Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Koruyucu Aile Nasıl Olunur? 2023 Koruyucu Aile Ücretleri

Koruyucu aile olmak isteyenler için 2023 yılında geçerli olacak ücretleri öğrenmek mümkündür. Koruyucu aile, aile desteği ve sevgi sağlamak amacıyla, belirli bir süre için çocukların yanında yaşar ve onlara bakar. Bu sebep ile, koruyucu ailelerin sorumlulukları oldukça büyüktür. 2023 yılında koruyucu aile olarak hizmet vermek isteyenler için ücretler, devletin belirlediği kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak, özellikle çocukların korunması ve desteklenmesi adına, koruyucu aile olarak hizmet vermek oldukça önemlidir. Koruyucu aile olmak isteyenlerin belirli şartları yerine getirmesi ve eğitimleri tamamlaması gerekmektedir. Ayrıca, Koruyucu aile olmak isteyenlerin de belirli bir gelire sahip olması gerekmektedir. Bu amaçla, koruyucu aile olarak hizmet vermek isteyenlerin, devletin belirlediği ücretleri öğrenerek, gerekli şartları yerine getirmesi önerilir.

Koruyucu Aile Nedir?

Koruyucu aile, biyolojik ailesiyle herhangi bir nedenle, uzun veya kısa süreli, ücretli veya gönüllü bir pozisyonda, yasal kontrol altında kalamayan çocukların eğitimi ve bakımıdır. Eşitli sosyal ve ekonomik zorluk yaşayan aileler veya zihinsel, fiziksel ve psikolojik sorunları nedeniyle aile bütünlüğünü sağlayamayan aileler, çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamayabilir ve onlara bakamayabilir. Bazen çocuklar biyolojik aileleri tarafından ihmal, istismar edilir ve sağlıklı gelişimleri için biyolojik aileden acil olarak uzaklaştırılması gerekir. Herhangi bir nedenle ailelerinden ayrılarak devlet gözetimine alınan çocuklara verilebilecek en iyi hizmet, gerekli koşullar sağlanıncaya kadar başka bir ailenin bakımında olmaktır.

Koruyucu Aile Nasıl Olunur?

Evli ya da bekar herkes aşağıdaki koşulları sağladığı takdirde koruyucu anne, baba ya da aile statüsüne kavuşabilir:

  • T.C. vatandaşı olma
  • Sürekli Türkiye’de ikamet ediyor olma
  • 25-65 Yaşları arasında olma
  • En az ilkokul mezunu ve üstü olmak
  • Düzenli bir gelire sahip olma
  • Çocuğun biyolojik anne-babası ya da vasisi değilseniz koruyucu aile olabilirsiniz.

Koruyucu aile olmak isteyen kişi bekâr ise yerleştirilecek çocuğa diğer ebeveynin yoksunluğunu hissettirmeyecek akraba ilişkilerine sahip olması konusuna özellikle önem verilmektedir.

Koruyucu Aile Şartları Nelerdir?

Koruyucu aile olmak isteyen kişiler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorundadır. Yaş bakımından bir çocuğa bakmak zor olduğundan 25-65 yaş arası aileler, sorumluk alma şartı arandığı için koruyucu aile olabilmektedir. Özellikle koruyucu aile olmak isteyenler için “koruyucu” unvanı büyük önem ta

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş