Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Genç Girişimci Desteği Nedir?

Genç Girişimci Desteği, Türkiye’de yer alan genç girişimcileri desteklemek amacıyla hükümet tarafından başlatılan bir programdır. Bu program sayesinde genç girişimciler, finansman, danışmanlık, eğitim gibi birçok alanda desteklenmektedirler. Genç girişimcilerin fikirlerini hayata geçirmeleri için önemli bir destek olan Genç Girişimci Desteği programı, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin gelişmesine de katkı sağlamaktadır. Bu program sayesinde gençlerimiz, ülke ekonomisine katkı sağlayacak ve yenilikçi çözümler üretebilecekleri bir ortamda yetişebileceklerdir.

Genç Girişimci Desteği Nedir?

Genç Girişimci Desteği, Türkiye’de 2023 hedefleri arasında yer alan yerli ve milli üretime gençleri teşvik etmek, ülkenin cari açığını azaltmak ve teknoloji alanında gelişmeler elde etmek amacıyla genç nüfusun iş hayatına atılmasına destek olan bir devlet teşvikidir. Bu desteğe başvuran genç girişimciler 18-29 yaş aralığında olmalıdır.

Genç Girişimci Desteğinden Hangi Yaş Aralığındaki Gençler Faydalanabilir?

Genç Girişimci Desteği’nden yararlanmak isteyen genç girişimciler 18-29 yaş aralığındaki bireyler olmalıdır. Kendi şirketlerini kurmak isteyen gençlerin maddi imkansızlıklar nedeniyle hayallerinden vazgeçmesinin önüne geçmek için devlet tarafından sağlanan bu destek, iş hayatına yeni atılan kişilerin ülkenin ekonomisine katkı sunmasını hedefler.

Genç Girişimci Desteği Avantajları Nelerdir?

Genç Girişimci Desteği’nden faydalanmak isteyen kişiler gerekli şartları sağladığı takdirde çeşitli avantajlardan yararlanabilirler. Bu avantajlar arasında 3 vergilendirme döneminden muaf tutulma, 1 yıl boyunca SGK primlerinden muaf tutulma gibi kolaylıklar yer alır. Bu avantajları kullanarak hayallerini gerçekleştirmek isteyen genç girişimciler, düşük maliyetlerle işlerini açabilirler.

Genç Girişimci Desteği İstisnaları Nelerdir?

Genç Girişimci Desteği için bazı istisnalar mevcuttur. Bunlar arasında şirketin faaliyete başlamasından itibaren 3 vergi dönemi sürecinde elde edilen gelirin 75.000 TL’sinin yıllık gelir vergisinden istisna olarak kabul edilmesi ve sigortasını 4b kapsamında yaptırmış olan kişilerin Bağ-Kur primlerinin ilk yılının Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ödenmesi yer alır.

Genç Girişimci Desteği Şartları Nelerdir?

Genç Girişimci Desteği’nden faydalanmak isteyen kişilerin belirli şartları sağlamaları gerekir. Bu şartlar arasında faaliyete geçilmiş ve iş başlangıcının bildirilmiş olması, ilk kez gelir vergisi mükellefiyetinin olması, işletmenin şahıs şirketi ya da adi ortaklık olması, şirketi açacak kişinin kendisinin çalışması veya yönetiminde söz sahibi olması gibi şartlar yer alır. Ayrıca, genç girişimcilerin 18-29 yaş aralığında olmaları da gereklidir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş