Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Kira Sözleşmesi Örneği ve Boş Kira Kontratı Örneği

Kira sözleşmesi örneği, ev kiralama sürecinde çok lazım olan, hatta en önemli kabul edilen evraklardan biridir. Ev kiralama işlemi yapılırken, kira kontratı mutlaka doldurulur. Bu sebeple genellikle kırtasiyelerde satılan kira kontratı, oldukça önem taşıyan evraklardan biridir. Biz de bu yazımızda, kira kontratı örneği ile tüm sözleşme işlemlerinin nasıl yürüdüğüne dair bilgiler vereceğiz.

 • D Smart Abonelik İptali
 • Türk Telekom Altyapı Başvurusu

Örnek kira sözleşmesi ve kira sözleşmesi örneği sitemiz üzerinden PDF, Word ve Excel formatlarında indirilebilir. İndirdiğiniz tüm kira sözleşmeleri, boş olarak gelecektir. Boş kira sözleşmesi örneği ile siz de direkt olarak kendi bilgilerinizi doldurabilirsiniz. Kendi bilgilerinizi doldurduktan sonra hem kiraya veren, hem de kiracı tarafından kontrat imza altına alınmalıdır. Bu işlemler standart prosedürdür.

Kira Sözleşmesi Örneği: Word, Excel ve PDF Formatları

Kira sözleşmesi veya kira kontratı iş yeri veya ev sahiplerinin, konutlarını kiralayan kişiler veya kurumlarla arasında yaptıkları sözleşmeye denir. Kira sözleşmesi örneği ile birlikte ev sahipleri hazırlayabilirler.

Kiralama işlemleri konusunda kiralama ve kullanma hakkında bilgilerle gerekli ödeme şartlarını belirlemeye denilmektedir. Kira sözleşmesi örneği konusunda kişiler örneklerle birlikte kiralama yapılan alanın fotoğraflanması da gerekmektedir.

Kira kontratı konusunda evle alakalı incelemelerin yapılması gerekir bununla birlikte kira sözleşmesi imzalanırken ev içerisindeki, eşyaların, kapı, pencere gibi her alanın resminin çekilmesi ve sözleşme içinde yer alması gerekmektedir. Bunun için örnek kira sözleşmesi inceleyebilir ve kendi sözleşmenize ekleyebilirsiniz. Tüm bilgiler, tamamen size ait olacak şekilde doldurulmalıdır.

Kira Kontratı Örneği

Kira kontratı konusunda kişiler örnekleri inceleyerek kendi sözleşmelerini hazırlayabilirler. Bununla birlikte kira kontratı örneği konusunda internet üzerinde yer alan boş kira kontratlarını indirerek kullanabilirsiniz. Kira kontratı konusunda,

 • Kira kontratı hazırlarken bu noktada gayrimenkul avukatlarından destek alabilir ve haklarınıza zarar gelmeden en doğru sözleşmeyi hazırlayabilirsiniz.
 • Sözleşmenin tarafları belirlendikten sonra kira kontratı üzerinde kişiler belirtilir.
 • Kira sözleşmesi örneği konusunda kişiler kırtasiyeler üzerinden de bu örnekleri çıkartabilirler.
 • Kira sözleşmesi hazırlanırken önemli olan nokta karşılıklı olarak net bir şekilde hükümlülüklerin belirlenmesi ve uyulmaması durumlarında caydırıcı maddeler konulmasıdır.
 • Kiralanan yerin ne amaçla kullanılacağı ve kira kontratının nasıl doldurulacağı konusunda destek almak önemlidir.

İşyeri Kira Sözleşmesi Örneği

Kişiler kira veya iş yeri sözleşmesi hazırlarken dikkat etmesi konular vardır. Bununla birlikte Boş kira kontratı örneği indir yaparak boş kira kontratlarını kendinize göre düzenleyebilir, doldurabilir ve sonrasında rahatlıkla çıkarttırabilirsiniz. İş yeri veya kira kontratı hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler,

 • Kira bedelinin ne zaman ödeneceği konusunda bilgilendirme sözleşme içerisinde yer almalıdır.
 • Kiralanan yerin metrekare oranı ve ne kadarlık bir alana sahip olduğu belirtilmelidir.
 • İş yeri veya evlerin kira bedeli banka üzerinden veya PTT ile yatırılması zorunlu olmalıdır.
 • Vergi, aidat gibi diğer ödemelerinde hangi tarafın ödeyeceği konusunda belirlenmesi gerekebilir.
 • Fesh konusunda koşulların ne olacağı ve eğer varsa cezai şartın detaylı bir şekilde sözleşme içerisine eklenmesi gerekir.
 • Alt kiralama meselesi için kiraya veren kişiler bu olaya iyi bakmıyorsa bu durumu sözleşmeye ekleyebilir.
 • Kefalet ve kefil bilgileri sözleşme içerisine eklenmelidir.
 • Kira sözleşmeleri şekle bağlı değildir ama iş yeri için yapılıyorsa yazılılık şartı aranmaktadır.

Ev Kira Sözleşmesi Örneği

Konut kira sözleşmesi hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Ev kira sözleşmesi örneği için detaylı bir şekilde inceleme yaparak kendi evlerinize göre bir sözleşme örneği hazırlayabilirsiniz. Ev kira sözleşmesi hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler,

 • Kiralanan evin adres bilgisi, kiracı ve kiralayan kişilerin isimleri, kimlik numaraları yapılmalıdır, bununla birlikte doğalgaz, su, elektrik abonelikleri açtırılırken sıkıntı çıkabilir.
 • Sözleşmeleri imzalayan kiracılar, herhangi bir sorun yaşamamak için karşı tarafın mülk sahibi olduğundan emin olmalıdır.
 • Kira bedelinin ne zaman hangi aralıklarla ne kadar ödeneceği belirtilmelidir.
 • Yıllık kira bedeli gibi ve zamlar sözleşme içerisinde belirtilmelidir.
 • Depozito varsa depozito bilgileri kira sözleşmesi içerisinde yer almalıdır.
 • Eğer evler eşyalı olarak kiralanıyorsa eşyaların sözleşme içerisinde belirtilmesi gerekmektedir.
 • Kişiler karşılıklı menfaatlerini korumak için özel hükümlülük olarak sözleşme içerisine ekleyebilirler.
 • Sözleşme içerisinde kişilerin ıslak imzası bulunmalıdır.
 • Kiracı olan kişiler evi kendilerine göre dizayn etme konusunda tamirat, tadilat gibi durumları isteyebilir, bu durumda yapılacak olan tadilat ve değişiklikler konusunda sınırlarını sözleşme maddesi ile çizmeli ve sözleşme içerisinde belirtmeli.

Bilgisayarda Kira Kontratı Boş Kira Sözleşmesi

Bilgisayar üzerinden kişiler kira kontratı indirerek bunu düzenleyebilirler. Bilgisayarda kira kontratı PDF şeklinde veya World dosyası olarak indirebilirler. Bununla birlikte yıllık kira sözleşmesi dolduktan sonra kişiler tekrardan kira kontratı indirerek yine üzerinde düzenleme yapabilirler. Kiracılar ve kiralayan kişiler sözleşmelerini karşılıklı bir şekilde onaylayarak sözleşmeye imza atmalılar.

Kira kontratı içerisinde yer alan bilgilerin iki tarafında okuması ve eğer sorunlu alanlar varsa bu alanların düzenlemesi gerekir. İnternet ortamında boş kira kontratları bulunsa da kişiler bu kontratları kendilerine göre düzenleyebilirler. Kira sözleşmesi örneği Word ile inceledikten sonra World dosyası üzerinden de inceleyebilir ve kendilerine göre düzenledikten sonra çıkartabilirler.

Boş Kira Kontratı Word

Boş kira kontratları kırtasiyeler üzerinden satılabilmektedir, eğer kira kontratı için uğraşmak istemiyorsanız boş kira kontratı World üzerinden rahatlıkla indirebilirsiniz. Sonrasında boş alanları ister bilgisayar üzerinden isterseniz de kalemle doldurabilir ve sonrasında kiralayan kişilere verebilirsiniz. Kira sözleşmesi orijinalini ve bir kopyasını çıkartabilirsiniz.

Kira kontratı PDF formatı ile internet üzerinde yer almaktadır. Kişiler hem ev hem iş yerleri için kira kontratını PDF formatı olarak sağlayabilirsiniz. Kira sözleşmeleri her ne kadar internet ortamında hazır ve boş olarak bulunsa da mutlaka boş kontratlar üzerinde kendi mülkünüze göre düzenleme yapmalısınız.

Bununla birlikte hem kiralayan kişiler için hem de sizler için ileri dönemde sıkıntı yaşamaması için önemlidir. Kira sözleşmesi örneği hakkında bilgiler bu kadardı.

Kira Sözleşmesi Örneği İndir

Örnek kira sözleşmesi ve Boş kira sözleşmesi örneği alttan PDF olarak indirilebilir.

Dilerseniz CTRL + P tuşlama kombinasyonu kullanılarak da direkt olarak yazdırabilirsiniz.

Kira Sözleşmesi Örneği – Konut – YıllıkİNDİR

Kira Sözleşmesi Örneği – İşyeri – YıllıkİNDİR

Boş Kira Kontratı Word İndir

Kullanış biçimi açısından PDF daha kullanışlı olsa da, Word uzantılı kira sözleşmesini de alttan indirebilirsiniz. Kira kontratı örneği tamamen ücretsizdir.

Boş kira kontratı örneği Word uzantılı.

WORD – Boş Kira Sözleşmesi İndirİndir

Kira Kontratı Örneği

Boş – Kira Kontratı Örneği İndir PDFİndir

Kira Sözleşmesi Nasıl Doldurulur?

Kira sözleşmesi örneği nasıl doldurulur diye merak ediyorsanız, sizin için altta bir video ekledik. Bu videodaki tüm talimatlara uyarak, siz de sorunsuz bir şekilde kira sözleşmesi düzenleyebilirsiniz. Kira sözleşmesi hem kiracı, hem de mal sahibi tarafından imza altına alınmalıdır. Kira sözleşmesine kefil olacak birisi de varsa, bu kişinin imzası da mutlaka altta olmalıdır. Kefil isteğe bağlıdır, zorunlu değildir.

Özel İçerikler Burada: Diğer Yazıları Kaçırmayın

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş