Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Franchise Bedelleri ve Koşulları

Franchise, bir markanın kendi adı altında başka bir kişi veya kuruluşa ticari işletme hakkı vermesidir. Bu işletme hakkını alan kişi ya da kuruluş da, markanın işletme konsepti, ürünleri, hizmetleri, tedarik zinciri ve yönetim sistemi gibi birçok unsuru kullanarak, markanın adı altında işletme faaliyetlerini sürdürür.

Franchise bedelleri ve koşulları, franchise veren ve alan arasında yapılan sözleşmelerde net bir şekilde belirlenir. Bu sözleşmelerde, franchise bedeli ödeme şekli, franchise hakkının ne kadar süreyle verileceği, işletme faaliyetlerinin hangi alanlarda yapılacağı, hizmet kalitesinin nasıl olması gerektiği ve bu hizmet kalitesinin nasıl takip edileceği gibi birçok konu ele alınır.

Franchise sistemi, girişimciler için iş kurmanın en kolay yollarından biridir. Kendi işini kurmak isteyen ancak iş fikri olmayan kişiler, bir markanın franchise modelini kullanarak başarılı bir işletme kurabilirler. Franchise bedelleri ve koşulları, bu girişimcilerin ihtiyaçlarına göre belirlenir ve her zaman adil bir şekilde paylaşılır.

Franchise sistemine dahil olmak isteyen girişimcilerin, markanın franchise bedelleri ve koşulları hakkında doğru ve detaylı bilgilere sahip olmaları gerekmektedir. Bu sayede işletme faaliyetlerini sürdürürken karşılaşabilecekleri olası sorunları önceden önleyebilirler ve işlerini daha başarılı bir şekilde yönetebilirler.

Franchise Bedelleri ve Koşulları

Franchise, almak istenmesi durumunda belirli koşulların sağlanması ve belirlenen bir bedelin ödenmesi gerekir. Her firmanın talep ettiği koşullar ve bedel farklı olabilir. Franchise bedeli ülkeden ülkeye göre değişim göstermektedir. Bulunulan konum ödenecek olan Franchise bedeli açısından önemlidir. Ödenecek olan bedel Franchise alınacak markaya göre belirlenir. Markanın istediği koşulları ve bedeli sağlayan kişiler bu sistemden faydalanabilmektedir. Franchise koşulları hangi sektörde iş yapıldığı ile yakından ilişkili olmaktadır. Bu nedenle koşullarda sektöre ve firmaya göre değişim gösterir.

Domino’s Pizza Franchise Bedeli ve Koşulları

Türkiye’de en çok tercih edilen markalar arasında Domino’s Pizza yer almaktadır. Yaklaşık olarak 64 ilde 500’e yakın Domino’s Pizza şubesi bulunmaktadır. Domino’s Pizza Franchise almak için 2023 yılı itibariyle 120.000 dolar yatırım yapılması gerekmektedir. Bu yatırıma ilave olarak, açılacak olan işletmelerde aranan özelliklerden biri en az 90 metre kare alan gereksinimidir. Yatırımcıların ayrıca yüzde 6 reklam katılım ücreti ile karşılaşabilecekleri unutulmamalıdır. Restoran olarak anahtar teslim olması durumunda Franchise bedeli 500 bin dolara kadar ulaşabilmektedir. Domino’s Pizza ise royalty ücreti talep etmemektedir.

Burger King Franchising Bedeli ve Koşulları

Türkiye içinde yer alan 640 restoran ile hizmet veren Burger King, lezzetli ürünleri ve verdiği güven sayesinde müşteri potansiyelini artırmaya devam etmektedir. Franchise alabilmek için girişimcilik kriterlerinin karşılanması, yaptığı işte başarılı olunması, kariyer ve yönetim tecrübesine sahip olunması gerekmektedir. Bunun yanında belirli finansal kaynakları karşılayabilmek de şarttır. AVM ve inline restoranlar arasında fiziksel koşullarda değişiklik gözlenmektedir. Burger King isim hakkı bedeli olarak 2023 yılı itibariyle 500 ile 600 bin dolar arasında değişmektedir.

Köfteci Yusuf Franchising Bedeli ve Koşulları

Köfteci Yusuf’un Türkiye genelinde 200’den fazla bayisi bulunmaktadır. Bayilik alacak kişilerin belirlenen koşulları ve bedelleri sağlamaları durumunda yeni şubeler açılabilir. Köfteci Yusuf bayiliği almak isteyenlerin, dükkan açmak istedikleri yerlerde en az 1000 metrekarelik bir alan olması gerekmektedir. Bayiiler ayrıca, köfteci dükkanının yol üzerinde veya kalabalık bir yerde olmasını tercih etmektedirler. Otopark zorunluluğunun olduğu alanlar da dikkate alınır. Köfteci Yusuf, bayilik almak isteyen kişilerden 2023 yılı itibariyle 750 bin TL civarında Franchise bedeli istemektedir. Şehirler arasında belirlenen fiyat değişebilmektedir. Ayrıca, belirlenen görünüm için gerekli iç ve dış dekorasyon ücretlerinin de yatırımcılar tarafından karşılanması gerekmektedir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş