziraat Bankası
 • Şekerbank
 • Denizbank
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Albaraka
 • Garanti BBVA
 • QNB Finansbank
 • Akbank

Ziraat Bankası Teminat İpotekli Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Teminat blokeli kredi kartı almak isteyenlerin çoğu Ziraat Bankası’nı tercih ediyor. Nedeni, çoğumuzun varsayacağı gibi çok daha iyi fırsatlar sunmasıdır. Düşük komisyon oranlarına sahip olması ve birçok ödeme ile hemen her işyerinde geçerli olması şüphesiz en büyük avantajlarından biridir. Bu ve daha birçok sebepten dolayı Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için ipotek teminatlı olarak da başvurabilirsiniz. GOLD ve PLATINUM olmak üzere iki kredi kartı ile müşterilerine sunulan Ziraat Bankası, nakit çekimleriniz için de BANKKART’ı kullanılabilir hale getiriyor. Bu kartlara sahipseniz, dilerseniz Ziraat Bankası’nın mobil bankacılık hizmetlerinden rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Ziraat Bankası Mobil İnternet Bankacılığı’nı açarak, teminat ipoteği ile aldığınız kredi kartınızın ödeme ve nakit akışını bahsettiğimiz güzergah üzerinden takip edebileceksiniz. Elbette Ziraat mobil bankacılık hizmetini açtığınızda rahatlıkla zamanla artacak olan krediye başvurabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş