Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

EXCALIBA PLUS 40 MG/ 5 MG/ 25 MG FILM KAPLI TABLET (28 TABLET) FİYATI

İLAÇ DURUMU AKTİF
İLAÇ FİYATI 117,16 TL
KAMU FİYATI 69,12 TL
KAMU ÖDENEN 69,12 TL
KAMU İSKONTOSU 41.00%
BARKOD 8699832090710
ETKİN MADDE OLMESARTAN MEDOKSOMIL + AMLODIPIN BESILAT + HIDROKLOROTIAZID
FİRMA ADI MENARİNİ İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
REÇETE NORMAL RECETE
İTHAL-İMAL İTHAL
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ ISKONTODAN MUAF DEGIL
BİRİM / CİNSİ MG
AMBALAJ MİKTARI 28
ATC KODU C09DX03
NFC KODU ABC
SGK KAMU NO A18149
SGK EŞDEĞER KODU E335O
SGK ETKİN MADDE KODU SGKG64
Ödeme Durumu İlaç, SGK tarafından ödenmektedir.
Ayakta Ödenme Durumu Raporla Ödenir
Yatan Hasta Ödenme Durumu Ödenir

EXCALIBA PLUS 40 MG/ 5 MG/ 25 MG FILM KAPLI TABLET (28 TABLET) Fiyatı Ne Kadar?

EXCALIBA PLUS 40 MG/ 5 MG/ 25 MG FILM KAPLI TABLET (28 TABLET) Eczane Fiyatı 117,16 TL etiket fiyatından satın alabilirsiniz.

EXCALİBA PLUS FİLM KAPLI TABLET 40 mg/5 mg/25 mg

(DAIICHI SANKYO-ALMANYA) MENARİNİ

Ağızdan alınır.

Etkin maddeler:

 • Her bir tablet 40 mg olmesartan medoksomil, 5 mg amlodipine eşdeğer 6,944 mg amlodipine besilat ve 25 mg hidroklorotiyazid.

Yardımcı maddeler:

 • Prejelatinize mısır nişastası, silislenmiş mikrokristalin selüloz (mikrokristalin selüloz ve susuz silika kolloidal), kroskarmelloz sodyum, magnezyum stearat, polivinil alkol, makrogol 3350, talk, titanyum dioksit (E171), sarı demir (III) oksit (E172)

Kullanım Talimatları

Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz.
 • Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
 • Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz.
 • Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde bu ilacı kullandığınızı doktorunuza söyleyiniz.
 • Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

Kullanma Talimatları:

 • EXCALİBA nedir ve ne için kullanılır?
 • EXCALİBA’yı kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler
 • EXCALİBA nasıl kullanılır?
 • Olası yan etkiler nelerdir?
 • EXCALİBA’nın saklanması

Bu Kullanma Talimatında başlıkları yer almaktadır.

EXCALİBA PLUS FİLM KAPLI TABLET, kan basıncının kontrol altında tutulamadığı durumlarda kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç, özellikle yüksek tansiyonu olan hastalarda etkilidir. Yan etki riski bulunmasına rağmen, ilaç tansiyonu normale yakın bir seviyede tutarak kalp-damar sistemi komplikasyonlarını en aza indirebilir. EXCALİBA PLUS, olmesartan medoksomil, amlodipin ve hidroklorotiyazid adlı üç farklı ilacın bir kombinasyonudur.

EXCALİBA PLUS FİLM KAPLI TABLET’in etkin maddeleri arasında olmesartan medoksomil, amlodipin ve hidroklorotiyazid bulunur. Yardımcı maddeler arasında ise prejelatinize mısır nişastası, silislenmiş mikrokristalin selüloz (mikrokristalin selüloz ve susuz silika kolloidal), kroskarmelloz sodyum, magnezyum stearat, polivinil alkol, makrogol 3350, talk, titanyum dioksit (E171), sarı demir (III) oksit (E172) yer almaktadır.

Bu ilacı kullanmadan önce mutlaka kullanma talimatını dikkatlice okuyunuz ve doktorunuza danışınız. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız. Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. Yan etki riski bulunduğundan, ilaç kullanımında doktorunuza danışınız. İlacı kullanırken herhangi olumsuz bir etki fark ederseniz, doktorunuza danışınız.

Bu kullanma talimatı saklanmalıdır ve daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz. Bu ilacın kullanımı sırasında doktora veya hastaneye gittiğinizde, bu ilacı kullandığınızı doktorunuza mutlaka söyleyiniz. İlacı otel odasında, direk güneş ışığından uzak, serin ve kuru yerde saklayınız.

EXCALİBA PLUS FİLM KAPLI TABLET kullanım talimatları arasında, ilacın ne olduğu, nasıl kullanılacağı, ne gibi etkileri olabileceği ve olası yan etkileri hakkında bilgi yer almaktadır.

Bu ilacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız önemlidir. Herhangi bir ilaç kullanırken, yan etki riski bulunduğundan dolayı, doktorunuza danışmadan doz değişikliği yapmayınız. EXCALİBA PLUS FİLM KAPLI TABLET’i mutlaka kullanma talimatına uygun olarak kullanınız.

EXCALIBA PLUS 40 MG/ 5 MG/ 25 MG FILM KAPLI TABLET (28 TABLET) Ne için kullanılır? Neye iyi gelir?

1. EXCALİBA PLUS NEDİR VE NE İÇİN KULLANILIR?

EXCALİBA PLUS, yüksek kan basıncını kontrol etmek için üç etkin madde olan olmesartan medoksomil, amlodipin (amlodipin besilat olarak) ve hidroklorotiyazid içeren bir ilaçtır.

EXCALİBA PLUS, 28 ve 85 film kaplı tablet şeklinde kullanıma sunulur.

1.1 Olmesartan Medoksomil

Olmesartan medoksomil, “anjiyotensin II reseptör antagonisti” olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahildir. Kan damarlarını gevşeterek kan basıncını düşürür.

1.2 Amlodipin

Amlodipin, “kalsiyum kanal blokörleri” olarak adlandırılan bir madde grubuna dahildir. Kan damarlarını gevşeterek kan basıncını düşürür.

1.3 Hidroklorotiyazid

Hidroklorotiyazid, “tiyazid diüretikleri” olarak adlandırılan bir ilaç grubudur. Böbreklerin daha fazla idrar üretmesini sağlayarak vücudunuzun fazla sıvıdan kurtulmasına yardımcı olup kan basıncını düşürür.

EXCALİBA PLUS’in içerdiği bu üç etkin madde, kan basıncının düşürülmesinde yardımcı olur.

2. EXCALIBA PLUS NASIL KULLANILIR?

EXCALIBA PLUS kullanımı, doktorunuzun önerdiği şekilde olmalıdır. Genellikle günde bir kez, su ile birlikte alınır.

EXCALIBA PLUS kullanmadan önce, doktorunuza veya eczacınıza danışın. Yan etkiler veya alerjik reaksiyonlar hakkında bilgilendirilmeniz gerekir.

3. NE ZAMAN DİKKATLİ OLUNMALIDIR?

EXCALIBA PLUS kullanımında dikkatli olmanız gereken durumlar şunlardır:

 • Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız,
 • Emziriyorsanız,
 • Böbrek problemleriniz varsa,
 • Kalp problemleriniz varsa,
 • Karaciğer problemleriniz varsa,
 • Diyabet veya yüksek kolestrol gibi başka sağlık sorunlarınız varsa,
 • Bir diyet, takviye veya reçetesiz bir ilaç kullanıyorsanız.

İlaçla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuza veya eczacınıza danışın.

EXCALIBA PLUS 40 MG/ 5 MG/ 25 MG FILM KAPLI TABLET (28 TABLET) Yan Etkileri Nedir? Yan Etkisi Var Mı?

4. OLASI YAN ETKİLER NELERDİR?

Tüm ilaçlar gibi, EXCALIBA PLUS’ın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Bu yan etkiler çoğunlukla hafiftir ve tedavinin kesilmesini gerektirmezler.

Asağıdakilerden biri olursa, EXCALİBA PLUS’ı kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz

EXCALİBA PLUS tedavisi sırasında tüm vücudu etkileyen, yüzde, ağız ve/veya larenkste (gırtlak) şişmeye neden olan ve kaşıntı veya deri döküntüsünün ortaya çıktığı alerjik reaksiyonlar görülebilir. Eğer bu belirtiler ortaya çıkarsa, EXCALİBA PLUS kullanmayı durdurunuz ve derhal doktorunuza danışınız.

Ciddi bayılma hissi veya baygınlık; çünkü EXCALIBA PLUS duyarlı bireylerde kan basıncının çok düşmesine neden olabilir. Eğer bu belirtiler ortaya çıkarsa, EXCALIBA PLUS kullanmayı durdurunuz, derhal doktorunuza danışınız ve düz uzanınız, ayaklarınızın altını destekleyerek yukarı kaldırınız.

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir.

Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin EXCALIBA PLUS’a karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdehaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Yan Etkilerin Sıklığı

EXCALİBA PLUS üç etkin maddenin kombinasyonudur. Aşağıdaki bilgiler ilk olarak EXCALİBA PLUS kombinasyonu (yukarıda belirtilenlerin yanında) ile şimdiye kadar rapor edilen ve ikinci olarak da her bir ayrı etkin madde ile ilgili veya iki madde birlikte verildiğinde bilinen diğer yan etkileri vermektedir.

Yan etkilerin kaç hastada ortaya çıkabildiği konusunda size bir fikir vermek için, bu yan etkiler yaygın, yaygın olmayan, seyrek ve çok seyrek olarak sıralanmıştır.

 • Yaygın: 100 kişinin birinden fazla, 10 kişinin birinden az görülebilir.
 • Yaygın Olmayan: 1.000 kişinin birinden fazla, 100 kişinin birinden az görülebilir.
 • Seyrek: 10.000 kişinin birinden fazla, 1.000 kişinin birinden az görülebilir.
 • Çok Seyrek: 10.000 kişinin birinden az görülebilir.
 • Bilinmiyor: Eldeki verilerden hareketle tahmin edilemiyor.

Yan Etkileri

Aşağıda belirtilenler, EXCALİBA PLUS kullanımı ile ilgili bugüne kadar bilinen diğer yan etkilerdir

Bu yan etkilerin meydana gelmesi durumunda, genellikle hafif şiddette olurlar ve tedavinizi kesmenize gerek yoktur.

Yaygın(10 hastadan 1’inden azını etkileyen)

Üst solunum yolu enfeksiyonu; boğaz ağrısı ve burun ağrısı; idrar yolu enfeksiyonu; baş dönmesi; baş ağrısı; kalp atışı farkındalığı; düşük kan basıncı; mide bulantısı; ishal; kabızlık; kas spazmı; eklem şişmesi; idrara çıkma isteği; zayıflık; ayak bileğinde, ayaklarda, kollarda, ellerde ve bacaklarda şişme; yorgunluk; anormal laboratuvar değerleri.

Yasal Bilgilendirme : Burada verilen bilgiler farklı kaynaklardan toplanan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. Lütfen buradaki bilgileri %100 doğru olarak kabul etmeyin, bir hastalığınız varsa öncelikli olarak doktorunuza başvurun.

marketfiyatlari.com’da kullanılan bilgiler Hekim ve Eczacıya Danışmanın Yerine Geçemez. Sitemiz doktorunuzun veya eczacınızın yerini almayı hedeflememektedir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş