Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

EXCALIBA PLUS 40 MG/ 10 MG/ 25 MG FILM KAPLI TABLET (28 TABLET) FİYATI

İLAÇ DURUMU AKTİF
İLAÇ FİYATI 116,11 TL
KAMU FİYATI 83,60 TL
KAMU ÖDENEN 83,60 TL
KAMU İSKONTOSU 28.00%
BARKOD 8699832090758
ETKİN MADDE OLMESARTAN MEDOKSOMIL + AMLODIPIN BESILAT + HIDROKLOROTIAZID
FİRMA ADI MENARİNİ İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
REÇETE NORMAL RECETE
İTHAL-İMAL İTHAL
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ ISKONTODAN MUAF DEGIL
BİRİM / CİNSİ MG
AMBALAJ MİKTARI 28
ATC KODU C09DX03
NFC KODU ABC
SGK KAMU NO A18053
SGK EŞDEĞER KODU E335L
SGK ETKİN MADDE KODU SGKG64
Ödeme Durumu İlaç, SGK tarafından ödenmektedir.
Ayakta Ödenme Durumu Raporla Ödenir
Yatan Hasta Ödenme Durumu Ödenir

EXCALIBA PLUS 40 MG/ 10 MG/ 25 MG FILM KAPLI TABLET (28 TABLET) Fiyatı Ne Kadar?

EXCALIBA PLUS 40 MG/ 10 MG/ 25 MG FILM KAPLI TABLET (28 TABLET) Eczane Fiyatı 116,11 TL etiket fiyatından satın alabilirsiniz.

EXCALİBA PLUS FİLM KAPLI TABLET 40 mg/10 mg/25 mg

(DAIICHI SANKYO-ALMANYA) MENARİNİ

Ağızdan alınır.

Etkin Maddeler

 • Her bir tablet 40 mg olmesartan medoksomil, 10 mg amlodipine eşdeğer 13,888 mg amlodipin besilat ve 25 mg hidroklorotiyazid.

Yardımcı Maddeler

 • Prejelatinize mısır nişastası, silislenmiş mikrokristalin selüloz (mikrokristalin selüloz ve susuz silika kolloidal), kroskarmelloz sodyum, magnezyum stearat, polivinil alkol, makrogol 3350, talk, titanyum dioksit (E171), sarı demir (III) oksit (E172), kırmızı demir (III) oksit (E172).

Kullanım Talimatı

Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir. Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz.

İlaç Kullanımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde bu ilacı kullandığınızı doktorunuza söyleyiniz.
 • Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

Kullanma Talimatı Başlıkları

 • EXCALİBA nedir ve ne için kullanılır?
 • EXCALİBA’yı kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler
 • EXCALİBA nasıl kullanılır?
 • Olası yan etkiler nelerdir?
 • EXCALİBA’nın saklanması
Orijinal İçerik

EXCALİBA PLUS FİLM KAPLI TABLET 40 mg/10 mg/25 mg (DAIICHI SANKYO-ALMANYA) MENARİNİ ağızdan alınır. Her bir tablet 40 mg olmesartan medoksomil, 10 mg amlodipine eşdeğer 13,888 mg amlodipin besilat ve 25 mg hidroklorotiyazid içerir. Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde bu ilacı kullandığınızı doktorunuza söyleyiniz. Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Bu kullanma talimatında EXCALİBA’nın nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir ve nasıl saklanır gibi başlıklar yer almaktadır.

EXCALIBA PLUS 40 MG/ 10 MG/ 25 MG FILM KAPLI TABLET (28 TABLET) Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

1. EXCALİBA PLUS Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

EXCALİBA PLUS, üç etkin madde olan olmesartan medoksomil, amlodipin (amlodipin besilat olarak) ve hidroklorotiyazid içerir. Her üç madde de yüksek kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olur.

EXCALİBA PLUS, 28 ve 84 film kaplı tablet olarak kullanıma sunulmuştur.

 • Olmesartan medoksomil, “anjiyotensin II reseptör antagonisti” olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahildir ve kan damarlarını gevşeterek kan basıncını düşürür.
 • Amlodipin, “kalsiyum kanal blokörleri” olarak adlandırılan bir madde grubuna dahildir ve kan damarlarını gevşeterek kan basıncını düşürür.
 • Hidroklorotiyazid, “tiyazid diüretikleri” (yani “su tabletleri”) olarak adlandırılan bir ilaç grubudur ve böbreklerin daha fazla idrar üretmesini sağlayarak vücuttan fazla sıvı atılmasına yardımcı olur. Bu da kan basıncını düşürür.

İşte bu üç madde, kan basıncınızın düşürülmesine yardımcı olur.

EXCALİBA PLUS, aşağıdaki amaçlar için kullanılır:

 • Yetişkin hastalarda, sabit doz kombinasyonu olarak alınan olmesartan medoksomil ve amlodipin kombinasyonunda kan basıncı yeterli oranda kontrol edilemediği durumlarda;
 • Hidroklorotiyazid, olmesartan medoksomil ve amlodipin sabit doz kombinasyonu ile birlikte tek bir tablet halinde kullanıldığı durumlarda, yüksek kan basıncının tedavisinde kullanılır.

EXCALIBA PLUS 40 MG/ 10 MG/ 25 MG FILM KAPLI TABLET (28 TABLET) Yan Etkileri Nedir? Yan Etkisi Var Mı?

4. OLASI YAN ETKİLER NELERDİR?

Tüm ilaçlar gibi, EXCALİBA PLUS’ın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Bu yan etkiler çoğunlukla hafiftir ve tedavinin kesilmesini gerektirmezler.

Asağıdakilerden biri olursa, EXCALİBA PLUS’ı kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz

EXCALİBA PLUS tedavisi sırasında tüm vücudu etkileyen, yüzde, ağız ve/veya larenkste (gırtlak) şişmeye neden olan ve kaşıntı veya deri döküntüsünün ortaya çıktığı alerjik reaksiyonlar görülebilir. Eğer bu belirtiler ortaya çıkarsa, EXCALİBA PLUS kullanmayı durdurunuz ve derhal doktorunuza danışınız.

Ciddi bayılma hissi veya baygınlık; çünkü EXCALİBA PLUS duyarlı bireylerde kan basıncının çok düşmesine neden olabilir. Eğer bu belirtiler ortaya çıkarsa, EXCALİBA PLUS kullanmayı durdurunuz, derhal doktorunuza danışınız ve düz uzanınız, ayaklarınızın altını destekleyerek yukarı kaldırınız.

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir.

Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin EXCALİBA PLUS’a karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdehaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

EXCALİBA PLUS Yan Etkileri

EXCALİBA PLUS üç etkin maddenin kombinasyonudur. Aşağıdaki bilgiler ilk olarak EXCALİBA PLUS kombinasyonu (yukarıda belirtilenlerin yanında) ile şimdiye kadar rapor edilen ve ikinci olarak da her bir ayrı etkin madde ile ilgili veya iki madde birlikte verildiğinde bilinen diğer yan etkileri vermektedir.

Yan etkilerin kaç hastada ortaya çıkabildiği konusunda size bir fikir vermek için, bu yan etkiler yaygın, yaygın olmayan, seyrek ve çok seyrek olarak sıralanmıştır.

Yaygın Yan Etkiler
 • 100 kişinin birinden fazla, 10 kişinin birinden az görülebilir.
 • Üst solunum yolu enfeksiyonu; boğaz ağrısı ve burun ağrısı; idrar yolu enfeksiyonu; baş dönmesi; baş ağrısı; kalp atışı farkındalığı; düşük kan basıncı; mide bulantısı; ishal; kabızlık; kas spazmı; eklem şişmesi; idrara çıkma isteği; zayıflık; ayak bileğinde, ayaklarda, kollarda, ellerde ve bacaklarda şişme; yorgunluk; anormal laboratuvar değerleri.
Yaygın Olmayan Yan Etkiler
 • 1.000 kişinin birinden fazla, 100 kişinin birinden az görülebilir.
 • Ayağa kalkarken baş dönmesi; baş dönmesi; hızlı kalp atışı; baygınlık hissi; yüzde kızarma ve sıcaklık hissi; öksürük; ağız kuruluğu; kas zayıflığı; ereksiyon olma ve sürdürme yetersizliği.
Ayrı Etkin Maddelerin Yan Etkileri

Aşağıdakiler, her bir ayrı madde ile ilgili veya iki madde birlikte verildiğinde bilinen yan etkilerdir. Şimdiye kadar EXCALİBA PLUS ile birlikte görülmemiş olsalar da EXCALİBA PLUS’ın yan etkileri olabilirler.

Yaygın Yan Etkiler

Yasal Bilgilendirme : Burada verilen bilgiler farklı kaynaklardan toplanan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. Lütfen buradaki bilgileri %100 doğru olarak kabul etmeyin, bir hastalığınız varsa öncelikli olarak doktorunuza başvurun.

marketfiyatlari.com’da kullanılan bilgiler Hekim ve Eczacıya Danışmanın Yerine Geçemez. Sitemiz doktorunuzun veya eczacınızın yerini almayı hedeflememektedir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş