Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir?

Saç kırıkları en sık görülen saç sorunlarından biridir ve çoğu kişi için oldukça rahatsız edicidir. Saç kırıklarının oluşmasının birçok nedeni vardır, ancak genellikle saçı sıcaklık ve kimyasal işlemlere maruz bırakmak, saç kurutma makinesi kullanmak ve düzenli olarak saçınızı boyamak gibi faktörlerin yanı sıra saçı fırçalamak veya diğer şekillendirme araçları kullanmak da etkilidir.

Ancak neyse ki, bu sorunun çözümü var! Saç kırıklarının yeniden büyümesine yardımcı olacak birçok doğal yöntem vardır. B vitaminleri, E vitamini ve protein açısından zengin yiyecekler tüketmek, saçınızı doğru şekilde tararken dikkat etmek, saçınızı düzenli olarak kesmek ve nemlendirici saç bakım ürünleri kullanmak sadece birkaç örnektir. Bu yöntemlerle, kırıklı saçlardan kurtulabilir ve daha sağlıklı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir?

Saç sağlığına önem veren herkes oluşan kırıklar ile birlikte saç kırıklarına ne iyi gelir sorusuna yanıt aramaktadır. Burada amaç saçlarını eski canlı, parlak sağlığına geri döndürmektir. Hatta evde doğal yollarla saç kırıklarına ne iyi gelir arayışı söz konusu olur. Saçınıza zaman içerisinde uyguladığınız kimyasal ürünler, tozlar ve duman gibi etkenler yaşam içerisinde saçınıza zarar vermektedir. Saçlarınız uzun süre bu hususlar maruz kalması halinde saç kırıklıkları oluşur. Böylelikle kişiler saç kırıklarına ne iyi gelir sorusuna yanıt arar. Öyle ki bu saçlarınızı bu duruma getiren klorsu sular, vitamin eksiklikleri, sık saç şekillendirici ve fön cihazları, hava kirlilikleridir.

Doğal Ürünler Neler?

Yaşanılan kırıklığa neden olan husus özellikle saçlarınızın eski sağlığına kavuşması için önemlidir. Bu duruma gelmesindeki nedenler ortadan kaldırılması gerekir. Zira ne kadar bakım yaparsanız yapın kırılmalar bu sebeple devam edebilir. Evinizde doğal yöntemler ile saç kırıklarına ne iyi gelir sorusuna yanıtlar arıyorsanız ihtiyacınız olan başlıca hususlar şunlardır.

Hindistan Cevizi Yağı

Özellikle çok iyi bir nemlendirici olması saç kırıklıkları için Hindistan cevizi yağı kullanılması önerilmektedir. Doğal bir yağ ve ürün olması saçlara zarar vermeden onarma olanağı sağlar. İçeriğinde bulunan laurik asit ile antifungal karşıtı etkisi saçta kepek, enfeksiyon bırakmazken kırıkları da onarma da etkili olmaktadır. Kullanımı ise oldukça basittir. Zira Hindistan cevizi yağı parmağınızla saç diplerine hafif masajler ile sürülmesi yeterliğidir. Yağı en son saçınızın hepsine sürebilirsiniz. Sonrasında ise saçınızı bir eşarp yada bone yardımıyla kapatın ve en az 2-3 saat kadar bekletin. Hatta yapabiliyorsanız gece sabaha kadar bu uygulamayı yapın. Sonrasında ise şampuanınız ile yıkayın ve kurulayın. Hindistan cevizi uygulamasını hafta da birkaç kez uygulamanız faydalı olacaktır.

Hint Yağı

Saç diplerine uygulayacağınız hint yağı aynı zamanda saç derisi ile kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Hızlanan kan ile daha iyi beslenen saçlar daha güçlü olur ve kırılmasını önlerken aynı zamanda kırık saçları da onarmada etkili olmaktadır. Hint yağı uygulamasında bir kaşık zeytinyağı kullanılması gerekir. Eşit miktarlarda karıştırılan yağlar saç derisi ve saçın tamamına uygulan

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş