Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

DECAVIT PRONATAL FİYATI FİYATI

İLAÇ DURUMU AKTİF
İLAÇ FİYATI 83,50 TL
KAMU FİYATI 75,15 TL
KAMU ÖDENEN 75,15 TL
KAMU İSKONTOSU 10.00%
BARKOD 8699828090823
ETKİN MADDE VITAMIN + MINERAL
FİRMA ADI KOÇAK FARMA İLAÇ VE KİMYA SANAYİ A.Ş.
REÇETE NORMAL RECETE
İTHAL-İMAL İMAL
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ ISKONTODAN MUAF DEGIL
BİRİM / CİNSİ MCG/MG/IU
AMBALAJ MİKTARI 60
ATC KODU A11AA03
NFC KODU ABC
SGK KAMU NO A10959
SGK EŞDEĞER KODU E011C
SGK ETKİN MADDE KODU SGKFFJ
Ödeme Durumu İlaç, SGK tarafından ödenmektedir.
Ayakta Ödenme Durumu Ödenir
Yatan Hasta Ödenme Durumu Ödenir

DECAVIT PRONATAL FİYATI Fiyatı Ne Kadar?

DECAVIT PRONATAL FİYATI Eczane Fiyatı 83,50 TL etiket fiyatından satın alabilirsiniz.

Ağız Yoluyla Alınan DECAVİT PRONATAL İlaç Hakkında

 • Etkin madde: 4000 IU (1201.2 gg)A vitamini, 1.6 mg B vitamini, 1.8 mg B vitamini, 2.6 mg B vitamini, 4 gg B12 vitamini, 100 mg C vitamini, 5OO IU D vitamini, 15 mg E vitamini,200 gg B vitamini, 10 mg B vitamini, 0.8 mg folik asit, 19 mg nikotinamid, 125 mg kalsiyum, 60 mg demir, 100 mg magnezyum, 125 mg fosfor, 1 mg bakır, 1 mg mangan, 7.5 mg çinko
 • Yardımcı maddeler: Laktoz, povidon K-30, mikrokristalin selüloz PH 1 02, talk, kroskarmelos sodyum, magnezyum stearat, polietilen glikol 6000, titanyum dioksit, sarı demir oksit, hidroksipropil metil sellüloz E-5.

DECAVİT PRONATAL Kullanımı Başlamadan Önce İlgili Kullanma Talimatı

 • Kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz.
 • Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
 • Bu ilac kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz.
 • Doktora veya hastaneye gittiğinizde doktorunuza bu ilacı kullandığınızı söyleyiniz.
 • Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

DECAVİT PRONATAL Kullanma Talimatı

Bu Kullanma Talimatı aşağıdaki başlıkları içermektedir:

 1. DECAVİT PRONATAL Nedir ve Ne İçin Kullanılır?
 2. DECAVİT PRONATAL’i Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
 3. DECAVİT PRONATAL Nasıl Kullanılır?
 4. Olası Yan Etkiler Nelerdir?
 5. DECAVİT PRONATAL’in Saklanması

1. DECAVİT PRONATAL Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

DECAVİT PRONATAL, vücudun ihtiyacı olan, A, B ve C vitaminleri ile diğer mineralleri içeren bir takviye edici bir ilaçtır.

2. DECAVİT PRONATAL’i Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

DECAVİT PRONATAL kullanmadan önce, kullanma talimatını dikkatlice okumanız ve doktorunuza veya eczacınıza danışmanız önemlidir. Gebelik veya hamile kalmayı planlayan kadınlar, bu ilacı kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır.

3. DECAVİT PRONATAL Nasıl Kullanılır?

DECAVİT PRONATAL, doktorunuzun önerdiği şekilde, genellikle günde bir kez alınmalıdır. İlacın tüm talimatlarına uyunuz.

4. Olası Yan Etkiler Nelerdir?

DECAVİT PRONATAL’in alerjik reaksiyonlar, karın bölgesi rahatsızlığı veya ishal gibi yan etkileri olabilir. Yan etkiler hakkında doktorunuzla konuşmalısınız.

5. DECAVİT PRONATAL’in Saklanması

DECAVİT PRONATAL, çocukların erişemeyeceği bir yerde oda sıcaklığında (25 °C’nin altında) ve orijinal ambalajı içinde saklanmalıdır.

DECAVIT PRONATAL FİYATI: Kullanımı ve Faydaları

DECAVİT PRONATAL, 30 ve 60 film kaplı tablet içeren ambalajlarda kullanıma sunulmaktadır. Her bir film kaplı tablet içinde 12 vitamin, 4 mineral ve 3 eser element bulunmaktadır. Bu önemli vitaminler, mineraller ve eser elementler vücut tarafından üretilemediği için besinler yoluyla alınması gerekmektedir.

Gebe Kadınların İhtiyacı Neden Fazla?

Gebe bir kadının kendi vücudunun yanı sıra, çocuğu için de doğru beslenme sağlaması gerektiğinden, gebe ve emziren kadınlarda gebe olmayan kadınlara kıyasla vitamin, mineral ve eser element ihtiyacı çok daha fazladır.

DECAVIT PRONATAL Ne İşe Yarar?

DECAVİT PRONATAL, gebelik ve emzirme sırasında artan vitamin, mineral ve eser element ihtiyacının karşılanması veya yetersiz alım sonucu oluşan eksikliğinin giderilmesinde kullanılır. Emzirme sırasında bebeğin ağırlığı ilk 4 ayda iki katına çıktığından, temel besin ihtiyacı çok daha yüksektir.

Faydaları Nelerdir?
 • Bebeğin sağlığı için gerekli olan vitamin ve mineral ihtiyacının karşılanması
 • Anne adaylarında ve emziren annelerde eksik vitamin ve mineral ihtiyacının giderilmesi
 • Anne sütünün kalitesinin korunması
 • Hamilelik döneminde anne ve bebek vücudundaki sağlıklı gelişim için gerekli vitamin ve mineral desteği sağlaması
 • Doğum sonrasında anneyi ve bebeği sağlıklı tutmak için gerekli vitamin ve mineral desteği sağlaması

DECAVIT PRONATAL FİYATI

DECAVIT PRONATAL, gebelik ve emzirme döneminde ihtiyaç duyulan vitamin, mineral ve eser element ihtiyacını karşılamak için geliştirilmiştir. Fiyatları ise, paket içeriğine ve tablet sayısına göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle DECAVIT PRONATAL fiyatı hakkında daha sağlıklı ve doğru bilgi almak için doktorunuza veya eczacınıza danışmanız önerilir.

DECAVIT PRONATAL: Yan Etkileri ve Fiyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yan Etkileri

DECAVIT PRONATAL gibi tüm ilaçlar, içeriğindeki maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkilere neden olabilir. Bunlar genellikle tedavinin sonlandırılmasını gerektirmez ancak bazı durumlarda acil tıbbi müdahale gerekebilir. Yan etkileri aşağıdaki gibi sınıflandırabiliriz:

Yaygın Yan Etkiler (L0 kişide 1’den az kişiyi etkileyen)

 • Mide-bağırsak rahatsızlıkları (örn: kabızlık, ishal ve kusma)

Yaygın Olmayan Yan Etkiler (100 kişide 1’den az kişiyi etkileyen)

 • Alerji sonucu yüz ve boğazda şişme, deride döküntü, astım, deri ve salgı yapan dokularda şişlikler ve deride kaşıntılı kızarıklıklar gibi aşırı duyarlılık reaksiyonları

Bilinmeyen Yan Etkiler

 • Glukoz 6 fosfat dehidrojenaz eksikliği olanlarda C vitamini hemolitik anemiye yol açabilmektedir.
 • Hiperkalsiüri (idrarda fazla miktarda kalsiyum bulunması) Baş ağrısı, sersemlik, uykusuzluk, sinirlilik hali
 • Dışkıda siyah renklenmeye neden olabilecek olan demir içeriği

Eğer kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

Fiyatı

DECAVIT PRONATAL’in fiyatı, satın alacağınız yer ve satış politikalarına göre farklılık göstermektedir. Genellikle eczanelerde satılan bu ürünün fiyatı etiket fiyatından %10-20 indirime kadar değişebilir.

Bununla birlikte, ilaç fiyatlarına dair değişimler sık sık yaşanmaktadır ve internet üzerinden yapılan alışverişlerde fiyat farklılıkları gözlemlenebilir. Eczaneden alışveriş yapmadan önce fiyatları araştırarak daha uygun bir fiyat bulabilirsiniz.

DECAVIT PRONATAL: Aç Karnına mı, Tok Karnına Mı Kullanmalı?

DECAVIT PRONATAL, annelerin hamilelik dönemi boyunca ihtiyaç duydukları birçok vitamin ve minerali içeren bir multivitamin takviyesidir. Ancak, birçok hamile kadın DECAVIT PRONATAL’ı nasıl kullanacaklarını merak ediyorlar. Bu yazımızda, DECAVIT PRONATAL’ın aç karnına mı, tok karnına mı kullanılması gerektiğini açıklığa kavuşturacağız.

DECAVIT PRONATAL Nedir?

DECAVIT PRONATAL, içeriğinde C vitamini, folik asit, demir, iyot, çinko ve diğer mineralleri içeren bir hamilelik multivitaminidir. Hamile kadınların vücutlarının ihtiyacı olan besinleri karşılamak için üretilmiştir.

Aç Karnına mı, Tok Karnına Mı Kullanımı Daha İyidir?

Doktorunuz farklı bir tavsiyede bulunmadıkça, DECAVIT PRONATAL’ı kahvaltı ile birlikte bir bardak su ile kullanmanız önerilir. Ayrıca, DECAVIT PRONATAL’ı tok karnına almak, mide bulantısı veya diğer yan etkileri önlemek için yardımcı olabilir. Bununla birlikte, doktorunuz size farklı bir tavsiyede bulunursa, onların tavsiyesini izlemelisiniz.

DECAVIT PRONATAL’ı, diğer ilaçlarla birlikte almadan önce doktorunuzla mutlaka konuşun. Bu, ilaç etkileşimlerini önlemenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, DECAVIT PRONATAL’ın fazla alınması ciddi yan etkilere neden olabileceğinden, doktorunuzun önerilen dozajı izlemeniz önemlidir.

Sonuç Olarak

DECAVIT PRONATAL, hamile kadınların ihtiyaç duydukları birçok vitamin ve minerali sağlayan bir multivitamin takviyesidir. Genellikle kahvaltı ile birlikte bir bardak su ile tüketilir ve tok karnına alınması mide bulantısı ve diğer yan etkileri önleyebilir. Ancak her zaman doktorunuzun tavsiyesini izlemeniz önemlidir.

Yasal Bilgilendirme : Burada verilen bilgiler farklı kaynaklardan toplanan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. Lütfen buradaki bilgileri %100 doğru olarak kabul etmeyin, bir hastalığınız varsa öncelikli olarak doktorunuza başvurun.

marketfiyatlari.com’da kullanılan bilgiler Hekim ve Eczacıya Danışmanın Yerine Geçemez. Sitemiz doktorunuzun veya eczacınızın yerini almayı hedeflememektedir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş