Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır? 2023 Bakiye Sorgulama

İBB sosyal yardım kartı, Istanbul’da yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağlanan bir hizmettir. Kart sahiplerini önemli indirimler, ücretsiz ulaşım gibi fırsatlar bekliyor. Bu kartı almak için öncelikle başvuru yapmanız gerekiyor. Başvurular ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, İBB Zabıta Daire Başkanlığı veya İBB’nin internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilir. Başvuru sonrasında, başvurunuzun incelenmesi sonucu kart sizlere teslim edilecektir. İBB sosyal yardım kartının bakiyesini ise Türkiye İş Bankası ATM’lerinden veya internet bankacılığı üzerinden sorgulayabilirsiniz. 2023 bakiye sorgulama işlemi de oldukça kolaydır. İş Bankası ATM’sindeki menüler aracılığı ile kolayca bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı 600 TL Nasıl Alınır?

İstanbul ilinde yaşayan düşük gelirli ailelere İBB Sosyal Yardım Kartı ile yardımlar sağlanmaktadır. Bu kartlar, insanların ihtiyaçları doğrultusunda farklı marketlerden alışveriş yapmalarına olanak tanır. İBB, ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için sunduğu sosyal yardım kartını, telefonla veya bireysel başvuru yaparak ulaşabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı 600 TL Başvuru Şartları

İBB sosyal yardım kartı başvuru şartları; 18 yaşından büyük olmak, herhangi bir varlığı bulunmamak, SSK ve diğer emeklilik fonlarından maaş almamak, İstanbul’da yaşamak, yoksulluk belgesine sahip olmak gibi koşulları kapsar. Ayrıca, hane halkının kimlik belgeleri ve sigortalı olmayan kişilerin sigortalı olmadıklarını belgeleyen bir belge gerekmektedir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

İBB sosyal yardım kartının alt limiti 50 TL, ortalama limiti 100 TL ve üst limiti 150 TL’dir. Ailede diğer gelirler ve kişi sayısı gibi faktörlere bağlı olarak sınırlar belirlenir. Kart başvurusu yapıldıktan sonra kişilerin gelir durumu sürekli takip edilir. Durumu düzelen vatandaşlar için limit indirimi yapılırken, durumu kötüleşenlerde limit artırılır.

İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek?

Kart başvurusu tamamlandığında, araştırmalar gerçekleştirilir ve ihtiyaç sahiplerine kartlar teslim edilir. Bu süre yaklaşık 4 ila 5 ay sürmektedir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerli?

İBB sosyal yardım kartı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu marketlerde geçerlidir. İBB yardım kartı geçerli olan yerler arasında ŞOK, Carrefour, Ucz KİM, Happy Center, Migros, Onur Market, Rammer ve Çağrı yer almaktadır.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş