Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

EPIZONYA 100 MG KAPSUL (100 KAPSUL) FİYATI

İLAÇ DURUMU PASİF
İLAÇ FİYATI 251,56 TL
BARKOD 8680698150038
ETKİN MADDE ZONISAMID
FİRMA ADI ARDİ FARMA İLAÇ PAZARLAMA TİC. LTD. ŞTİ.
REÇETE NORMAL RECETE
İTHAL-İMAL İMAL
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ ISKONTODAN MUAF DEGIL
BİRİM / CİNSİ MG
AMBALAJ MİKTARI 100
ATC KODU N03AX15
NFC KODU ACA
Ödeme Durumu İlaç, SGK tarafından ödenmemektedir.
Ayakta Ödenme Durumu Ödenmez
Yatan Hasta Ödenme Durumu Ödenmez

EPIZONYA 100 MG KAPSUL (100 KAPSUL) Fiyatı Ne Kadar?

EPIZONYA 100 MG KAPSUL (100 KAPSUL) Eczane Fiyatı 251,56 TL etiket fiyatından satın alabilirsiniz.

EPİZONYA Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

 • Yutularak alınır.
 • Etkin maddeler: Her bir kapsül 100 mg zonisamid içerir.
 • Yardımcı madde(ler): Sodyum lauril sülfat, mikrokristalin selüloz PH102, hidrojene bitkisel yağ tip 1, titanyum dioksit (E171), jelatin (sığır jelatini).

EPİZONYA Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
 • Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz.
 • Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde doktorunuza bu ilacı kullandığınızı söyleyiniz.
 • Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

EPİZONYA Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir.

Olası Yan Etkiler Nelerdir?

Bu talimatta yazılan yan etkilerin hiçbiri zorunlu olarak herkes tarafından hissedilmeyebilir.

EPİZONYA’nın Saklanması

Bu ilacı çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız.

EPİZONYA 100 MG KAPSUL (100 KAPSUL) Nedir?

EPİZONYA 100 mg kapsül, beyindeki nöbetleri tedavi etmek için kullanılan bir antiepileptik ilaçtır. İçeriğinde zonisamid bulunur ve baskısız, beyaz sert jelatin kapsül (Kapsül No.:1) içerisinde beyaz beyaza yakın toz içerir. Her bir ambalajında 100 adet kapsül bulunur.

EPİZONYA Hangi Durumlarda Kullanılır?

EPİZONYA, hem ikincil jeneralizasyonlu hem de parsiyel nöbetlerin tedavisinde kullanılabilir. Aynı zamanda şunlarda kullanılır:

 • Tek başına erişkin epilepsi hastalarının nöbetlerinin tedavisinde.
 • Diğer antiepileptik ilaçlarla birlikte erişkin, ergen ve çocuk (6 yaş ve üstü) epilepsi hastalarının nöbetlerinin tedavisinde.

EPİZONYA Nasıl Kullanılır?

EPİZONYA, doktorunuzun talimatlarına göre kullanılmalıdır. İlacın dozunu ve alınma sıklığını doktorunuz belirler. Kapsüller bütün olarak yutulmalıdır ve günde en fazla 400 mg kullanılmalıdır.

EPİZONYA Yan Etkileri

EPİZONYA kullanımı bazı yan etkilere neden olabilir. Bunlar arasında baş dönmesi, uykusuzluk, bulantı, kusma, iştahsızlık, karın ağrısı, çarpıntı, titreme, halsizlik gibi etkiler yer alabilir. Eğer herhangi bir yan etki hissederseniz doktorunuzu bilgilendirin.

EPİZONYA Kimler Tarafından Kullanılmamalıdır?

EPİZONYA, zonisamide veya benzer antiepileptik ilaçlara karşı alerjisi olanlar tarafından kullanılmamalıdır. Ayrıca hamilelik, emzirme ve bazı karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları olanlar da bu ilacı kullanmamalıdır. Doktorunuza danışmadan EPİZONYA kullanmayınız.

EPİZONYA 100 MG KAPSUL (100 KAPSUL) Yan Etkileri Nedir? Yan Etkisi Var Mı?

Tüm ilaçlar gibi, EPİZONYA’nın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Ciddi Yan Etkileri

EPİZONYA, ciddi alerjik reaksiyonlara, şiddetli deri döküntülerine ve çok seyrek olarak ölümcül olabilen kan rahatsızlıklarına neden olabilen bir ilaç grubunun (sülfonamidler) üyesidir.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

 • Alerjik Reaksiyonlar: Solunum güçlüğü, yüzde, dudaklarda veya dilde şişlik veya ciddi deri döküntüsü varsa. Bu semptomlar ciddi bir alerjik reaksiyonun işaretleri olabilir.
 • Yüksek Ateş: Yüksek ateş belirtilerine sahipseniz – yüksek vücut sıcaklığı ve az ya da hiç terlememe, hızlı kalp atışı ve nefes alıp verme, kas ağrıları ve kafa karışıklığı
 • İntihar: Kendinize zarar verme veya intihar etme gibi düşüncelere sahipseniz. EPİZONYA gibi antiepileptik ilaçlarla tedavi edilen az sayıda hastada kendilerine zarar verme veya intihar etme yönünde düşüncelerin geliştiği gözlenmiştir.
 • Kas Ağrısı: Kaslarınızda ağrı veya güçsüzlük hissi varsa. Bu durum böbrek problemlerine yol açabilen anormal kas yıkımının bir işareti olabilir.
 • Böbrek Taşı: Sırtınızda veya midenizde aniden bir ağrı hissediyorsanız veya idrar yaparken ağrı hissediyorsanız veya idrarınızdan kan geliyorsa bu böbrek taşının bir işareti olabilir.
 • Göz Problemleri: Epizonya kullanırken göz ağrısı ya da bulanık görme gibi görme problemleri gelişirse.

Bunlar ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir.

Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Doktorunuza Bildirilmesi Gereken Yan Etkiler

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

 • Deri Döküntüsü: Açıklanamayan bir deri döküntüsüyle karşılaştıysanız, bu daha şiddetli bir deri döküntüsüne veya kabuklanmaya ve soyulmaya dönüşebilir.
 • Kan Bozuklukları: Aşırı derecede yorgun veya hararetli/ateşli iseniz, boğazınızda ağrı varsa, şişmiş bezeler elinize geliyorsa veya vücudunuzda artık çok daha kolay morluklar oluşuyorsa bunlar bir kan bozukluğunun belirtileri olabilir.
 • Artan Asit Seviyeleri: Baş ağrısı, sersemlik, nefes darlığı ve iştah kaybı gibi kandaki asit seviyesinde artış belirtilerine sahipseniz, doktorunuzun bu durumu izleyip tedavi etmesi gerekebilir.

Doktorunuz EPİZONYA kullanımını kesmeniz gerektiğine karar verebilir.

Yan Etkileri

EPİZONYA kullanımına bağlı olarak aşağıda sıralanan yan etkiler görülebilir.

EPİZONYA’nın en yaygın yan etkileri hafiftir. Tedavinin ilk ayında görülür ve devam eden tedavi ile genellikle azalır. Yaşı 6-17 arasında olan çocuklarda, akciğer iltihabı, susuz kalma, terlemede azalma (yaygın) ve anormal karaciğer enzimleri (yaygın olmayan) gibi yan etkilerin dışındakiler aşağıda

Yasal Bilgilendirme : Burada verilen bilgiler farklı kaynaklardan toplanan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. Lütfen buradaki bilgileri %100 doğru olarak kabul etmeyin, bir hastalığınız varsa öncelikli olarak doktorunuza başvurun.

marketfiyatlari.com’da kullanılan bilgiler Hekim ve Eczacıya Danışmanın Yerine Geçemez. Sitemiz doktorunuzun veya eczacınızın yerini almayı hedeflememektedir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş