Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar 2023

Hisseli tapular, kredi veren bankaların yatırım yapmak isteyenler için sunduğu bir seçenektir. 2023 yılında da bu yöntem oldukça popüler olmaya devam edecek gibi görünüyor. Ancak, doğru bankayı seçmek önemlidir çünkü faiz oranları ve geri ödeme koşulları bankalara göre değişebilir. Bu nedenle, en iyi hisseli tapu kredisi seçeneklerini karşılaştırmak için farklı bankaları araştırmak ve kredi başvurusunda bulunmak önemlidir. Hisseli tapulara yatırım yapmak için uygun kredi imkanları için hizmet veren bankalar arasında bir seçim yapmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar 2023

Hisseli tapuya kredi veren bankalar, kat irtifaklı tapuya kredi veren bankalar, Ziraat Bankası kat irtifakı, kat irtifakı nedir, kredi hesaplama, kat irtifakı kredi çıkar mı, müstakil eve kredi çıkar mı, mesken tapuya kredi çıkar mı gibi soruların yanıtlarını Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar 2023 başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Hisseli Tapuya Kredi Veren Bankalar 2023

Hisseli tapuya kredi veren bankalar: Kat irtifakı tapusu gibi çok az banka kat mülkiyetine kredi vermektedir. Vakıfbank, kredi veren bankalar arasında birinci sırada yer almaktadır. Ortak tapu senedinin tek bir tapuya dönüştürülmesi konut kredisinden yararlanma şansını artırmaktadır. Paylaşılan tapuda ipotek gösteren bir ev satın almayı planlayanların depozito yatırması gerekir. Bir başka deyişle, paylaşılan tapu senedinin diğer hissedarlarının da kişiye kefil olması şart koşulmuştur. Bankaların büyük bir kısmı hisseli tapu ile kredi vermektedir.

Hisseli tapuya kredi veren bankalar:

 • Vakıfbank
 • Denizbank
 • Ziraat Bankası

Bu bankalar hisseli tapuya kredi veren bankalar arasında öne çıkmaktadır. Ziraat bankası tapuyla kredi kampanyası kapsamında 36 ay ile 60 ay arasında vade seçenekleri ile kredi imkanı sunar.

Hangi Tapuya Kredi Verilir? 2023

Satın alınacak evin mülkiyet hakkı; Bankaların şahıslara borç verip vermeyeceğini belirleyen en önemli faktör budur. Hangi konutların kredi alacağı, hangilerinin olmayacağına bağlıdır. Peki, bankalar; Evlerin alması için ipotek vermemeyi tercih ediyorlar. Banka kredisi ile alınamayan bu evleri ve tapularını şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Kat irtifakı tapusu olmayan evlere
 • Mülkiyeti henüz tamamlanmamış evlere
 • Henüz inşa edilmemiş evlere (% 80’ini bitmemiş)
 • Projesine uygun inşaatı tamamlanmayan evler
 • Hatalı tapu bilgilerine sahip evlere
 • 20 yıl önce yapılmış evlere

Kimlere Konut Kredisi Verilmez?

Bankalar ipotek veya teminat olarak sunulan ipotek için başvuran kişinin belirli koşulları karşılamasını beklerler. Başka bir deyişle, bir tür tapulu bir evi olan ve yeni bir ev almak isteyen insanlar; Yeni bir ev için ipotek alamazlar. İpoteğe hak kazanamayan kişiler şu şekilde özetlenebilir:

 • Tapulu hisse sahipleri:
 • Tapulu mukimler;

Kat İrtifak Tapusuna Sahip Evlere Kredi Veren Bankalar

Kat mülkiyeti şartı olmaksızın sadece kart irtifak hakkı olan evlere kredi veren banka sayısı tartışmalı bir şekilde oldukça düşüktür. Vakıfbank ve Finansbank; Kart, irtifak hakkı bulunan evlere kredi sağlayan iki banka olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bankalar; Kişiden ipotek olarak başka bir evi göstermesini isteyebilirler. Bununla birlikte, bir kişinin mesleği ve gelir seviyesi, ipotek alma şansını doğrudan etkiler. Bankalar düşük gelirli insanlara borç vermekten kaçınır. Aynı zamanda yere esaretle bir ev satın alacak kişiler; daha yüksek faiz oranları ödemek zorundalar. Bankalar tarafından bağlayıcı vade koşulları istenebilir ve kişiden kefil olması istenebilir. Yani düz irtifak tapulu ev almayı düşünenleri pek çok caydırıcı unsurun beklediği söylenebilir.

Hangi Evler için Konut Kredisi Alınabilir?

Ev kredisi verilmeyen evler dışındaki konutlar için ev kredisi alınabilir. Apartman tipi evler için ortak mülkiyet tapusu gerekirken, tamamlanmamış evlerin genellikle% 80’inin tamamlanması gerekir. Villalar veya müstakil evler için arsa tapusu yani arsa irtifak tapusu ile konut kredisi alınabilir. Halen planlama aşamasında olmasına rağmen inşaat firması ile banka arasında anlaşma olduğu durumlarda planlama aşamasında konut için konut kredisi alınabilmektedir.

Evimi İpotek Ettirip Kredi Çekebilir miyim?

Bir ev satın almayı düşünen kişiler, evlerini ipotek olarak gösterme ve ipotek alma seçeneğine sahiptir. Bunun yanında kişinin gelir düzeyi, mesleği, krediyi ödeyip ödeyemeyeceği de bankalar tarafından sorgulanmaktadır. Ziraat Bankası ipotek veren bankalara örnek olarak gösterilebilir.

Konut Kredisi için Aranan Şartlar Nelerdir?

Konut kredisi için aranan şartlar; Yeni bir ev almak isteyen, kira ödeme ya da yatırım amaçlı ev satın alma zahmetinden kurtulmak ve ek gelir elde etmek için evini kiraya vermek isteyen birçok insan; bankalar tarafından

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş