Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Prefabrik Ev Fiyatları 2023 Ruhsat Ücreti

Prefabrik evler, hızlı ve kolay bir şekilde inşa edilebildiği için son yıllarda oldukça popüler hale geldi. İşte bu noktada, prefabrik ev fiyatları 2023 ruhsat ücreti de dahil olmak üzere birçok faktöre bağlı olarak değişebiliyor. Bu yüzden prefabrik ev almadan önce fiyatları araştırmanız ve tam olarak ne istediğinize karar vermeniz önemlidir. Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir prefabrik ev üreticisi seçmektir. Prefabrik evler, gelecekteki projeleriniz için harika bir yatırım olabilir.

Prefabrik Ev Fiyatları 2023

Prefabrik Ev Maliyetleri

Standart bir 85 m2 prefabrik ev fiyatı ortalama fiyatı 250 bin TL’dir. Elbette bu fiyatlar malzeme kalitesi ve kişinin ev için ekstra özel isteklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Prefabrik ev fiyatının dışında prefabrik ev ruhsat ücreti de 20 bin TL olmaktadır. Prefabrik evler, istenilen alana monte edilmeden önce fabrika ortamında parçalar halinde üretiliyor. Standart evlere göre oldukça uygun fiyatlara sahip olan prefabrik evler fiyat bakımında da tercih ediliyor. Bu evlerin yapılışları standart evlere göre daha kolaydır ve temel kazma işlemi gerektirmez. Diğer evlere göre teslim süresi de oldukça hızlı gerçekleşir. Böyle olunca prefabrik ev maliyeti çok avantajlıdır.

Prefabrik Ev Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Prefabrik ev fiyatlarını belirleyen pek çok unsur bulunur. Bunlardan bazıları ise:

  • Malzeme kalitesi
  • Evin büyüklüğü
  • Oda sayısı
  • Özel istekler
  • Monte edilecek arazi

Prefabrik Ev Yaptırmak Ne Kadara Mal Olur?

Genel olarak ortalama bir prefabrik ev yapmanın maliyeti 200.000 TL ile 650.000 TL arasındadır. Fakat, her proje için maliyetler farklı olabilir, bu nedenle müşterilerin proje maliyetlerini tahmin etmek için profesyonel bir inşaat şirketi ile çalışmaları önerilir.

Prefabrik Ev Depreme Dayanıklı mı?

Tabii ki prefabrik ev ve çelik ev depreme dayanıklı yapılır ve birçok testten geçer. Deprem bölgesinde olduğumuz için bu yapılar sıkı bir şekilde denetleniyor. Ayrıca çoğu firma evi yapacakları yerlerde toprak / zemin analizi yaparak yapılacak evin modelinde ufak tefek değişiklikler de yapmaktadır.

2. El Prefabrik Ev Fiyatları

2. El Prefabrik Ev Nasıl Taşınır?

2.el prefabrik evler parça parça üretilir ve yerleştirilir. Bu nedenle taşınmaları daha kolay olmaktadır. Taşıma genellikle bir kamyon veya özel bir vinç kullanılarak yapılır. Öncelikle evin bölümleri demonte edilir ve taşınacak bölümlerin tüm bağlantı noktaları ve elektrik tesisatı kontrol edilir. Parçalar daha sonra kamyon veya vinç tarafından alınır ve yeni yerlerine taşınır. Sonrasında parçalar yeniden birleştirilir ve bağlantı noktaları ile elektrik kabloları yeniden bağlanır. Taşınma genellikle birkaç gün içinde tamamlanır ve ev tekrar kullanılabilir hale gelmektedir.

2. El Prefabrik Ev Fiyatları

Metrekare Oda Sayısı Prefabrik Ev Fiyatı 2023
19 m2 1 25.000 TL
21 m2 1+1 30.000 TL
32 m2 1+1 40.000 TL
42 m2 2+1 75.000 TL
53 m2 2+1 100.000 TL
62 m2 2+1 150.000 TL
72 m2 2+1 200.000 TL
80 m2 2+1 250.000 TL
100 m2 2+1 350.000 TL

Devletten prefabrik ev yardımı hakkında detaylı bilgi içinE-Devlet Prefabrik Ev Başvurusu 2023 Prefabrik Ev Yardımı tıklayınız.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş