Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Demet Mutlu Kimdir?

Demet Mutlu, Türk modacı ve tasarımcıdır. 15 yıllık tecrübesiyle, moda dünyasında kendine önemli bir yer edinmiştir. Özellikle düğün ve gece kıyafetleri tasarımlarıyla tanınan Mutlu, birçok ünlü ismin de tercih ettiği bir marka haline gelmiştir. Kendine özgü tasarımlarıyla fark yaratan Demet Mutlu, Türkiye’nin önde gelen moda markalarından biridir.

Demet Mutlu Kimdir?

Demet Mutlu, 22 Ağustos 1981 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinde dünyaya gelmiştir. Trendyol grubunun kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yapan bir Türk teknoloji girişimcisidir. Aynı zamanda Peak Games’in melek yatırımcısıdır ve TechCrunch, Davos Dünya Ekonomik Forumu, Financial Times Zirvesi, Noah ve Fortune gibi etkinliklerde konuşmacı olarak yer almaktadır.

Eğitim Hayatı ve Trendyol’un Kuruluşu

Demet Mutlu, New York Üniversitesi’nin ekonomi bölümünden birincilikle mezun olduktan sonra, 2008 yılında Harvard Business School’da işletme yönetimi yüksek lisansı için eğitim almaya başlamıştır. Türkiye’ye yaptığı ziyaretleri sırasında özellikle giyim sektörünün e-ticaretinde büyük bir boşluğun olduğunu fark eden Demet Mutlu, Trendyol isimli bir mağaza kurmak için Harvard’ı bırakmış ve 2010 yılında Trendyol’u kurmuştur. Avrupa’daki pazarlara ulaşabilmek için Trendyol’un internet sitesini Avrupa’daki 27 ülkenin kullanıcılarının hizmetine açmıştır.

Demet Mutlu’nun Başarıları

Demet Mutlu, Türkiye’nin en başarılı girişimcilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Fortune’un en çok gelecek vaat eden kadın girişimciler, Fortune 40, Fashion 500 ve Avrupa’da teknoloji alanında en çok ilham veren 50 kadın listelerine seçilmiştir. Ayrıca Ekonomist dergisi tarafından da 2013 yılında yılın girişimcisi seçilmiştir. WEF tarafından küresel şekillendirici seçilmiş ve Küresel Şekillendiriciler Topluluğu’nun Türkiye ayağının kurucu üyelerinden biri olmuştur.

Trendyol’un Başarıya Giden Yolu

Trendyol, Demet Mutlu’nun evinin salonlarında küçük bir masa etrafında başlayan çalışmalarla oluşmuştur. Demet Mutlu, Trendyol’u 300 bin dolar sermaye ile kurarak, özel alışveriş platformu olarak hayata geçirmiştir. Trendyol, veriye dayalı bir ilişkilendirme modeli ile hareket etmiş ve uzman ve donanımlı ekibi sayesinde inanılmaz başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Eğer siz de online para kazanma yolları ile başarı hikayenizi yazmak istiyorsanız, stok fotoğraf ile gelir elde edebileceğiniz yolları öğrenebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş