Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

İşkur İşte Anne Projesi Başvuru Şartları 2023

İşkur’un İşte Anne Projesi, annelerin çalışma hayatına katılımlarını kolaylaştırmayı hedefleyen bir projedir. Bu proje kapsamında, çocukları 0-6 yaş aralığında olan anneler, ücretsiz olarak eğitim alarak iş hayatına hazırlanabilirler. İşte Anne Projesi başvuru şartları arasında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, işsiz ya da sigortasız çalışan anne olmak, en az ilkokul mezunu olmak, çocuğunun bulunduğu ilde yaşamak ve çocuğunun yaşının 0-6 arası olması yer almaktadır. Siz de bu şartları sağlıyorsanız, İşte Anne Projesi’ne başvurabilirsiniz ve iş hayatına adım atabilirsiniz. 2023 yılında da devam edecek olan proje için başvurularınızı yapmanızı öneririz.

2023 İŞKUR İşte Anne Projesi Başvuru Şartları

İŞKUR’dan işsiz ve işsiz annelere müjde geldi. Kadınların çalışma hayatında var olabilmesi ve istihdamı artırması için 0-15 yaş arası çocukların annelerini de bünyesine katmayı hedefleyen İŞKUR’un annelerine büyük destek verilmeye devam ediyor. İŞKUR 2023 yılında işbaşı eğitim programlarını da başlattı ve programlar arasında işsiz annelerin üzerinde çalıştığı İşte Anne projesi büyük ilgi uyandırdı.

İŞKUR Anne Projesi Başvuru Yap 2023

İŞKUR tarafından başlatılan ve halen devam eden bu Anne Projesi kapsamında çalışmak isteyen ancak iş bulamayan anneler için büyük fırsatlar bulunmaktadır. 2023 yılı için günlük 110 liralık ödeme ile anneler kurslara devam ettikleri sürece aylık maaş desteği alabilecekler. İşkur’dan işsiz annelere aylık 3.300 TL. 3 ayda 9.900 TL. maaş verilecek.

İşte Anne Projesi 2023 Nedir?

Binlerce işsiz anneye müjde İŞKUR’dan geldi. Aylık 3.300 TL. maaş desteği çalışmayan annelere geliyor. İŞKUR’un kadın istihdamını desteklemek amacıyla yaptırdığı İşte Anne projesinin uygulama usul ve esasları da açıklanmıştır. Bu yönetmeliğe göre; Türkiye İş Kurumu, kadınların istihdamına aktif olarak katılmak ve korumak ve işsizlerin mesleki deneyimlerini ve kazanımlarını arttırmak için başvuruyu aldıkları mesleklerde teorik eğitimi ve kapsamındaki esas ve usulleri, çalışma ortamının uyumunu sağlamaya yardımcı olacak aktif bir işgücü hizmetleri organizasyonu çerçevesi Aktif İş Gücü Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında belirlenen mesleki eğitim kursları ve hizmet içi eğitim programları uygulanmakta ve düzenlenen mesleki eğitim kurslarına veya hizmet içi eğitim programlarına katılmaktadır.

İşkur Anne Projesi Başvuru Nasıl Yapılır?

Bu destekten yararlanmak için İŞKUR’un iki programından birine katılmak gerekir. Bu programlar mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim programlarıdır. Başvurular İŞKUR Mü

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş