Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Eşi Vefat Eden Kadınlara Yardım 2023 (1.000 TL Para Yardımı)

Bu program, eşi vefat etmiş kadınlara destek olmak amacıyla 2023 yılına kadar devam edecektir. Program kapsamında, her ay bin Türk Lirası para yardımı yapılacaktır. Bu yardım, eşleri hayatta olmayan kadınların hayatlarını idame ettirmelerinde yardımcı olacaktır. Program, kadınların sosyal ve ekonomik hayatlarını desteklemeyi hedeflemektedir. Bu programdan yararlanmak isteyen kadınlar, Devlet Sosyal Hizmetler İl Müdürlüklerine müracaat edebilirler. Bu program, Türkiye’nin kadınların hayat koşullarını iyileştirmek için attığı adımlardan sadece bir örnektir.

2023 Yılında Eşi Vefat Eden Kadınlara Yardım

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2023 yılında eşi vefat eden kadınlar için oluşturulan yardım programı ile kadınların maddi sıkıntılarına destek olunmaktadır. Program kapsamında, eşi vefat etmiş olan kadınlar düzenli bir nakit yardım almaktadırlar.

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Düzenli Nakit Yardım

Halk arasında “dul maaşı” olarak bilinen yardım programı kapsamında, eşi vefat eden kadınlar düzenli bir nakit yardım almaktadırlar. Yardım tutarı 2023 yılında 325 TL olarak belirlenmiştir ve iki ayda bir ödenmektedir. Yardımın alınabilmesi için kadınların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurması gerekmektedir.

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Şartları

Eşi vefat etmiş kadınlar, nakit yardım programından yararlanabilmek için aşağıdaki şartlara uymalıdır:

 • Resmi nikahlı eşlerden birinin vefat etmiş olması
 • Boşanmış veya resmi olarak ayrılmış olmamak

Ayrıca yardımı alan kadınların evlilik dışı bir ilişki içerisinde olmaması gerekmektedir. Yardım almaya hak kazanan kadınlar, ayni yardımlardan da faydalanabilirler.

Eşi Vefat Edemiş Kadınların Maddi Yardım Başvurusu

Eşi vefat etmiş kadınlar, nakit yardımdan yararlanmak için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurabilirler. Başvuru e-devlet üzerinden ya da başvuruları kabul eden resmi kurumlar aracılığıyla yapılabilir. Kadınların başvuru esnasında yanlarında aşağıdaki belgeleri bulundurmaları gerekmektedir:

 • Nüfus kayıt örneği
 • 3 adet vesikalık fotoğraf
 • T.C kimlik kartı fotokopisi
 • SGK tarafından kimlik araştırma belgesi
 • Kadının mal bildirim belgesi
 • Vefat eden eşe ait defin belgesi
 • Gelir durumuna ilişkin belge
Eşi Vefat Eden Kadınlara Devletten Destek

Eşi vefat eden kadınlar, nakit yardımın yanı sıra başka haklardan da yararlanabilir. Program kapsamında sağlanan haklardan bazıları şunlardır:

 • Yetim aylığı
 • Ölüm aylığı
 • Sivil toplum kuruluşları tarafından sağlanan yardımlar
 • Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından muhtaçlık yardımı

Ayrıca kadınlar, belediyeler tarafından sağlanan yardımlardan da faydalanabilirler. Yardımlar nakdi veya ayni olarak verilebilir.

Eşi vefat etmiş kadınların maddi sıkıntılarının giderilmesine yönelik olarak oluşturulan bu yardım programı, kadınların maddi yönden desteklenerek hayatlarını sürdürmelerine yardımcı olmaktadır.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş