Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Oğuz Alper Öktem Kimdir?

Oğuz Alper Öktem, Türkiye’nin önde gelen iş adamlarından biridir. Kendisi, finansal sektörde uzun yıllara dayanan deneyimiyle dikkat çekmekte ve liderlik becerileriyle öne çıkmaktadır. Özellikle yatırım, portföy yönetimi ve uluslararası iş ilişkileri konularında uzmandır. Oğuz Alper Öktem’in kuruculuğunu yaptığı şirketler, Türkiye’nin en büyük ve başarılı finansal kuruluşları arasında yer almaktadır. Kendisi aynı zamanda, birçok sosyal sorumluluk projesinde de aktif rol almaktadır. Oğuz Alper Öktem, Türkiye’nin vizyoner iş adamlarından biri olarak tanınmaktadır.

Oğuz Alper Öktem Kimdir?

Oğuz Alper Öktem, Martı adlı paylaşımlı elektrikli scooter olarak bilinen çevre dostu scooterin mucidi ve CEO’sudur. Teknolojik gelişmelerin hayatımızı kolaylaştırdığını söyleyebiliriz. Martı scooteri de hayatımıza 2018 yılında bu kolaylaştırıcı araçlardan biri olarak girdi.

Gençlik Yılları ve Eğitimi

Oğuz Alper Öktem, 10 Ocak 1991 yılında Kocaeli’nde doğdu. Babasının esnaf olması sayesinde ticareti erken yaşta öğrendi. Lise döneminde İstanbul Vehbi Koç Özel Lisesi’ni tam burslu olarak kazandı. Lisa döneminde başarılı bir öğrenci olduğu için Kıraca Vakfı ve Vehbi Koç Vakfından burs almayı başardı. Öktem, üniversitede ekonomi bölümüne ilgi duyduğundan lisans eğitimini bu alanda tamamladı. Amerika Birleşik Devletleri’nde Chicago Üniversitesi’nde onur derecesiyle mezun oldu. Yüksek lisans için ise Londra’ya taşındı ve Londra Ekonomi Okulu’nda Siyasal Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu.

Kariyeri

Kariyerine Londra’da bulunan Deutsche Bank’ta çalışarak başladı. Daha sonra Türkiye’ye döndü ve BluTV’de çalışmaya başladı. Şu anda ise Martı adlı çevre dostu scooterin üzerinde çalışıyor ve hizmetler sunuyor. Öktem, 2019 yılında “Yılın Girişimcisi” seçildi ve MediaCat dergisine göre “En Yaratıcı 50” listesine alındı.

Martı Nedir?

Martı, Türkiye’de 2019 yılında uygulamaya geçen elektrikli scooter paylaşım platformudur ve CEO’su Oğuz Alper Öktem tarafından kurulmuştur. Çevre dostu olması and kullanım rahatlığı sağlamasıyla bilinir. Martı, şu anda 21 ilde hizmet vermektedir ancak ileride 81 ilin tamamında kullanılması amaçlanmaktadır.

Martı Kiralama

Martı’yı kullanmak için akıllı cihazlarda bulunan Martı uygulamasının yüklenmesi gerekiyor. Kiralama işlemi scooterin QR kodunun cihaza okutulmasıyla gerçekleşiyor. Ödeme işlemleri ise kredi veya banka kartı üzerinden gerçekleştiriliyor. Belirlenen hedefe ulaşıldıktan sonra scooter kilitleniyor ve olası bir zarar durumunda fotoğrafının çekilip sisteme yüklenmesi gerekiyor.

Martı Kuruluş Tarihi

Martı, 2018 yılında kuruldu ve 2019 yılında uygulamaya geçti. Oğuz Alper Öktem, 2019 yılında Martı İleri Teknoloji şirketini kurarak bu uygulamayı hizmete sunmuştu. 15 mühendisle birlikte çalışarak Martı’yı hayata geçirdi.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş