Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Beneday Tablet Fiyatı, Nedir, Ne işe yarar, Nasıl kullanılır, Yan Etkileri FİYATI

İLAÇ DURUMU PASİF
İLAÇ FİYATI 298,67 TL
BARKOD 8681094040022
ETKİN MADDE VITAMIN B1 + VITAMIN B6 + VITAMIN B12 + TIOKTIK ASIT
FİRMA ADI TAKEDA İLAÇ SAĞLIK SANAYİ TİCARET LTD.ŞTİ.
REÇETE NORMAL RECETE
İTHAL-İMAL İMAL
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ ISKONTODAN MUAF DEGIL
BİRİM / CİNSİ MG
AMBALAJ MİKTARI 50
ATC KODU A11EX
NFC KODU ABD
Ödeme Durumu İlaç, SGK tarafından ödenmemektedir.
Ayakta Ödenme Durumu Ödenmez
Yatan Hasta Ödenme Durumu Ödenmez

Beneday Tablet Fiyatı, Nedir, Ne işe yarar, Nasıl kullanılır, Yan Etkileri Fiyatı Ne Kadar?

Beneday Tablet Fiyatı, Nedir, Ne işe yarar, Nasıl kullanılır, Yan Etkileri Eczane Fiyatı 298,67 TL etiket fiyatından satın alabilirsiniz.

BENEDAY Enterik Kaplı Tablet

BENEDAY enterik kaplı tablet ağız yoluyla alınan bir ilaçtır.

Etkin Maddeler

 • Her bir enterik kaplı tablet 300 mg alfa lipoik asit, 250 mg B1 vitamini, 250 mg B6 vitamini ve 1 mg B12 vitamini içerir.

Yardımcı Maddeler

 • Krospovidon, mikrokristalin selüloz, kolloidal silikon dioksit, hidroksi propil selüloz, magnezyum stearat, talk, povidon, opadry 03K18533 white (içeriği: hipromelloz, titanyum dioksit (E171), triasetin), acryl eze aqueous acrylic enteric system 93O18509 white (içeriği: metakrilik asit kopolimer, talk, titanyum dioksit (E171), trietil sitrat, silika, sodyum bikarbonat, sodyum lauril sülfat) bulunmaktadır.

Nasıl Kullanılır?

İlacı kullanmadan önce KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz. Kişisel olarak size reçete edilen ilacı kullanınız ve lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz.
 • Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
 • Bu ilacı başkalarına vermeyiniz.
 • Bu ilacı kullanırken, doktora veya hastaneye gittiğinizde, doktorunuza ilacı kullandığınızı söyleyiniz.
 • Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

Olası Yan Etkiler

BENEDAY’in olası yan etkileri hakkında doktorunuzdan bilgi alınız.

Saklama Koşulları

BENEDAY’i oda sıcaklığında (15-25°C) saklayınız.

Beneday Tablet: Fiyatı, Nedir ve Ne İşe Yarar?

Beneday, alfa lipoik asit ve B vitamini kompleksinin karışımından oluşan bir ilaçtır. Beyaz, oblong ve bikonveks enterik kaplı tabletler şeklindedir. Bir kutu Beneday genellikle 30 veya 50 adet enterik kaplı tablet içermektedir. Alfa-lipoik asit, sindirim sistemi ve metabolizma ürünleri grubunda yer almaktadır ve vücutta belli bazı metabolik işlevleri üzerinde etkiye sahiptir.

Beneday Nasıl Kullanılır ve Yan Etkileri Nelerdir?

Beneday, doktor tarafından reçete edilerek kullanılmalıdır. Genellikle, periferal diyabetik polinöropati (şeker hastalığına bağlı sinir hasarı sebebiyle ortaya çıkan ağrı, his kaybı, kuvvet kaybı gibi belirtiler) olan hastalar için kullanılır.

Beneday, aşağıdaki yan etkileri nedeniyle dikkatle alınmalıdır:

 • Baş ağrısı
 • Bulantı
 • Kusma
 • İshal
 • Karnın şişmesi

Beneday Neye İyi Gelir?

Beneday, B1, B6 ve B12 vitaminlerinin bileşimi nedeniyle ağrı kesici özelliklere sahiptir ve sinir hücrelerini koruyucu özellikleri vardır. Bu nedenle, Beneday şu durumlarda kullanılabilir:

 • Periferal diyabetik polinöropatik ağrı
 • Periferal nöralji (sinir ağrısı)
 • Siyatik (bel ağrısı, alt ekstremite ağrısı)
 • Trigeminal nevralji (yüz ağrısı)
 • Post-herpetik nevralji (zona sonra kalan ağrı)

Beneday’ın fiyatı, tabletlerin sayısına ve satın alınacak eczaneye göre değişebilir. Doktorunuzla fiyatlar hakkında konuşabilirsiniz.

Beneday Tablet: Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Beneday tablet, antihistaminik bir ilaçtır. Bu ilaç, vücuttaki histamin adı verilen bir maddeyi bloke ederek alerjik reaksiyonları önlemeye yardımcı olur. Beneday ayrıca sinüzit, rinit ve deri döküntüleri gibi alerjik semptomları hafifletmek için kullanılabilir.

Dozaj ve Kullanım

Beneday tablet, genellikle günde bir kez 10-20 mg dozda alınır. Ancak, doktorunuzun size önerdiği dozaj farklılık gösterebilir. Beneday tabletleri yemeklerden sonra bir bardak suyla birlikte alınmalıdır.

Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, Beneday’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

İstenmeyen etkilerin değerlendirilmesi aşağıdaki sıklıklara dayanarak yapılır:

 • Çok yaygın (>1/10): Baş dönmesi
 • Yaygın (>1/100 ila <1/10): Yok
 • Yaygın olmayan (>1/1.000 ila <1/100): Deri döküntüsü, hazımsızlık, bulantı, kusma, karın ağrısı ve anormal idrar kokusu
 • Seyrek (>1/10.000 ila <1/1.000): İnsülin Otoimmün Sendromu (kan şekeri seviyelerini düzenleyen hormonlarda gözlenen bir bozukluk)
 • Çok seyrek (<1/10.000): Baş ağrısı, mide ağrısı, bağırsak ağrısı, ishal, tat duyusunda değişiklik ve bozukluk, kan şekerinde düşme ve buna bağlı olarak halsizlik, terleme, baş ağrısı ve bulanık görme ve diğer görme bozuklukları, ürtiker ve kaşıntı gibi alerjik ve anaflaktik reaksiyonlar, periferal nöropati (Vücudun diğer kısımlarından beyine ve omuriliğe bağlanan sinirlerin hasar gördüğü ya da hastalandığı zaman meydana gelen durumlar), somnolans (Fazla derin olmayan yarı bilinçli uykulu durum ya da uykuya eğilim durumu), parestezi (Dokunma, ağrı, sıcaklık ya da titreşim uyarılarının algılanmasında ortaya çıkan duyu organları bozukluğu), aspartat aminotransferazda artış (Karaciğer, kalp, kas dokusu, böbrek veya beyinde olan bir doku hasarı sonrasında Aspartat aminotransferaz (ASP-SGOT) isimli enzimin değerlerinde gözlenen artış), kan folat düzeylerinde azalma (Alkolizm, hamilelik, kansızlık, kanser gibi hücre bölünme hızının yüksek olduğu durumlarda veya diyetle yeterince alınamama durumunda suda çözünen bir B vitamini olan folatın kan serumunda düzeyinin azalması), deri döküntüsü, hazımsızlık, bulantı, kusma, karın ağrısı ve anormal idrar kokusu
 • Bilinmiyor (eldeki verilerden hareketle tahmin edilemiyor): Alerjik reaksiyonlar: kızarıklık ve içi su dolu kabartılar (kurdeşen), döküntüler, yüzde şişme, hırıltı ile birlikte nefes alıp vermede zorluk, ciltte kabarıklık, kaşıntı

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

Yan Etkilerin Raporlanması

Kullanma talimatında yer alan veya almayan herhangi bir yan etki meydana gelmesi durumunda hekiminiz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Ayrıca karşılaştığınız yan etkileri Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM)’ne bildirerek ilacın güvenliliği hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Yasal Bilgilendirme : Burada verilen bilgiler farklı kaynaklardan toplanan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. Lütfen buradaki bilgileri %100 doğru olarak kabul etmeyin, bir hastalığınız varsa öncelikli olarak doktorunuza başvurun.

marketfiyatlari.com’da kullanılan bilgiler Hekim ve Eczacıya Danışmanın Yerine Geçemez. Sitemiz doktorunuzun veya eczacınızın yerini almayı hedeflememektedir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş