Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

FONKSERA 10 MG 28 FILM KAPLI TABLET FİYATI

İLAÇ DURUMU AKTİF
İLAÇ FİYATI 300,05 TL
KAMU FİYATI 177,03 TL
KAMU ÖDENEN 177,03 TL
KAMU İSKONTOSU 41.00%
BARKOD 8699795091281
ETKİN MADDE VORTIOKSETIN HIDROBROMUR
FİRMA ADI LUNDBECK İLAÇ TİC. LTD. ŞTİ.
REÇETE NORMAL RECETE
İTHAL-İMAL İMAL
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ ISKONTODAN MUAF DEGIL
BİRİM / CİNSİ MG
AMBALAJ MİKTARI 28
ATC KODU N06AX26
NFC KODU ABC
SGK KAMU NO A15597
SGK ETKİN MADDE KODU SGKG35
Ödeme Durumu İlaç, SGK tarafından ödenmektedir.
Ayakta Ödenme Durumu Ödenir
Yatan Hasta Ödenme Durumu Ödenir

FONKSERA 10 MG 28 FILM KAPLI TABLET Fiyatı Ne Kadar?

FONKSERA 10 MG 28 FILM KAPLI TABLET Eczane Fiyatı 300,05 TL etiket fiyatından satın alabilirsiniz.

FONKSERA Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Ağız yoluyla kullanılan FONKSERA, 10 mg vortioksetine eşdeğer 12,71 mg vortioksetin hidrobromür içermektedir. Bu ilaç, depresyon tedavisinde kullanılmaktadır.

Etkin Madde ve Yardımcı Maddeler

FONKSERA’nın etkin maddesi 10 mg vortioksetine eşdeğer 12,71 mg vortioksetin hidrobromür’dür. Ayrıca ilacın içerisinde mannitol (E421), mikrokristalin selüloz, hidroksipropilsellüloz, sodyum nişasta glikolat (tip A), magnezyum stearat ve opadry 03B22082 sarı (hipromelloz, makrogol 400, titanyum dioksit (E171), sarı demir oksit (E172)) gibi yardımcı maddeler bulunmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bu kullanma talimatını saklayınız ve daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz.
 • Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
 • Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz.
 • Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde doktorunuza bu ilacı kullandığınızı söyleyiniz.
 • Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

FONKSERA Nasıl Kullanılır?

FONKSERA, genellikle günde bir kez kullanılmaktadır. Ancak, doktorunuz başka bir dozaj önermişse, lütfen doktorunuzun talimatlarına uygun şekilde kullanınız.

Kullanım Talimatları

 • İlacı yemeklerle birlikte alınız.
 • Tableti bütün olarak yutunuz. Çiğnemeyiniz ya da ezerek yutmak için bölümlemeyiniz.
 • Doktorunuzun size önerdiği dozajın dışında doz kullanmayınız.

Olasi Yan Etkiler

FONKSERA kullanımı sırasında olası yan etkiler şunlardır:

 • Baş ağrısı.
 • Bulantı ve kusma.
 • Ağız kuruluğu.
 • Uyku hali.
 • Terleme artışı.

FONKSERA’nın Saklanması

FONKSERA’yı, ambalajında belirtilen son kullanma tarihine kadar saklayınız. Çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde saklayınız.

FONKSERA 10 MG 28 FILM KAPLI TABLET nedir?

FONKSERA 10 mg, vortioksetin adlı etkin maddeyi içeren bir antidepresan ilaçtır. Erişkinlerde majör depresif olayların tedavisinde kullanılır.

Vortioksetin nasıl etki gösterir?

Vortioksetin, beyindeki serotonin ve noradrenalin seviyelerini artırarak depresif belirtileri azaltmaktadır. Bu nedenle, hastanın ruh halini ve duygusal sağlığını düzenleyebilir.

FONKSERA hangi belirtileri azaltır?

FONKSERA, üzüntülü olma hali, içsel gerginlik (endişeli hissetme), uyku bozuklukları ve uyuyamama, iştah azalması, konsantre olmada güçlük, kendini önemsiz hissetme, sevilen aktiviteleri yapma isteğini kaybetme ve kendini yavaşlamış hissetme dahil, geniş bir yelpazedeki depresif belirtileri azalttığı gösterilmiştir.

FONKSERA 10 mg nasıl kullanılmalıdır?

FONKSERA 10 mg, tablet formunda kullanımı uygun bir ilaçtır. Genellikle günde 1 tablet alınarak kullanılır. Ancak, doktorunuzun önerdiği dozajı ve süreyi mutlaka takip etmelisiniz.

Dikkat edilmesi gerekenler

 • FONKSERA kullanırken alkol kullanmamanız önerilir.
 • Farklı bir antidepresan ilaç kullanıyorsanız, FONKSERA kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerekir.
 • FONKSERA yan etkileri arasında bulantı, baş dönmesi, çarpıntı, ağız kuruluğu, mide bulantısı, cilt döküntüleri, çarpıntı, idrara çıkma sorunları ve cinsel işlev bozukluğu yer alabilir.
Sonuç olarak

FONKSERA 10 mg, majör depresif olayların tedavisinde kullanılan etkili bir antidepresan ilaçtır. Ancak, ilacın yan etkileri olabileceği unutulmamalıdır. FONKSERA kullanırken herhangi bir rahatsızlık hissetmeniz durumunda mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

FONKSERA 10 MG 28 FILM KAPLI TABLET Nedir ve Nasıl Kullanılır?

FONKSERA, aktif madde olarak Vortioksetin içeren bir antidepresandır. Beyindeki sinir hücrelerindeki serotonin adı verilen bir kimyasal maddenin etkisini arttırarak depresyon semptomlarını azaltır.

Dozaj ve Yönetim

FONKSERA, doktorunuzca belirlenen doz ve süre boyunca kullanılmalıdır. Genellikle, tedaviye 10 mg/gün dozajıyla başlanır ve dozaj ihtiyaca göre arttırılır veya azaltılır. FONKSERA, aç yada tok karnına alınabilir. Tabletler bütün veya yarılanarak, yeterli miktarda su ile alınabilir. Tedavi süresi, depresyonun şiddetine ve tedaviye verilen yanıta bağlı olarak değişebilir.

Kullanım Alanları

FONKSERA, ayrıca obsesif-kompulsif bozukluğu (OKB) tedavisinde de kullanılır. OKB, tekrarlayan düşünceler veya davranışlarla karakterizedir ve bu düşünceler veya davranışlar kişinin günlük hayatını olumsuz etkileyebilir.

FONKSERA 10 MG 28 FILM KAPLI TABLET Yan Etkileri Nedir? Yan Etkisi Var Mı?

Tüm ilaçlarla olduğu gibi FONKSERA da yan etkilere yol açabilir, ancak bu yan etkiler herkeste görülmez. Yan etkiler genellikle geçicidir ve tedavinin kesilmesine neden olmaz. Bazı yan etkiler; bulantı, ishal, baş dönmesi, kaşıntı ve terlemede artış olarak sıralanabilir.

Ciddi Yan Etkiler

Aşağıdakilerden biri olursa, FONKSERA’yı kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

 • ciddi alerjik reaksiyonlar (yüzün, dudakların, dilin veya boğazın şişmesi, solunum veya yutma güçlüğü ve / veya kan basıncında ani bir düşüş)
 • kurdeşen

Bu tip ilaçları kullanan hastalarda kemik kırığı riskinde artış gözlenmiştir.

Yaşlı Hastalar

Günde bir kez 10 mg’dan fazla FONKSERA alan 65 yaşın üzerindeki hastalar klinik çalışmaları daha fazla oranda bırakmışlardır. Günde 20 mg FONKSERA dozu için bulantı ve kabızlık oranı, 65 yaşın üzerindeki hastalarda, 65 yaşın altındaki hastalara göre daha yüksektir.

Cinsel İşlev Bozukluğu

FONKSERA almayan hastalarla karşılaştırıldığında, 20 mg dozda FONKSERA, tedaviye bağlı cinsel işlev bozukluğu ile bağlantılı bulunmuştur.

Raporlanması Gereken Yan Etkiler

Kullanma Talimatında yer alan ya da almayan herhangi bir yan etki meydana gelmesi durumunda doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz. Ayrıca, meydana gelen yan etkileri bildirmek için Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ne başvurabilirsiniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

FONKSERA 10 MG 28 FILM KAPLI TABLET: Aç Karnına mı, Tok Karnına Mı Kullanılır?

FONKSERA 10 mg 28 Film Kaplı Tablet, yiyeceklerle birlikte veya ayrı olarak alınabilir. Ancak, ilacın emiliminde ve etkinliğinde farklılıklar olabilir. Bu nedenle, doktorunuzun önerdiği kullanım şekline uymanız önemlidir.

Aç Karnına Kullanımı

Aç karnına kullanım, ilacın emilim hızını ve etkisini arttırabilir. Bu yüzden, doktorunuz aç karnına kullanımı önerdiyse, ilacı yemekten en az 1 saat önce veya yemekten 2 saat sonra kullanmalısınız. Ayrıca, ilacı su ile almanız gerektiğini unutmayın.

Tok Karnına Kullanımı

Tok karnına kullanım, ilacın etkisi yavaşlayabilir veya azalabilir. Ancak, bazı durumlarda, ilacın midede rahatsızlık veya yan etkiler oluşturma riski yüksekse, doktorunuz tok karnına kullanımı öneriyor olabilir. Bu durumda, ilacı yemeklerle birlikte veya hemen sonra almanız gerekiyor.

Önemli Not:

FONKSERA 10 mg 28 Film Kaplı Tablet’i kullanmadan önce, doktorunuzun tavsiyelerine dikkat edin. Ayrıca, ilacın kullanımı sırasında oluşabilecek yan etkiler hakkında doktorunuzla konuşun.

Yasal Bilgilendirme : Burada verilen bilgiler farklı kaynaklardan toplanan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. Lütfen buradaki bilgileri %100 doğru olarak kabul etmeyin, bir hastalığınız varsa öncelikli olarak doktorunuza başvurun.

marketfiyatlari.com’da kullanılan bilgiler Hekim ve Eczacıya Danışmanın Yerine Geçemez. Sitemiz doktorunuzun veya eczacınızın yerini almayı hedeflememektedir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş