Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

En Kolay İltica Kabul Eden Ülkeler 2023

Kolay iltica kabul eden ülkeler arıyorsanız, doğru yerdesiniz. 2023 yılına kadar dünya genelindeki birçok ülkenin iltica politikaları sürekli olarak değişebilir. Ancak araştırmalarımıza göre, Kanada, Almanya, İsveç ve Norveç gibi ülkeler yoğun bir şekilde iltica başvurularını kabul etmektedir. Bu ülkelerdeki sığınma prosedürleri oldukça kolaydır ve mülteciler için birçok destek sağlanmaktadır. Yine de ülkelere göre değişebilen prosedürleri ve şartları dikkate alarak, iltica başvurusu yapmadan önce iyi bir araştırma yapmanız önemlidir.

En Kolay İltica Kabul Eden Ülkeler 2023

Ülkelerini farklı sebeplerden dolayı terk etmek isteyen kişiler, diğer ülkelerden sığınma talep edebilmektedir. Bu konu Avrupa’da en kolay iltica kabul eden ülkeler merak ediliyor. Sürecin daha kolay olması için sığınma talebini kolay kabul eden ülkelerden sığınma talep edilmektedir. Az gelişmiş ya da gelişmekte olan ülke vatandaşları, kendi ülkelerine kıyasla gelişmiş ülkelerden iltica talep edebilir. Fakat bu gelişmiş ülkeler, kişilerin demografik yapı, toplum huzurunu ve ekonomiyi olumsuz etkileyebilmesinden dolayı iltica başvurularına mesafeli olabilirler. Bazı ülkelerde tam tersi olarak kendi ülke ihtiyaçlarına göre iltica taleplerine olumlu geri dönüş sağlayabilmektedir. En kolay iltica kabul eden ülkeler ve detaylı bilgilere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

İltica Etme Şartları

İltica etmek, vatandaşı olmadığınız bir ülkede sığınma talebinde bulunmak anlamına gelir. Bu talep karşılanınca bu ülke size oturma izni veriyor ve orada yaşamaya başlıyorsunuz. Orada yasal olarak çalışabilir, iş kurabilir ve bu ülkenin vatandaşlarının sahip olduğu hakların çoğundan faydalanabilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında iltica etmenin talebinde ne kadar avantajlı olduğunu görüyoruz. Örneğin; Ekonomik refah açısından dünya ortalamasının oldukça üzerinde olan Almanya’da çalışmak birçok kişinin hayalidir. Böyle bir durumda o kişinin hayatı değişecek ve yaşamı değişecektir.

İltica şartları: Herkes iltica talebinde bulunamaz. İltica etmek için bazı şartların karşılanması gerekir. Bu şartlar:

 • Ülkede savaş durumunun olması
 • Can güvenliğinin olmaması
 • İnsanlık dışı muamele ve aşağılanma olasılığı
 • Irk, din, dil, uyruk veya dahil olunan sosyal grup nedeniyle zarar görme riskinin olması

Bu şartlar altında farklı bir ülkeden iltica talep edilebilir.

En Çok Sığınmacı Kabul Eden Avrupa Ülkeleri 2023

Her ne kadar Avrupa ülkeleri sığınmacılara ve iltica taleplerine olumlu bakmasa da, bazı ülkeler bu noktada fazla sığınmacı kabul ederek ayrışmış durumdadır. En kolay iltica kabul eden Avrupa ülkeleri şu şekildedir:

 • Almanya
 • İsveç
 • İtalya
 • Fransa
 • İspanya
 • Avusturya
 • Portekiz
 • Yunanistan

Buradaki ülkelerin iltica başvurularını kolayca kabul etmesinin farklı nedenleri var. Bunlardan ilki işgücüdür. Özellikle genç işgücü bulmakta güçlük çeken Avrupa ülkeleri, sığınmacılara daha olumlu yaklaşıyor. Ancak ülkelerin iltica şartları ise birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Örneğin; Almanya’ya iltica etmek isteyenler başvurusunu şahsen yapması gerekmektedir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş
Portobet Güncel