Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

MULTIMIX 100 ML SURUP FİYATI

İLAÇ DURUMU AKTİF
İLAÇ FİYATI 41,52 TL
KAMU FİYATI 41,52 TL
KAMU ÖDENEN 41,52 TL
KAMU İSKONTOSU 0.00%
BARKOD 8681144039099
ETKİN MADDE MULTIVITAMIN
FİRMA ADI GM-BAY SAĞLIK ÜRÜNLERİ İTHALAT İHRACAT VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
REÇETE NORMAL RECETE
İTHAL-İMAL İMAL
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ FIYAT KORUMALI OLUP, DEPOCU FIYATI 21,71 TL VE ALTINDA OLANLAR
AMBALAJ MİKTARI 100
ATC KODU A11BA
NFC KODU DGM
SGK KAMU NO A10579
SGK EŞDEĞER KODU E448A
SGK ETKİN MADDE KODU SGKFFH
Ödeme Durumu İlaç, SGK tarafından ödenmektedir.
Ayakta Ödenme Durumu Ödenir
Yatan Hasta Ödenme Durumu Ödenir

MULTIMIX 100 ML SURUP Fiyatı Ne Kadar?

MULTIMIX 100 ML SURUP Eczane Fiyatı 41,52 TL etiket fiyatından satın alabilirsiniz.

MULTİMİX Pediatrik Şurup

Merhaba, bu yazıda sizlere MULTİMİX pediatrik şurup hakkında birkaç bilgi vereceğiz.

Etkin Madde ve Yardımcı Maddeler

Her bir ölçekte (5 mL), 2500 IU A vitamini, 0.9 mg B1 vitamini, 1 mg B2 vitamini, 1.3 mg B6 vitamini, 45 mg C vitamini, 400 IU D3 vitamini, 8.94 mg E vitamini, 3.5 mg D-Pantenol ve 0.085 mg D-Biotin içerir. Ayrıca, Ksilitol, gliserin, propilen glikol, kremofor RH 40, DL-lakton, sodyum benzoat (E211), sodyum hidroksit, etanol, portakal esansı ve demineralize su gibi yardımcı maddeler de kullanılmıştır.

Nasıl Kullanılır?

MULTİMİX pediatrik şurup ağızdan alınır. İlaç kullanmadan önce, lütfen kullanma talimatını dikkatlice okuyunuz. Ayrıca, ilave sorularınız için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Dozaj

Kullanım talimatında yazılanları aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

Kullanım Talimatında Neler Var?

Bu kullanma talimatında, aşağıdaki başlıklar yer almaktadır:

1. MULTİMİX nedir ve ne için kullanılır?

Bu başlık altında ilacın ne olduğu ve hangi durumlarda kullanıldığı hakkında bilgi verilmektedir.

2. MULTİMİX’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

Bu başlık altında, ilacı kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli bilgiler yer almaktadır. Örneğin, ilaca karşı alerjiniz varsa veya hamileyseniz doktorunuza danışmanız gerektiği belirtilmektedir.

3. MULTİMİX nasıl kullanılır?

Bu başlık altında, ilacın nasıl kullanılması gerektiği hakkında bilgi verilmektedir. Örneğin, ilacın ne kadar süre kullanılması gerektiği gibi detaylar açıklanmaktadır.

4. Olası Yan Etkiler

Bu başlık altında, ilacın olası yan etkileri hakkında bilgi verilmektedir. Örneğin, herhangi bir yan etki ile karşılaşmanız durumunda ne yapmanız gerektiği belirtilmektedir.

5. MULTİMİX’in Saklanması

Bu başlık altında, ilacın nasıl saklanması gerektiği hakkında bilgi verilmektedir. Örneğin, ilacın oda sıcaklığında saklanması gerektiği ve çocukların erişemeyeceği bir yerde muhafaza edilmesi gerektiği belirtilmektedir.

Bu yazıda, MULTİMİX pediatrik şurup hakkında birkaç bilgi verdik. İlaç kullanmadan önce dikkatlice okumanız gereken bir kullanım talimatı olduğunu unutmayın.

MULTIMIX 100 ML SURUP: Kullanımı ve Faydaları

MULTİMİX Nedir?

MULTİMİX, dengeli oranlarda bir araya getirilmiş bir vitamin karışımıdır. Şişesi 100 mililitre olarak satışa sunulmaktadır. İçeriğindeki vitaminler, 2-12 yaş aralığındaki çocukların günlük gereksinimlerini karşılamak için özel olarak hazırlanmıştır.

MULTIMIX Ne İşe Yarar?

İçeriğindeki vitaminlerin eksikliğinin görüldüğü veya gereksiniminin arttığı durumlarda kullanılması tavsiye edilir. Yetersiz ve dengesiz beslenme, süt alımının olmadığı vejeteryan diyetler, yanıklar, ateş, karaciğer-safra kanalı hastalıkları, hipertiroidizm, uzun süreli hastalıklar ve enfeksiyonlar, barsak hastalıkları, pankreas yetmezliğine bağlı olarak besinlerin yetersiz emilimi, ağız-boğaz hasarları/bozuklukları ve sarılık gibi durumlarda kullanılmaktadır.

MULTIMIX Nasıl Kullanılır?

Çocuk doktorunuzun önerdiği dozlarda kullanılmalıdır. Genellikle günde 1 kere 1 çay kaşığı şeklinde kullanım önerilmektedir. Özellikle çocukların sevmediği yiyeceklerin içerisine katılarak verilebilir.

MULTIMIX Yan Etkileri Nelerdir?

MULTIMIX, genelde iyi tolere edilir ve nadiren yan etkiye neden olur. Fakat kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Belirtiler ortaya çıktığında kullanıma son vermeniz ve doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Yan etkileri şunlardır:

  • Ciltte kızarıklık
  • Karnın şişmesi
  • Baş dönmesi veya baş ağrısı
  • Mide bulantısı
  • Kusma

Eğer yan etkilerde şiddetli bir artış veya farklı bir reaksiyon gözlemliyorsanız, derhal doktorunuza başvurmanız önemlidir.

MULTIMIX 100 ML SURUP Yan Etkileri Nedir? Yan Etkisi Var Mı?

Olası Yan Etkiler

Tüm ilaçlar gibi, MULTİMİX’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

A ve D Vitamininin Fazla Alınması

A vitamininin fazla alımına bağlı olarak kafa içi basıncı artar, kusma ve iştahsızlık gelişir. Yüksek dozda alınan D vitamini sonucu kemiklerden belirgin derecede kalsiyum çözülümüne bağlı olarak kandaki kalsiyum miktarı aşırı yükselir. Bu durumun uzun sürmesi özellikle bebeklerde zihinsel ve fiziksel gelişmede gerilemeye neden olur.

Hafif Yan Etkiler

Bunlar MULTİMİX’in hafif yan etkileridir.

Diğer Yan Etkiler

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

Soru: MULTIMIX 100 ML SURUP yan etkileri nelerdir? Yan etkisi var mı? Bu ilaç hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

MULTIMIX 100 ML SURUP içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. A ve D vitamininin fazla alınması durumunda kafa içi basıncı artabilir, kusma ve iştahsızlık gelişebilir. Yüksek dozda alınan D vitamini sonucu kemiklerden belirgin derecede kalsiyum çözülümüne bağlı olarak kandaki kalsiyum miktarı aşırı yükselir. Bu durumun uzun sürmesi özellikle bebeklerde zihinsel ve fiziksel gelişmede gerilemeye neden olabilir.

MULTIMIX’in hafif yan etkileri arasında A ve D vitamini fazlalığı yer alır. Eğer bu kullanma talimatında yer almayan herhangi bir yan etkiyle karşılaşırsanız, doktorunuzla veya eczacınızla görüşmeniz gerekmektedir.

Yasal Bilgilendirme : Burada verilen bilgiler farklı kaynaklardan toplanan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. Lütfen buradaki bilgileri %100 doğru olarak kabul etmeyin, bir hastalığınız varsa öncelikli olarak doktorunuza başvurun.

marketfiyatlari.com’da kullanılan bilgiler Hekim ve Eczacıya Danışmanın Yerine Geçemez. Sitemiz doktorunuzun veya eczacınızın yerini almayı hedeflememektedir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş
Portobet Güncel