Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Cleocin Fosfat Fiyatı FİYATI

İLAÇ DURUMU AKTİF
İLAÇ FİYATI 50,54 TL
KAMU FİYATI 50,54 TL
KAMU ÖDENEN 50,54 TL
KAMU İSKONTOSU 0.00%
BARKOD 8681308751010
ETKİN MADDE KLINDAMISIN
FİRMA ADI PFİZER PFE İLAÇLARI ANONİM ŞİRKETİ
REÇETE NORMAL RECETE
İTHAL-İMAL İMAL
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ FIYAT KORUMALI OLUP, DEPOCU FIYATI 21,71 TL VE ALTINDA OLANLAR
BİRİM / CİNSİ MG
AMBALAJ MİKTARI 1
ATC KODU J01FF01
NFC KODU FMA
SGK KAMU NO A01900
SGK EŞDEĞER KODU E033C
SGK ETKİN MADDE KODU SGKF8Y
ÖZEL BİLGİLER TİTCK Endikasyon Dışı Ek Onay Alınmadan Kullanılabilecek İlaç
Ödeme Durumu İlaç, SGK tarafından ödenmektedir.
Ayakta Ödenme Durumu Ödenir
Yatan Hasta Ödenme Durumu Ödenir

Cleocin Fosfat Fiyatı Fiyatı Ne Kadar?

Cleocin Fosfat Fiyatı Eczane Fiyatı 50,54 TL etiket fiyatından satın alabilirsiniz.

UYARI: CLOSTRİDİUM DİFFİCİLE İLİŞKİLİ İSHAL

Clostridium difficile tüm dünyada görülen bir bakteridir. Bu bakteri çevrede ve sağlıklı insan ve hayvanların bağırsaklarında da bulunur. Clostridium’lar içinde CLEOCİN’in de bulunduğu antibiyotiklerin uzun süreli kullanımı nedeniyle bağırsağın doğal ortamını değiştirdiği veya tahrip ettiği zaman ön plana çıkarlar ve bazı durumlarda ağır ishalle seyreden kalın bağırsak iltihaplanmasına yol açan toksik (zehirli) maddeler salgılayabilirler. Bağırsak iltihabı kendini aniden başlayan, sulu ishaller, bulantı, karın ağrısı ve ateş şeklinde belli eder. Eğer bunlardan herhangi biri sizde mevcut ise, CLEOCİN’i kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz.

Kullanım Alanı

CLEOCİN FOSFAT, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan bir antibiyotiktir. Kas veya damar içine uygulanır.

İçerik

 • Etkin madde: Her ampulde 600 mg klindamisine eşdeğer 842 mg klindamisin fosfat bulunur.
 • Yardımcı maddeler: Benzil alkol (E1519), disodyum edetat, enjeksiyonluk su.

Kullanım Talimatı

Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir.

 • Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz.
 • Eğer ilave sorularınız olursa lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
 • Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz.
 • Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde bu ilacı kullandığınızı doktorunuza söyleyiniz.
 • Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

İçindekiler

 1. CLEOCİN FOSFAT nedir ve ne için kullanılır?
 2. CLEOCİN FOSFAT kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler
 3. CLEOCİN FOSFAT nasıl kullanılır?
 4. Olası yan etkiler nelerdir?
 5. CLEOCİN FOSFAT’ın saklanması

Not:

Bu ilaç, sadece doktor tarafından reçete edildiği takdirde kullanılmalıdır. İlaç hakkında detaylı bilgi ve kullanım talimatı için doktorunuza başvurunuz.

Cleocin Fosfat Nedir?

Cleocin Fosfat, kas veya damar içine uygulanan berrak, renksiz steril bir çözeltidir ve ciddi bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir antibiyotik olan klindamisin fosfat içermektedir.

Cleocin Fosfat’in Kullanımı

Cleocin Fosfat, doktor tarafından ciddi bakteriyel enfeksiyonların tedavisi için reçete edildiği durumlarda kullanılmaktadır. Çözelti, kas veya damar içine uygulanabilir ve kutu içerisinde 4 ml’lik 1 adet tip I cam ampul şeklinde bulunmaktadır.

Cleocin Fosfat’in Faydaları

Cleocin Fosfat, enfeksiyonların neden olduğu belirtileri hafifletmek ve enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca, doktorun verdiği talimatlara göre kullanıldığı takdirde, enfeksiyonların tekrarlanmasını önlemeye yardımcı olabilir.

Cleocin Fosfat Fiyatı

Cleocin Fosfat’ın fiyatı, satış yeri, bölgesel faktörler ve dozaj miktarına göre değişiklik gösterebilir. Bu sebeple, ürün satın almadan önce fiyat bilgisinin alınması önemlidir.

Cleocin Fosfat Yan Etkileri

Cleocin Fosfat kullanımı sırasında bazı yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler arasında baş ağrısı, mide bulantısı, kusma, ishal ve deri döküntüleri yer alabilir. Hemen doktorunuza başvurunuz eğer yan etkiler daha ciddi hale gelir.

Özetle, Cleocin Fosfat, ciddi bakteriyel enfeksiyonların tedavisi için kullanılan bir çözeltidir. Ancak, kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla görüşmelisiniz ve talimatlarını doğru bir şekilde takip etmelisiniz.

Cleocin Fosfat Fiyatı Yan Etkileri Nedir? Yan Etkisi Var Mı?

Tüm ilaçlarda olduğu gibi CLEOCİN FOSFAT da yan etkilere neden olabilir; bununla beraber bu yan etkiler herkeste ortaya çıkmayabilir.

Şiddetli Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdakilerden biri olursa, CLEOCİN FOSFAT kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

 • Şiddetli, kalıcı veya kanlı ishal (karın ağrısı veya ateş ile ilişkili olabilir). Bu, antibiyotiklerle tedavi sırasında veya tedaviyi tamamladıktan sonra ortaya çıkabilecek yaygın bir yan etkidir ve ciddi bağırsak iltihabının bir işareti olabilir.
 • Ani hırıltılı, nefes almada güçlük, baş dönmesi, göz kapaklarında, yüzde, dudaklarda, boğazda veya dilde şişkinlik, döküntü veya kaşıntı gibi şiddetli alerjik reaksiyon belirtileri (özellikle tüm vücudu etkilediği durumlarda)
 • Potansiyel olarak hayatı tehdit eden deri döküntüleri:
  • Cildin geniş bir alanının kabarması ve soyulması, ateş, öksürük, kendini iyi hissetmeme ve diş etlerinin, dilin veya dudakların şişmesi
  • Özellikle ağız, burun, gözler ve cinsel organlar çevresinde geniş cilt bölgelerinin kabarması ve soyulması ile yaygın bir döküntü (Stevens-Johnson sendromu) ve cildin geniş alanlarının soyulmasına neden olan daha şiddetli form (vücut yüzeyinin %30’undan fazlası- toksik epidermal nekroliz)
  • İltihap içeren kabarcıklar ile yaygın kırmızı deri döküntüsü (eksfolyatif dermatit büllöz)
  • Kabarmış olabilecek ve küçük oluşumlara benzeyen cilt döküntüsü (daha soluk bir alanla çevrili, karanlık bir halka ile eritema multiforme olarak bilinen merkezi koyu noktalar)
  • Ateş, şişmiş lenf düğümleri veya deri döküntüsü; bunlar şiddetli ve yaşamı tehdit edici bir durum olan DRESS (eizonofili ile istemik semptomların eşlik ettiği ilaç reaksiyonu) belirtileri olabilir. DRESS semptomları genellikle Klindamisine maruz kaldıktan birkaç hafta sonra başlar.
  • Küçük püstüllerle (beyaz/sarı sıvı ile dolu küçük kabarcıklar) çevrili kırmızı cilt bölgelerinin hızlı oluşumu ile karakterize nadir bir cilt döküntüsü (Akut Jeneralize Ekzantematöz Püstülozis (AGEP))
 • Cildin ve göz beyazlarının sararması (sarılık)
 • Morarma veya kanamaya neden olabilecek veya bağışıklık sistemini zayıflatabilecek miktarda kan hücrelerinin sayısında belirgin bir azalma (agranülositoz), beyaz kan hücrelerinin sayısında hafif bir azalma (lökopeni), kan pulcuğu sayısında azalma (trombositopeni)
 • Bacaklarınızda, ayak bileklerinizde veya ayaklarınızda şişmeye neden olan sıvı tutulması, nefes darlığı veya mide bulantısı

Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise sizin CLEOCİN FOSFAT’a karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi çok seyrek görülür.

Yaygın Yan Etkileri Nelerdir?

Yaygın:

 • Kan pıhtısı (Damar iltihabı)
 • Karaciğer fonksiyon testlerinde anormallikler
 • Ciltte küçük şişliklerle kaplı düz, kırmızı bir alan ile karakterize döküntü

Yaygın Olmayan Yan Etkileri Nelerdir?

Yaygın olmayan:

 • Tat alma duyusunda değişiklik
 • Düşük kan basıncı (baş dönmesi, sersemlik veya baygınlık hissi), kalp ve akciğerlerin durması (kalbin aniden vücuda kan pompalamasının durması)
 • Hasta hissetme, ishal
 • Kaşıntı
 • Kurdeşen (ürtiker)
 • Ağrı, apse (içi cerahat dolu şişlik)

Bilinmeyen Yan Etkileri Nelerdir?

Bilinmiyor:

 • Morarma veya kanamaya neden olabilecek veya bağışıklık sistemini zayıflatabilecek şekilde kan hücresi sayısında azalma
 • Beyaz kan hücre sayısında artış (eozinofili)
 • Karın ağrısı, hasta olma (kusma)
 • Yemek borusu iç zarının iltihabı (gullet) yemek borusu zarında açık yaralar veya lezyonlar (gullet) Vajina içinde ve çevresinde enfeksiyon
 • Enjeksiyon yerinde tahriş

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

Yan Etkilerin Raporlanması

Kullanma Talimatında yer alan veya almayan herhangi bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri www.titck.gov.tr sitesinde yer alan “İlaç Yan Etki Bildirimi” ikonuna tıklayarak ya da 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak Türkiye Farmakovijilans Merkezi’ne (TÜFAM) bildiriniz. Meydana gelen yan etkileri bildirerek kullanmakta olduğunuz ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkı sağlamış olacaksınız.

Cleocin Fosfat Kullanımı

Cleocin Fosfat, birçok farklı enfeksiyona neden olan bakterileri öldüren bir antibiyotiktir. Bu ilacın doğru kullanımı, enfeksiyonun tamamen iyileşmesi için oldukça önemlidir.

Cleocin Fosfat Fiyatı

Cleocin Fosfat, farklı eczanelerde ve çevrimiçi eczane sitelerinde satılmaktadır. Fiyatlar satıcının konumuna, ilacın miktarına ve dozuna göre değişebilir. Bu nedenle, satın almadan önce fiyatları karşılaştırmak önemlidir.

Cleocin Fosfat Dozajı

Cleocin Fosfat’ın dozu, enfeksiyonun türüne ve şiddetine bağlı olarak değişebilir. İlaç genellikle günde üç kez alınır ve kullanım süresi doktor tarafından belirlenir. Cleocin Fosfat kapsülleri ve çözeltisi bulunmaktadır.

Cleocin Fosfat Yan Etkileri

Cleocin Fosfat, bazı yan etkilere neden olabilir. Bunlar arasında karın ağrısı, ishal, ağız kuruluğu, baş ağrısı, bulantı, kusma ve cilt döküntüleri yer alır. Bu yan etkilerin oluşması halinde, hasta vakit kaybetmeden doktora başvurmalıdır.

Cleocin Fosfat Kullanımı Hakkında Diğer Bilgiler

Cleocin Fosfat, yiyecek ve içeceklerle etkileşimi olmadığından, aç veya tok karnına uygulanabilir. İlacın alınması sırasında bol su içilmesi önerilir. Ayrıca, hamile veya emziren kadınlar ve 18 yaşından küçük kişilerin bu ilacı kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

Yasal Bilgilendirme : Burada verilen bilgiler farklı kaynaklardan toplanan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. Lütfen buradaki bilgileri %100 doğru olarak kabul etmeyin, bir hastalığınız varsa öncelikli olarak doktorunuza başvurun.

marketfiyatlari.com’da kullanılan bilgiler Hekim ve Eczacıya Danışmanın Yerine Geçemez. Sitemiz doktorunuzun veya eczacınızın yerini almayı hedeflememektedir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş