Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

DESYREL 50 MG 30 TABLET FİYATI

İLAÇ DURUMU AKTİF
İLAÇ FİYATI 55,52 TL
KAMU FİYATI 55,52 TL
KAMU ÖDENEN 55,52 TL
KAMU İSKONTOSU 0.00%
BARKOD 8699565093606
ETKİN MADDE TRAZODON HCL
FİRMA ADI ANGELİNİ İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
REÇETE NORMAL RECETE
İTHAL-İMAL İMAL
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ FIYAT KORUMALI OLUP, DEPOCU FIYATI 21,71 TL VE ALTINDA OLANLAR
BİRİM / CİNSİ MG
AMBALAJ MİKTARI 30
ATC KODU N06AX05
NFC KODU AAA
SGK KAMU NO A02259
SGK ETKİN MADDE KODU SGKFTU
Ödeme Durumu İlaç, SGK tarafından ödenmektedir.
Ayakta Ödenme Durumu Ödenir
Yatan Hasta Ödenme Durumu Ödenir

DESYREL 50 MG 30 TABLET Fiyatı Ne Kadar?

DESYREL 50 MG 30 TABLET Eczane Fiyatı 55,52 TL etiket fiyatından satın alabilirsiniz.

DESYREL Tablet 50 mg Kullanımı

Etkin Madde ve Yardımcı Maddeler

DESYREL tablet 50 mg, ağızdan alınır ve her bir tabletinde 50 mg trazodon HCl etkin maddesi bulunur. Yardımcı maddeler arasında laktoz monohidrat, kalsiyum fosfat dibazik, mısır nişastası, gün batışı sarısı lak (E110), polivinil pirolidon, mikrokristalin selüloz, sodyum karboksimetil nişasta ve magnezyum stearat yer alır. Kaplamasında ise etil selüloz, hint yağı, balık nefsi ve talk bulunur.

Kullanım Talimatı

Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce Kullanma Talimatı’nı dikkatlice okuyunuz. Saklayınız ve daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyduğunuzda kullanınız. İlaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiş olduğundan, başka kişilere vermeyiniz ve ilacı kullanırken doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Kullanım talimatında yer alan doz önerilerine uyunuz ve ilaç hakkında önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

DESYREL’i Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

DESYREL’i kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Hamilelik veya emzirme dönemlerinde, mevcut rahatsızlıklarınız veya başka ilaçlar kullanıyorsanız doktorunuza bildiriniz. Ayrıca DESYREL’in kullanımı sürecinde doktorunuza veya hastaneye gittiğinizde kullanım bilgilerini paylaşınız.

DESYREL Nasıl Kullanılır?

DESYREL tabletler ağızdan alınır. Doktorunuz tarafından önerilen dozaj ve kullanım talimatına göre kullanınız. Gerektiği durumlarda doktorunuz dozaj değişiklikleri yapabilir.

DESYREL Yan Etkileri

DESYREL kullanımı sırasında bazı yan etkilerle karşılaşılabilmektedir. Bunlar arasında uyku hali, baş dönmesi, kabızlık, halsizlik gibi etkiler yer alır. Yan etkilerin süresi ve şiddeti duruma göre değişebilir. İlaç hakkında olası yan etkilere dair daha detaylı bilgiyi doktorunuzdan veya eczacınızdan alabilirsiniz.

DESYREL’in Saklanması

DESYREL, oda sıcaklığında saklanmalıdır. Nemli ortamlardan veya ışıktan uzak tutunuz. Çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza ediniz.

DESYREL 50 MG 30 TABLET Hakkında Bilmeniz Gerekenler

1. DESYREL Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

 • DESYREL, depresyon gibi depresif bozuklukların tedavisinde kullanılan etkili bir antidepresan ajandır.
 • Tabletler turuncu-sarı renkli, bikonveks, bir yüzü çentikli film tabletler şeklindedir.
 • DESYREL 50 mg, kutuda 30 tabletlik blister ambalajlarda sunulur.
 • Etkisinin kısa sürede başlaması (yaklaşık bir hafta) ile karakterizedir.

2. DESYREL Nasıl Kullanılır?

DESYREL, en iyi şekilde doktorunuzun yönlendirmesi doğrultusunda kullanılır. Genellikle günde 1-3 kez alınır ve yemeklerle birlikte alınması önerilir. İlaçla ilgili dozaj bilgileri ve kullanım talimatları için doktorunuza danışın.

3. DESYREL’in Yan Etkileri Nelerdir?

Bazı kişilerde DESYREL kullanımı sırasında yan etkiler görülebilir. Bunlar arasında en sık rastlananlar:

 • Baş dönmesi
 • Ağız kuruluğu
 • Bulantı
 • Kabızlık
 • Uyku hali

Bu yan etkiler, ilaç kullanımına alıştıkça azalabilir. Ancak bu yan etkilerden herhangi birini yaşarsanız, doktorunuza danışmanız önerilir.

4. DESYREL Kimler Tarafından Kullanılmamalıdır?

DESYREL, aşağıdaki koşulları olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır:

 • DESYREL’e karşı aşırı duyarlılık gösterenler
 • MAOI (Monoamin Oksidaz İnhibitörü) gibi antidepresan ilaçlar kullananlar
 • Ciddi karaciğer veya böbrek sorunları olanlar

DESYREL kullanmadan önce, doktorunuza tüm sağlık durumunuzu, kullandığınız diğer ilaçları ve alerjilerinizi bildirin.

5. DESYREL Kullanımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

DESYREL kullanırken aşağıdaki konularda dikkatli olunması önerilir:

 • Hamilelerde ve emziren annelerde kullanımı ile ilgili doktorunuza danışın.
 • DESYREL, araç veya makine kullanımı gibi dikkat gerektiren işler yaparken uyku hali, baş dönmesi gibi yan etkilere neden olabilir. Bu tür işler yapmadan önce bu yan etkilerin sizi etkilemediğinden emin olun.

Özetlemek gerekirse, DESYREL depresyon gibi depresif bozuklukların tedavisinde etkili olan bir antidepresan ajandır. İlaç kullanımından önce doktorunuza danışın ve ilaçla ilgili tüm talimatları doğru şekilde takip edin.

DESYREL 50 MG 30 TABLET Yan Etkileri Nedir? Yan Etkisi Var Mı?

1. DESYREL Hakkında Bilinmesi Gerekenler

DESYREL, anksiyete, depresyon ve uyku bozuklukları gibi ruh sağlığı sorunlarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Ancak, bu ilacın kullanımı sırasında bazı yan etkiler ortaya çıkabilir. Bu yan etkiler hakkında bilgi sahibi olmak, tedavinin planlanması ve uygulanması sırasında hastaların ve doktorların karar verme sürecinde yardımcı olacaktır.

2. Olası Yan Etkiler

Tüm ilaçlar gibi, DESYRELin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Bu yan etkiler, hafif ya da şiddetli olabilirler ve genellikle tedavinin başlamasından sonra birkaç gün veya hafta içinde ortaya çıkarlar.

2.1. İlaç Kullanımı Sırasında Olası Yan Etkiler

Trazodon tedavisi sırasında veya tedavi kesildikten sonraki erken dönemde intihar düşüncesi ve intihar davranışları olguları bildirilmiştir.

Aşağıdakilerden biri olursa, DESYREL’i kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

 • Eller, ayaklar, ayak bilekleri, yüz, dudaklar veya boğazın (yutma ya da solunum güçlüğüne sebep olabilecek şekilde) şişmesi. Ayrıca, kaşıntılı ve pütürlü veya kurdeşen şeklinde döküntüler gözlemleyebilirsiniz. Bu durum, trazodona karşı ciddi alerjiniz olduğunu gösteriyor olabilir.
 • Erkeklerde uzun süreli ağrılı sertleşme (cinsel aktivite ile ilişkili olmayan).
 • Göz veya deride sararma. Bu, sarılık gibi bir karaciğer probleminin belirtisi olabilir.
 • Normalden daha fazla sıklıkta enfeksiyon geçirme. Bu, agranülositoz adı verilen bir kan probleminden kaynaklanıyor olabilir.
 • Deride normalden daha kolay morarma. Bu, trombositopeni adı verilen bir kan probleminden kaynaklanıyor olabilir.
 • Ciddi karın ağrısı ve şişkinlik, kusma ve kabızlık. Bunlar, bağırsaklarınızın düzgün çalışmadığının belirtileri olabilir (paralitik ileus).
 • Bilinç bulanıklığı, rahatsızlık, terleme ve titreme. Ayrıca, hayal görme ve gerçekte olmayan sesler duyma (halüsinasyon), kaslarda ani kasılmalar veya kalp atım hızının artması. Bunlar, “Serotonin Sendromu” adı verilen bir durumunuz olduğu anlamına geliyor olabilir.
 • Kendinizi çok kötü hissetme (muhtemelen nefes darlığı, yürüme güçlüğü veya ayak sürüme şeklinde yürüme ile birlikte). Ayrıca, titreme, kontrolsüz kas seğirmeleri ve yüksek ateş. Bu durum “Nöroleptik Malign Sendrom” adı verilen ve seyrek görülen bir hastalık olabilir.

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir ve acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

2.2. Olası Diğer Yan Etkiler

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş