Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

BRINTELLIX 5 MG 14 FILM KAPLI TABLET FİYATI

İLAÇ DURUMU PASİF
İLAÇ FİYATI 46,13 TL
BARKOD 8699795091069
ETKİN MADDE VORTIOKSETIN HIDROBROMUR
FİRMA ADI LUNDBECK İLAÇ TİC. LTD. ŞTİ.
REÇETE NORMAL RECETE
İTHAL-İMAL İMAL
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ ISKONTODAN MUAF DEGIL
BİRİM / CİNSİ MG
AMBALAJ MİKTARI 14
ATC KODU N06AX26
Ödeme Durumu İlaç, SGK tarafından ödenmemektedir.
Ayakta Ödenme Durumu Ödenmez
Yatan Hasta Ödenme Durumu Ödenmez

BRINTELLIX 5 MG 14 FILM KAPLI TABLET Fiyatı Ne Kadar?

BRINTELLIX 5 MG 14 FILM KAPLI TABLET Eczane Fiyatı 46,13 TL etiket fiyatından satın alabilirsiniz.

BRINTELLIX 5 MG 14 FILM KAPLI TABLET: Ne İçin Kullanılır? Neye İyi Gelir?

1. BRINTELLIX Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

BRINTELLIX, vortioksetin adlı etkin maddeyi içeren bir antidepresan ilaçtır. Doktorunuzun size depresyonunuzu tedavi etmek için reçete ettiği bu ilaç, depresif belirtilerin tedavisinde etkilidir.

2. BRINTELLIX Nasıl Etki Gösterir?

BRINTELLIX, depresif belirtilerin azaltılmasını sağlayan bir antidepresandır. Bu belirtiler arasında üzüntü, endişe, uyku bozuklukları, iştah kaybı, konsantrasyon güçlüğü, özsaygı kaybı ve yavaşlama hissi sayılabilir.

3. BRINTELLIX Nasıl Kullanılır?

BRINTELLIX 5 mg, pembe renkli, badem biçiminde ve 5×8.4 mm boyutlarında tabletlerdir. Bu ilacı yalnızca doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmalısınız. Genellikle günde bir defa, yemeklerle birlikte alınır. Dozajınız ve tedavi süreniz, depresyonun şiddetine ve hastalığın nasıl cevap verdiğine bağlı olarak değişebilir.

4. BRINTELLIX Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

BRINTELLIX kullanırken alkol almayın, aksi takdirde yan etkileri artırabilir. Ayrıca, ilacı kesmeden önce doktorunuza danışın, çünkü ani kesilme durumunda yan etkiler görülebilir. Ayrıca, BRINTELLIX’in sürüş yeteneğinizi veya diğer makine veya araçların kullanımını etkilememesi olasıdır, ancak bunun hakkında doktorunuzla görüşünüz.

5. BRINTELLIX’in Yan Etkileri Nelerdir?

BRINTELLIX’in yan etkileri arasında baş dönmesi, uykusuzluk, sersemlik hissi, mide bulantısı, kusma, kabızlık, ishal, ağız kuruluğu, terleme, titreme, anksiyete, cinsel işlev bozuklukları ve ruh hali değişiklikleri sayılabilir. Bu yan etkilerden herhangi biri ortaya çıkarsa, doktorunuzu bilgilendirin. Nadir durumlarda, BRINTELLIX alerjik reaksiyonlara neden olabilir; bu durumda hemen doktorunuza başvurun.

6. BRINTELLIX Değil, Hangi Durumlarda Doktorunuza Başvurmalısınız?

BRINTELLIX almadan önce, diğer ilaçlarınız veya sağlık durumunuz hakkında doktorunuzu bilgilendirin. Ayrıca, hamileyseniz veya emziriyorsanız doktorunuzla konuşmadan bu ilacı kullanmayın. Ayrıca, işlev bozukluğu veya ani ruh halinin değişmesi gibi diğer ciddi yan etkiler gözlemlediğiniz takdirde, derhal doktorunuzu arayın.

BRINTELLIX 5 MG 14 FILM KAPLI TABLET Yan Etkileri Nedir? Yan Etkisi Var Mı?

Olası Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, BRINTELLIX de yan etkilere sebep olabilir, ancak bu yan etkiler herkes tarafından gözlemlenmez.

Genellikle hafif veya orta şiddette olmakla birlikte, yan etkiler tedavinin ilk iki haftasında ortaya çıkar ve genellikle tedavinin durdurulmasına neden olmaz.

Bildirilen Yan Etkiler

Aşağıda, BRINTELLIX ile bildirilen yan etkiler sıklıklarına göre listelenmiştir:

Çok Yaygın

Bulantı

Yaygın

 • İshal
 • Kabızlık
 • Kusma
 • Baş dönmesi
 • Tüm vücutta kaşıntı
 • Anormal rüyalar

Yaygın Olmayan

 • Sıcak basması
 • Gece terlemesi

Bilinmeyen

 • Serotonin sendromu

Risk Faktörleri

Bu tip ilaçları kullanan hastalarda kemik kırığı riskinde artış gözlenmiştir. Yaşlı hastalar için de bazı risk faktörleri vardır:

65 Yaş ve Üzeri Hastalar

 • Günde bir kez 10mg’dan fazla BRINTELLIX alan hastalar daha fazla oranda klinik çalışmalardan çıkmışlardır.
 • Günde 20mg BRINTELLIX dozu için bulantı ve kabızlık oranı, 65 yaşın üzerindeki hastalarda daha yüksek olabilir.

Cinsel İşlev Bozukluğu

Klinik çalışmalarda 5-15mg arasındaki BRINTELLIX dozları kullanan hastalarla, BRINTELLIX kullanmayan hastalar arasında bir fark görülmemiştir. Ancak, 20mg dozda BRINTELLIX kullanımı, cinsel işlev bozukluğu ile bağlantılı olabilir.

Yan Etkilerin Raporlanması

Kullanma talimatında geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşmanız durumunda, doktorunuza veya eczacınıza bildiriniz. Ayrıca, meydana gelen yan etkileri 0 800 314 00 08 numaralı yan etki bildirim hattını arayarak veya Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ne bildirerek, kullanmakta olduğunuz ilaç hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olabilirsiniz.

Yasal Bilgilendirme : Burada verilen bilgiler farklı kaynaklardan toplanan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. Lütfen buradaki bilgileri %100 doğru olarak kabul etmeyin, bir hastalığınız varsa öncelikli olarak doktorunuza başvurun.

marketfiyatlari.com’da kullanılan bilgiler Hekim ve Eczacıya Danışmanın Yerine Geçemez. Sitemiz doktorunuzun veya eczacınızın yerini almayı hedeflememektedir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş