Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Fatih İşbecer Kimdir

Fatih İşbecer, Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinden biridir. Mentorluk ve eğitim programlarıyla girişimcilik ekosistemine katkıda bulunan İşbecer, markaların dijital dönüşüm süreçlerinde de önemli bir rol oynar. Aynı zamanda Türkiye ve Avrasya Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir risk sermayesi firması olan imece Ventures’ın kurucu ortağıdır. Yenilikçi fikirleri ve cesur girişimleriyle tanınan Fatih İşbecer, Türkiye’nin teknolojik gelişimine de büyük katkı sağlamıştır.

Fatih İşbecer Kimdir?

Fatih İşbecer, 1976 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğmuştur. Galatasaray Lisesi‘nde eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Amerika Yolculuğu ve Girişimcilik

Fatih İşbecer 1993 yılında Galatasaray Lisesi’nde öğrenciliğini sürdürürken AFS bursu ile öğrenci değişim programına katılmıştır. Bu program sayesinde 2023 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletine giderek eğitimine devam etmiştir. Florida’da gördüğü teknolojik gelişimin Türkiye’ye de gelmesinin an meselesi olduğunu fark etti ve 1997 yılında 5 arkadaşıyla birlikte teknoloji odaklı projeler tasarlamaya başladı.

Pentagraph ve Pozitron

Fatih İşbecer’in ilk girişimi Pentagraph, şirketlere web çözümleri satmaya başlamıştır. Ardından kurduğu Pozitron ise mobil yazılımlara yönelerek Türkiye ve dünyada birçok projeye imza atmıştır. Pozitron’un çalıştığı büyük müşteriler arasında Türk Hava Yolları, ING, eBay, BNP Paribas, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi, GlaxoSmithKline, Hepsiburada ve Bankalararası Kart Merkezi bulunmaktadır. Pozitron ayrıca ANB ve Katar’ın en büyük katılım bankası olan QIB gibi Ortadoğunun en büyük 15 bankası arasında yer almaktadır.

Pozitron’un Ödülleri

Pozitron’un dünya genelinde ödülleri arasında Türkiye’nin ilk mobil bankacılık uygulaması olan İŞCEP, dünyanın ilk mobil spor bahis uygulaması Cepte Bilyoner ve Türk Hava Yolları’nın Fly Turkish projeleri bulunmaktadır. Bu projeler hem Pozitron’a hem de Fatih İşbecer’e birçok dalda ödül kazandırmıştır.

Monitise Şirketine Satış

Fatih İşbecer, 2014 yılında Kurucu Genel Müdürlüğünü yaptığı Pozitron şirketini 100 milyon dolarlık bir anlaşmayla mobil para alanında dünyanın en büyükleri arasında bulunan Monitise şirketine satmıştır.

Galatasaray Kulübü Genel Sekreterliği

Fatih İşbecer, Galatasaray Spor Kulübü Olağan Seçim Genel Kurul Toplantısı ile Başkan olarak seçilen Dursun Aydın Özbek’in listesinde seçilerek Galatasaray Futbol Kulübü genel sekreteri olarak görev almıştır. Ancak 8 Haziran 2016 yılında Galatasaray Kulübü yönetim kurulu üyeliği ve başkan vekilliği görevinden istifa etmiştir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş