Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

MUSCOFLEX 8 MG FİYATI FİYATI

İLAÇ DURUMU AKTİF
İLAÇ FİYATI 83,50 TL
BARKOD 8699569150244
ETKİN MADDE TIYOKOLSIKOZID
FİRMA ADI BİLİM İLAÇ SANAYİİ VE TİCARET A.Ş.
REÇETE NORMAL RECETE
İTHAL-İMAL İMAL
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ ISKONTODAN MUAF DEGIL
BİRİM / CİNSİ MG
AMBALAJ MİKTARI 20
ATC KODU M03BX05
NFC KODU ACA
Ödeme Durumu İlaç, SGK tarafından ödenmemektedir.
Ayakta Ödenme Durumu Ödenmez
Yatan Hasta Ödenme Durumu Ödenmez

MUSCOFLEX 8 MG FİYATI Fiyatı Ne Kadar?

MUSCOFLEX 8 MG FİYATI Eczane Fiyatı 83,50 TL etiket fiyatından satın alabilirsiniz.

Tiyokolşikosid Nedir?

Ağız yoluyla alınan Tiyokolşikosid, her bir kapsülde 8 mg etkin madde içermektedir. Kapsülde ayrıca laktoz monohidrat, mısır nişastası, magnezyum stearat, jelatin, sodyum lauril sülfat, titanyum dioksit, indigo karmin, karmoizin (E122) bulunmaktadır.

Muscoflex Kullanmadan Önce

 • Kullanma talimatını saklayarak ileride tekrar okuyabilirsiniz.
 • İlave sorularınız için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
 • Bu ilaç kişisel olarak size reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz.
 • Doktor ziyaretlerinizde ilacı kullandığınızı belirtiniz.
 • İlaç dozajı konusunda önerilen talimatları uygulayınız.

Muscoflex Nasıl Kullanılır?

Muscoflex kullanmadan önce tüm talimatları dikkatli bir şekilde okumanız önemlidir. İlacınızı, hekiminizin önerdiği dozajda alınız.

Olası Yan Etkiler Nelerdir?

Muscoflex ilacının kullanımında yan etkiler ortaya çıkabileceği gibi bu etkiler raporlanarak ilaçla ilgili yeni güvenlilik bilgisi hızlıca belirlenebilir. Yan etkilerin raporlanma prosedürünü öğrenmek için Kullanma Talimatı’nın 4. bölümünü inceleyiniz.

Muscoflex’in Saklanması

Muscoflex ilacını, doğrudan güneş ışığından ve nemden uzak bir yerde oda sıcaklığında saklayınız. Evcil hayvanların ulaşamayacağı bir yerde saklanması önerilir.

MUSCOFLEX 8 MG Kapsül Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

MUSCOFLEX, kapsül formunda 8 mg tiyokolşikosid etkin madde içeren bir kas gevşetici ilaçtır. Sarı granülleri olan yarısı şeffaf, yarısı mor renkli sert jelatin kapsüller şeklinde satılmaktadır.

Neye İyi Gelir?

MUSCOFLEX, yetişkinler ve 16 yaş üzeri ergenlerde ani ortaya çıkan omurilik kaynaklı ağrılı kas kasılmalarının ek tedavisi için kullanılmaktadır.

MUSCOFLEX 8 MG Fiyatı

MUSCOFLEX 8 mg kapsül fiyatı, kutu içindeki kapsül sayısına ve satın alınan yerin fiyat politikasına bağlı olarak değişiklik gösterir.

MUSCOFLEX Kullanımı ve Dozajı

MUSCOFLEX, doktor tarafından önerildiği şekilde alınmalıdır. Genellikle, günde 2 veya 3 kez 8 mg kapsül alınır. Bu dozaj, ağrılara ve semptomlara göre değişebilir.

MUSCOFLEX Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

MUSCOFLEX kullanımında belirtilen dozajın üstünde alınması veya alkol tüketimi, aşırı uyku hali ve baş dönmesine neden olabilir. Bu nedenle, kullanmadan önce doktorunuza danışmanız önerilir.

MUSCOFLEX Yan Etkileri

MUSCOFLEX alımı sırasında yan etkilerin görülme olasılığı düşüktür. Nadir durumlarda, baş dönmesi, bulantı, kusma veya ishal gibi yan etkiler görülebilir. Bu etkilerin devam etmesi durumunda doktorunuza danışmanız önerilir.

MUSCOFLEX 8 MG FİYATI Yan Etkileri Nedir? Yan Etkisi Var Mı?

Tüm ilaçlar gibi, MUSCOFLEX’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Ciddi Yan Etkiler

Aşağıdakilerden biri olursa, MUSCOFLEX’i kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz

 • Eller, ayaklar, bilekler, yüz, dudakların şişmesi ya da ağzın veya boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi,
 • Kaşıntı, deri ve mukoza üzerindeki şişmeler (anjiyonörotik ödem),
 • Baygınlık (vazovagal senkop),
 • Havale (nöbet).

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin MUSCOFLEX’e karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

Diğer Ciddi Yan Etkiler

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz

 • Mide (karın) bölgesinde ağrı veya rahatsızlık hissi, iştah kaybı, bulantı, kusma, ciltte veya göz aklarında sararma (sarılık), idrarın normalden koyu renkte olması, kaşıntı, ateş ve yorgunluk (bunlar karaciğer sorunlarının belirtileri olabilir),
 • Sersemlik, uyuklama hali,
 • Kaşıntı,
 • Deri döküntüleri,
 • Tansiyon düşüklüğü, geçici olarak bilinçte bulanıklık, taşkınlık hali.

Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir. Ciddi yan etkiler çok seyrek görülür.

Hafif Yan Etkiler

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz

 • Bulantı,
 • Kusma,
 • İshal,
 • Mide ağrısı.

Bunlar MUSCOFLEX’in hafif yan etkileridir. Bu yan etkiler doz azaltıldığında veya tedavi kesildiğinde kaybolur.

Yan Etkilerin Raporlanması

Kullanma Talimatında yer alan veya almayan herhangi bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi” ikonuna tıklayarak ya da 0800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ne bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

MUSCOFLEX 8 MG FİYATI ve KULLANIMI

Muscoflex 8 mg kapsüller, genellikle romatizmal hastalıkların tedavisi için kullanılır. Bu ilaç, metoksifluran oksibutenid içermektedir. İlaç, kas gevşetici etkisi nedeniyle sıklıkla osteoartrit veya diğer ağrılı durumların tedavisinde kullanılır.

MUSCOFLEX 8 MG FİYATI

Muscoflex 8 mg fiyatı, kutu başına ortalama 50 TL civarında değişebilir. Maliyet, üretici firmanın yanı sıra eczanelerdeki rekabet gibi faktörlere bağlıdır. Eczane fiyatları yerine, internet üzerindeki hem yerli hem de yabancı eczanelerdeki fiyatları kontrol edebilirsiniz.

MUSCOFLEX 8 MG NASIL KULLANILIR?

Kapsüllerin tok karnına su ile alınması önerilir. Günde iki kez bir kapsül kullanılması tavsiye edilir. Ancak, sağlık uzmanınızın yönlendirmesi doğrultusunda, farklı bir doz veya kullanım sıklığı belirlenebilir.

Bunun yanı sıra, hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Ayrıca, herhangi bir alerji durumunuz varsa ilacı kullanmadan önce doktorunuzla görüşmeniz önerilir.

MUSCOFLEX 8 MG ETKİSİ

Muscoflex 8 mg, geçici bir kas gevşetici etki sağlar. Kas spazmları, sertleşmesi, ağrısı ve iltihaplanması durumlarında kullanılabilir. Ancak, tedavinin süresi ve etki zamanı, hastalığın şiddetine, kişisel durumunuza ve diğer faktörlere bağlı olabilir. Sağlık uzmanının önerilerine uygun kullanım sonrası, belirtilerinizde düzelme fark edebilirsiniz.

MUSCOFLEX 8 MG YAN ETKİLERİ

Her ilaç gibi Muscoflex 8 mg’nin de yan etkileri olabilir. Yan etkiler arasında baş dönmesi, mide bulantısı, hafif baş ağrısı ve uyku hali yer alabilir. Aşırı doz almayın ve yan etkileri hissederseniz hemen doktorunuza başvurun.

ÖZETLE

Muscoflex 8 mg, romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanılan bir kas gevşetici ilaçtır. Fiyatı, kutu başına ortalama 50 TL civarındadır. Kapsüller tok karnına su ile alınmalıdır ve günde iki kez bir kapsül kullanılması tavsiye edilir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Sağlık uzmanı önerilerine uygun kullanım sonrası, belirtilerinizde düzelme fark edebilirsiniz. Yan etkileri hissettiğinizde, derhal doktorunuza başvurun.

Yasal Bilgilendirme : Burada verilen bilgiler farklı kaynaklardan toplanan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. Lütfen buradaki bilgileri %100 doğru olarak kabul etmeyin, bir hastalığınız varsa öncelikli olarak doktorunuza başvurun.

marketfiyatlari.com’da kullanılan bilgiler Hekim ve Eczacıya Danışmanın Yerine Geçemez. Sitemiz doktorunuzun veya eczacınızın yerini almayı hedeflememektedir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş