Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Sosinc.iib.gov.tr Nedir? Başvuru ve Sorgulama

Sosinc.iib.gov.tr, İç İşleri Bakanlığı tarafından yürütülen Sosyal İzolasyon Destek Programının başvuru ve sorgulama işlemlerinin yapılabildiği resmi internet sitesidir. Sosyal izolasyon sürecinde ekonomik olarak desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın başvurularını kolayca yapabilecekleri site üzerinden aynı zamanda başvuru durumlarını da sorgulayabilirler. Sosinc.iib.gov.tr, İç İşleri Bakanlığı’nın sağladığı hizmetlerin daha ulaşılabilir olması ve vatandaşlara daha hızlı yanıt verebilmek adına oluşturulmuş bir platformdur.

Sosinc.iib.gov.tr Nedir? Başvuru ve Sorgulama 2023;

İstanbul il sınırlarında yaşayan dar gelirli ve yoksul vatandaşların sosyal yardım başvurularını online platformda da gerçekleştirebilmeleri adına İBB tarafından oluşturulan sosinc.iib.gov.tr sitesi üzerinden ihtiyaç sahipleri; İBB’nin sosyal yardımlarına başvurabiliyorlar.

Pandemi sürecinde faaliyete geçen site üzerinden muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar yani hane halkı kişi başı aylık kazancı güncel asgari ücretin 1/3’ünün altında olanlar; yardımlara başvurabiliyorlar.

Başvuru sahipleri, aynı zamanda bu site üzerinden başvurularının kabul edilip edilmediğini de öğrenebiliyorlar.

Sosinc.iib.gov.tr Nedir?

Makalede Neler Var?

Sosinc.ibb.gov.tr Başvuru Formu

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yoksul ve dar gelirli vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardımlarına eskiden sosinc.ibb.gov.tr sitesi üzerinden başvurabiliyorlardı.

Ancak Mayıs ayında alınan karar ile artık bu site üzerinden İBB yardımlarına başvurulamıyor.

İstanbul il sınırlarında yaşayan dar gelirli ve yoksul vatandaşlar; başvurularını TC kimlik no ve e-devlet şifre bilgileri ile e-devlet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebiliyorlar.

E-devlet üzerinden İBB yardımlarına başvurmak için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkini tıklayabilirsiniz.

Bu linki tıkladığınızda sizden başvuru formu doldurmanız bekleniyor.

Formda sizlere kişisel bilgilerinize, mesleğinize, aylık gelir ve gider durumunuza, aylık hane kazancınıza yani muhtaç olup olmadığınıza dair sorular yöneltiliyor.

Başvurunuzun İBB tarafından değerlendirilip, olumlu sonuçlanması için formdaki tüm sorulara eksiksiz olarak yanıt vermeniz gerekiyor.

Formda yardım alabilmek adına kendilerini yoksul beyan edenler, muhtaçlık sınırının altında yaşamamalarına ya da işsiz olmamalarına rağmen kendilerini işsiz olarak belirtenler ve bir süreliğine yardım alanlar hakkında daha sonra İBB tarafından cezai yaptırım uygulanıyor.

Yaptırım dahilinde bu kişilerin aldıkları tüm yardımları güncel faizleriyle geri ödemeleri gerekiyor.

Ödeme yapmayanlar ise İBB tarafından mahkemeye veriliyorlar.

Sosinc.ibb.gov.tr Başvuru Sorgulama

Belediyenin yardımlarına bu site üzerinden başvuran ihtiyaç sahipleri, başvuru sonuçlarını da aynı link üzerinden takip edebiliyorlar.

Mevcut başvuru sonucunu öğrenmek isteyenlerin ise https://sosinc.ibb.gov.tr/ linkine tıklamaları gerekiyor.

Başvuru sahipleri, TC kimlik no ve doğum tarihi bilgileri ile birlikte başvuru sonuçlarını bu link üzerinden takip edebiliyorlar.

Sosinc.ibb Askıda Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç sahibi olan İBBli vatandaşlar, eskiden Askıda Fatura başvurularını sosinc.ibb.gov.tr sitesi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebiliyorlardı.

Ancak Mayıs ayı itibariyle artık

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş