Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

PROGESTAN DEX 25 MG / 1 ML I.M. /S.C. ENJEKSIYONLUK COZELTI (7 AMPUL) FİYATI

İLAÇ DURUMU AKTİF
İLAÇ FİYATI 447,80 TL
BARKOD 8699828750758
ETKİN MADDE PROGESTERON
FİRMA ADI KOÇAK FARMA İLAÇ VE KİMYA SANAYİ A.Ş.
REÇETE NORMAL RECETE
İTHAL-İMAL İMAL
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ GERI ODEMESI OLMAYAN URUNLER
BİRİM / CİNSİ MG
AMBALAJ MİKTARI 7
ATC KODU G03DA04
NFC KODU FPA
SAKLAMA KOŞULLARI Işıktan Korunması Gereken İlaç
Ödeme Durumu İlaç, SGK tarafından ödenmemektedir.
Ayakta Ödenme Durumu Ödenmez
Yatan Hasta Ödenme Durumu Ödenmez

PROGESTAN DEX 25 MG / 1 ML I.M. /S.C. ENJEKSIYONLUK COZELTI (7 AMPUL) Fiyatı Ne Kadar?

PROGESTAN DEX 25 MG / 1 ML I.M. /S.C. ENJEKSIYONLUK COZELTI (7 AMPUL) Eczane Fiyatı 447,80 TL etiket fiyatından satın alabilirsiniz.

Deri Altı veya Kas İçi Uygulanması

İlaç, deri altına (s.c.) veya kas içine (i.m.) uygulanmalıdır.

25 mg Progesteron İçerir

Bu ilaç bir ampulde (1 mL) 25 mg progesteron içerir ve steril olarak üretilmiştir. İlaçta ayrıca hydroxypropyl-gamma-cyclodextrin ve enjeksiyonluk su gibi yardımcı maddeler bulunur.

Kullanma Talimatı

PROGESTAN kullanmadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir. Kullanma talimatını saklamayı unutmayınız ve ilaç hakkında daha fazla bilgi almak için doktorunuza veya eczacınıza danışınız. İlaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, bu nedenle başkalarıyla paylaşmayınız.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Eğer ilave sorularınız olursa, doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
  • Bu ilacın kullanımı sırasında, doktorunuz veya hastaneye gittiğinizde bu ilacı kullandığınızı bildiriniz.
  • Bu talimatta belirtilen dozajları izleyiniz ve doktorunuz tarafından önerilenden daha fazla veya daha az doz kullanmayınız.

Kullanma Talimatı

PROGESTAN’ı kullanmadan önce, ilaç hakkında bilgi sahibi olmak için bazı önemli başlıklar şunlardır:

1. PROGESTAN Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

PROGESTAN’ın ne olduğu ve hangi durumlarda kullanıldığı hakkında ayrıntılı bilgi almak önemlidir.

2. PROGESTAN’ı Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

PROGESTAN kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunları öğrenmek önemlidir.

3. PROGESTAN Nasıl Kullanılır?

PROGESTAN nasıl kullanılacağına dair detaylı bilgi almak gereklidir.

4. Olası Yan Etkileri Nelerdir?

PROGESTAN kullanımı sırasında oluşabilecek olası yan etkiler hakkında bilgi edinmek önemlidir.

5. PROGESTAN’ın Saklanması Nasıl Olmalıdır?

PROGESTAN’ın saklanması ile ilgili bilgiler de bu kullanma talimatında yer almaktadır.

PROGESTAN DEX 25 MG / 1 ML I.M. /S.C. ENJEKSIYONLUK COZELTI (7 AMPUL) Kullanımı ve Faydaları

PROGESTAN DEX Nedir?

PROGESTAN DEX, progesteron adı verilen bir kadın cinsiyet hormonu içeren bir ilaçtır. Bu hormon kadınların doğal olarak ürettiği bir hormondur ve yumurtlama döngüsünün kontrolünde önemli bir rol oynar. Bu ilaç, rahim için gerekli olan progesteron miktarını sağlayarak çeşitli durumlarda kullanılır.

PROGESTAN DEX Ne İçin Kullanılır?

PROGESTAN DEX, Yardımla Üreme Tekniği (ART) programında tedavi görürken fazladan progesterona ihtiyaç duyan kadınlara yöneliktir. Bu ilaç ayrıca, düzensiz adet döngüsü, endometriozis ve menopoz semptomlarının hafifletilmesi gibi diğer durumlarda da kullanılabilir.

PROGESTAN DEX Nasıl Kullanılır?

PROGESTAN DEX, i.m. veya s.c. enjeksiyon yoluyla uygulanır. Dozaj ihtiyaçları hastanın durumuna göre değişkenlik gösterir. Doktorunuz size hangi dozu kullanmanız gerektiğini söyleyecektir. Tedavi süresi de yine hastanın durumuna göre değişir.

PROGESTAN DEX Kimler Kullanamaz?

PROGESTAN DEX, progesterona veya ilacın diğer bileşenlerine alerjisi olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Bu ilacın kullanımı sırasında dikkatli olunması gereken durumlar arasında karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, astım ve epilepsi bulunur. Hamilelik ya da emzirme dönemindeki kadınların da ilacı kullanmadan önce doktorlarına danışmaları gerekir.

PROGESTAN DEX Yan Etkileri Nelerdir?

Bazı hastalar, PROGESTAN DEX kullanımına bağlı olarak baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı, kusma, karın ağrısı, kas ağrıları ve şişkinlik gibi yan etkiler yaşayabilirler. Ayrıca, alerjik reaksiyonlar, anafilaksi ve ciddi solunum problemleri de görülebilir. Eğer herhangi bir yan etki hissederseniz, derhal doktorunuza başvurun.

PROGESTAN DEX 25 MG / 1 ML I.M. /S.C. ENJEKSIYONLUK COZELTI (7 AMPUL) Yan Etkileri Nedir? Yan Etkisi Var Mı?

Tüm ilaçlar gibi PROGESTAN DEX’in de, içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde, yan etkileri olabilir.

Ciddi Yan Etkiler

Aşağıdakilerden biri olursa, PROGESTAN DEX kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz

  • Yumurtalıkların aşırı uyarılması (belirtiler arasında alt karın ağrısı, susuz ve mide bulantısı hissi ve bazen kusma, azalmış miktarlarda derişik idrar yapma ve kilo artışı bulunur),
  • Depresyon,
  • Deride ve göz aklarında sararma (sarılık),
  • Nefes almada güçlüğe, yüzde ve boğazda şişme veya şiddetli döküntüye (anafilaktoid reaksiyonlar) neden olabilen şiddetli alerjik reaksiyon.
     

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Diğer Yan Etkiler

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz

Çok Yaygın

Enjeksiyon bölgesinde ağrı, kızarıklık, kaşıntı, tahriş veya şişme, Rahim spazmı, Vajinal kanama.

Yaygın

Baş ağrısı, Karında şişkinlik, Mide ağrısı, Kabızlık, Bulantı veya kusacak gibi hissetme, Memelerde hassasiyet ve/veya ağrı, Vajinal akıntı, Vajina derisinde ve etrafındaki bölgede karıncalanma veya rahatsız edici tahriş veya kaşıntı, Enjeksiyon bölgesinin etrafındaki alanda sertleşme, Enjeksiyon bölgesinin etrafında morarma, Bitkinlik (aşırı yorgunluk, tükenmişlik, uyuşukluk).

Yaygın olmayan

Duygu durum değişiklikleri, Baş dönmesi, Uykusuzluk (insomnia), Mide ve bağırsak rahatsızlığı (mide rahatsızlığı ve/veya hassasiyeti, gaz, ağrılı spazmlar ve öğürme dahil), Deri döküntüleri (kızarık sıcak deri, veya kabarmış, kaşıntılı şişlikler veya kabarcıklar veya kuru, çatlak veya kabarcıklı veya şişmiş deri dahil), Memelerde şişkinlik ve/veya büyüme, Sıcak basması, Genel rahatsızlık veya keyifsizlik hissi, Ağrı.

Her ne kadar klinik çalışmalarda PROGESTAN DEX kullanan hastalar tarafından raporlanmamış olsa da, diğer progestinlerle şu bozukluklar tarif edilmiştir: uyuyamama (insomnia), adet öncesine benzer sendrom ve adet dönemi ile ilgili rahatsızlıklar, ürtiker, akne, aşırı saç uzaması, saç kaybı (alopesi), kilo artışı.

Yan Etkilerin Raporlanması

Kullanma Talimatında yer alan veya almayan herhangi bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi” ikonuna tıklayarak ya da 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ne bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

Yasal Bilgilendirme : Burada verilen bilgiler farklı kaynaklardan toplanan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. Lütfen buradaki bilgileri %100 doğru olarak kabul etmeyin, bir hastalığınız varsa öncelikli olarak doktorunuza başvurun.

marketfiyatlari.com’da kullanılan bilgiler Hekim ve Eczacıya Danışmanın Yerine Geçemez. Sitemiz doktorunuzun veya eczacınızın yerini almayı hedeflememektedir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş