Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

ENZOFEN 600 MG OVUL (2 OVUL) FİYATI

İLAÇ DURUMU AKTİF
İLAÇ FİYATI 83,50 TL
KAMU FİYATI 75,15 TL
KAMU ÖDENEN 75,15 TL
KAMU İSKONTOSU 10.00%
BARKOD 8680199906271
ETKİN MADDE FENTIKONAZOL NITRAT
FİRMA ADI WORLD MEDICINE İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş.
REÇETE NORMAL RECETE
İTHAL-İMAL İMAL
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ ISKONTODAN MUAF DEGIL
BİRİM / CİNSİ MG
AMBALAJ MİKTARI 2
ATC KODU G01AF12
NFC KODU TLS
SGK KAMU NO A17676
SGK EŞDEĞER KODU E816A
SGK ETKİN MADDE KODU SGKF1M
Ödeme Durumu İlaç, SGK tarafından ödenmektedir.
Ayakta Ödenme Durumu Ödenir
Yatan Hasta Ödenme Durumu Ödenir

ENZOFEN 600 MG OVUL (2 OVUL) Fiyatı Ne Kadar?

ENZOFEN 600 MG OVUL (2 OVUL) Eczane Fiyatı 83,50 TL etiket fiyatından satın alabilirsiniz.

Vajinal Uygulama

 • Etkin madde: Fentikonazol nitrat 600 mg
 • Yardımcı maddeler:
  • Dolgu maddesi: Soya lesitini, sıvı parafin, beyaz vazelin.
  • Kapsül kabuğu: Jelatin (sığır jelatini), gliserol (E422), titanyum dioksit (E171), sodyum etil parahidroksibenzoat (E215), sodyum propil parahidroksibenzoat (E217).

Kullanma Talimatı

 • Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir.
 • Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz.
 • Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
 • Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz.
 • Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde bu ilacı kullandığınızı doktorunuza söyleyiniz.
 • Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

Kullanım Talimatı Başlıkları:

 1. ENZOFEN Nedir ve Ne İçin Kullanılır?
 2. ENZOFEN’i Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
 3. ENZOFEN Nasıl Kullanılır?
 4. Olası Yan Etkiler Nelerdir?
 5. ENZOFEN’in Saklanması

Yukarıdaki metni, 100% özgün bir şekilde yeniden yazmanız gerekiyor. İçeriğinizi en az 2 başlık ve 300 kelime uzunluğunda yazın. Ayrıca, SEO’yu etkili bir şekilde kullanarak içerik yazarken bir Türk içerik yazarı gibi davranmanızı istiyorum. HTML kullanarak WordPress için H2-H6 başlıkları ve biçimlendirme parametreleri kullanın.

ENZOFEN 600 MG OVUL (2 OVUL) Nedir?

ENZOFEN, fentikonazol nitrat aktif maddesi içeren bir antifungal ilaçtır. Vajinal enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.

ENZOFEN 600 MG OVUL (2 OVUL) Ne için kullanılır? Neye iyi gelir?

ENZOFEN, özellikle Candida albicans cinsi mantarın neden olduğu vajinal pamukçuk enfeksiyonlarının tedavisi için kullanılır. Ayrıca bazı diğer mantar enfeksiyonlarını da tedavi edebilir.

ENZOFEN 600 MG OVUL (2 OVUL) Nasıl kullanılır?

ENZOFEN ovüller, yalnızca vajinaya uygulanmak üzere tasarlanmıştır. Günde bir kez yatmadan önce bir ovül uygulanması önerilir. Tedavi süresi genellikle 3-7 gün arasındadır, ancak doktorun tavsiyesine göre değişebilir.

ENZOFEN 600 MG OVUL (2 OVUL) Kimler kullanabilir?

ENZOFEN, vajinal mantar enfeksiyonları olan kadınlar tarafından kullanılabilir. Ancak, hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz veya herhangi bir ilaca veya bileşene karşı alerjiniz varsa, kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız.

ENZOFEN 600 MG OVUL (2 OVUL) Yan etkileri nelerdir?

ENZOFEN kullanımı bazı yan etkilere neden olabilir, bunlar arasında genital kaşıntı, yanma veya rahatsızlık hissi, vajinal akıntı, baş ağrısı, karın ağrısı veya mide bulantısı bulunur. Bu yan etkilerin herhangi biri şiddetli hale gelirse veya devam ederse, doktorunuza danışmalısınız.

ENZOFEN 600 MG OVUL (2 OVUL) Sonuç

ENZOFEN, vajinal mantar enfeksiyonlarının tedavisi için etkili bir antifungal ilaçtır. Ancak, herhangi bir ilaç kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız ve ilacın kullanımı sırasında oluşabilecek herhangi bir yan etki için doktorunuzu haberdar etmelisiniz.

ENZOFEN 600 MG OVUL (2 OVUL) Yan Etkileri Nedir? Yan Etkisi Var Mı?

Bir ilaç olarak ENZOFEN, farklı hassasiyetlere sahip kişilerde yan etkilere yol açabilir. İlaç içeriğindeki bazı maddeler nedeniyle yan etkiler ortaya çıkabilir.

ENZOFEN Yan Etkileri

Bazı kullanıcılar ENZOFEN uygulamasından sonra hafif ve geçici kızarıklık ya da bir yanma hissi yaşayabilir. Bu yan etkiler genellikle hızlıca kaybolur ve devam etmez.

Uzun süreli ve sık kullanım sonrasında ENZOFEN kullanımına karşı alerji geliştirilebilir. Bu durumda deri döküntüleri, kaşıntı, solunum yolu daralması gibi reaksiyonlar ortaya çıkabilir. Bu semptomları deneyimlerseniz, ilaç kullanımına son verip hemen doktorunuzla iletişime geçmeniz önemlidir.

Yan Etkilerin Bildirimi

Herhangi bir yan etki deneyimlediğinizde, bu durumu doktorunuzla veya eczacınızla paylaşınız. Yan etkilerin raporlanması, ilacın güvenirliliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkı sağlar. Yanlış kullanım sonucunda ortaya çıkan yan etkilerin de raporlanması önemlidir.

TÜFAM Yan Etki Bildirimi Hattı

Yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinden “İlaç Yan Etki Bildirimi” ikonuna tıklayarak veya 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hatını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi’ne bildirebilirsiniz.

Özet

ENZOFEN kullanımı sonrasında karşılaşabileceğiniz yan etkilerin genellikle hafif ve geçici olduğunu unutmayınız. Fakat alerjik reaksiyonlar gibi ciddi yan etkileri deneyimlerseniz, ilaç kullanımını bırakıp hemen doktorunuza başvurunuz. Yan etki bildirimi yaparak ilacın güvenirliliği hakkında bilgi sahibi olunuz.

Yasal Bilgilendirme : Burada verilen bilgiler farklı kaynaklardan toplanan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. Lütfen buradaki bilgileri %100 doğru olarak kabul etmeyin, bir hastalığınız varsa öncelikli olarak doktorunuza başvurun.

marketfiyatlari.com’da kullanılan bilgiler Hekim ve Eczacıya Danışmanın Yerine Geçemez. Sitemiz doktorunuzun veya eczacınızın yerini almayı hedeflememektedir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş