Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Nazım Salur Kimdir?

Nazım Salur, genç girişimcilik dünyasının ünlü isimlerinden biridir. Türkiye’nin öncü e-ticaret sitelerinden Hepsiburada’nın kurucu ortağı ve CEO’sudur. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Salur, kariyerine 1993 yılında Arthur Andersen’daki stajıyla başladı ve ardından Garanti Bankası’nda müfettişlik yaptı. 1998 yılında Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) işletme yüksek lisansı yaptıktan sonra, Türkiye’ye döndü ve Hepsiburada’yı kurdu. Bugün, Salur Türkiye’nin en etkili iş insanları arasında yer almaktadır.

Nazım Salur Kimdir?

Tarih: 2023 | Yazar: İyi bir Türk İçerik Yazarı

Nazım Salur, 1962 yılında doğmuş ve işletme bölümünü bitirdikten sonra yaklaşık 20 yıldır seri girişimcilik yapan birisidir. Ofis mobilyaları üretimi, endüstriyel tesislerin ve fabrika üretim hatlarının satışı gibi mesleklerde çalışmıştır. Ayrıca Amerika’da endüstriyel tesislerin ve fabrika üretim hatlarının satışı için aracılık yapan bir şirket kurmuştur.

Nazım Salur’un ailesinde de girişimcilerin olması nedeniyle yapmış olduğu çalışmalarda önceden kazanılmış tecrübelere de sahipti. Girişimciliğe girişi üniversite yıllarına dayanır ve o dönemlerde part-time ticari girişimleri olmaktadır. Teknolojik olarak girişimciliğe 50 yaşında başlamıştır. 50 yaşına kadar yapmış olduğu birikim sayesinde Nazım Salur ilk sermayesini de oluşturmuştur.

BiTaksi

Nazım Salur’un 2013 yılında başarıyla hayata geçirdiği BiTaksi uygulaması, Türkiye’de ilk defa taksilerde kredi kartı ile ödeme yöntemini getirmiştir. BiTaksi uygulaması ile taksi arayan kişileri ve yolcu arayan taksi şoförlerini bir araya getiren Nazım Salur, bu uygulama ile yoğun ilgi görmüştür.

İlk etapta BiTaksi için yola çıkmadan önce Nazım Salur, “Eğer insanlara 3 dakikada taksi gönderebiliyorsak, diğer ihtiyaç ürünlerini de 10 dakikada götüremez miyiz” sorusundan yola çıkmıştır.

Getir

Nazım Salur’un yukarıdaki sorusundan yola çıkarak geliştirdiği Getir uygulaması, dünyada ilk olan bir uygulamadır. Ürünleri 10 dakikada müşterilerine ulaştıran Getir, orijinal bir iş fikri olarak tüm dünyada bambaşka bir pazar merkezi oluşturmuştur.

Getir’in hayata geçirilmesinde en önemli etken BiTaksi uygulamasıdır. Yakalamış olduğu başarı kimsenin aklına gelmeyecek ölçüde büyüklüktedir. Çalışma saatlerinin esnek olduğu ve 7/24 hizmet verebilen Getir tüm dünyada yankı uyandırmaya da devam etmektedir.

BiTaksi ve Getir’in İçindeki Özellikler

  • BiTaksi uygulaması, kullanıcıların yolculukları boyunca gidecekleri yolları yapay zekası ile hesaplayarak ortalama ödenmesi gereken ücreti kullanıcılara sunar.
  • Sürücülerin şahsi denetimleri yapılarak iş akdinin feshedilebilir olması, kullanıcılara güvenli bir yolculuk sağlar.
  • Getir uygulaması, kullanıcıların en sevdikleri hediyelik eşyaları bulmalarını sağlar.
  • İşitme engelli vatandaşlar için BiTaksi uygulaması mesajlaşma özelliği sunar.
  • Engelli vatandaşlar yolculuklarına başlamadan önce BiTaksi uygulaması taksi şoförlerine bildirim göndererek yolcunun engeli hakkında bilgi verir.
Sonuç

Nazım Salur’un yaptığı çalışmalar, girişimcilik konusunda Türkiye’de öncü bir isim olduğunu göstermektedir. BiTaksi ve Getir gibi teknolojik girişimleri ile birçok insana kolaylık sağlamıştır. Nazım Salur’un çalışmaları, Türkiye’nin geleceği için umut vericidir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş