Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Bemiks Fiyat FİYATI

İLAÇ DURUMU AKTİF
İLAÇ FİYATI 25,60 TL
KAMU FİYATI 25,60 TL
KAMU ÖDENEN 25,60 TL
KAMU İSKONTOSU 0.00%
BARKOD 8699809090026
ETKİN MADDE MULTIVITAMIN
FİRMA ADI SANOFİ SAĞLIK ÜRÜNLERİ LTD. ŞTİ.
REÇETE NORMAL RECETE
İTHAL-İMAL İMAL
FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ FIYAT KORUMALI OLUP, DEPOCU FIYATI 21,71 TL VE ALTINDA OLANLAR
AMBALAJ MİKTARI 30
ATC KODU A11EX
NFC KODU ABC
SGK KAMU NO A01206
SGK ETKİN MADDE KODU SGKFVF
Ödeme Durumu İlaç, SGK tarafından ödenmektedir.
Ayakta Ödenme Durumu Ödenir
Yatan Hasta Ödenme Durumu Ödenir

Bemiks Fiyat Fiyatı Ne Kadar?

Bemiks Fiyat Eczane Fiyatı 25,60 TL etiket fiyatından satın alabilirsiniz.

Ağızdan Uygulanır

 • Etkin Madde: Her bir film tablette 10 mg tianıin (B|), 2 mg riboflavin (B2), 2 mg piridoksin (B6). 20 mg niasinamid, 3 mikrogıam vitamin B|2. 2.5 mg folik asit ve 5 mg kalsiyum pantotenat
 • Yardımcı Maddeler: Lııdipress (laktoz monohidrat), Kollidon VA 64. Magnezyum Stearat, Opadry 200 (200F230002)

Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir.

 • Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz.
 • Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
 • Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz.
 • Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde doktorunuza bu ilacı kullandığınızı söyleyiniz.
 • Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya diğer doz kullanmayınız.

BEMİKS Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

BEMİKS, 10 mg tianıin (B|), 2 mg riboflavin (B2), 2 mg piridoksin (B6), 20 mg niasinamid, 3 mikrogıam vitamin B|2, 2.5 mg folik asit ve 5 mg kalsiyum pantotenat içeren bir ilaçtır.

BEMİKS’i Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • BEMİKS’i kullanmayınız, eğer herhangi bir bileşenine karşı alerjiniz varsa.
 • BEMİKS, gebelerde ve emziren annelerde kullanılmamalıdır.
 • BEMİKS’in yanı sıra başka bir ilaç kullanıyorsanız veya ameliyat öncesi veya sonrası bir ilaç almaya karar verdiyseniz doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

BEMİKS Nasıl Kullanılır?

BEMİKS, doktorunuzun önerdiği dozda ve zaman aralıklarında kullanılmalıdır. İlacı yemeklerle birlikte alınız ve su ile yutunuz.

Olası Yan Etkiler Nelerdir?

BEMİKS’in kullanımı sırasında baş dönmesi, mide bulantısı, kusma ve karın ağrısı gibi yan etkiler görülebilir. Yan etkiler devam eder veya kötüleşirse, doktorunuza bildiriniz.

BEMİKS’in Saklanması

BEMİKS’i 25°C’nin altındaki oda sıcaklığında saklayınız ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz. Son kullanma tarihi geçmiş ilaçları kullanmayınız.

Bemiks Nedir?

Bemiks, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu B-vitaminleri içeren bir besin takviyesidir. Eksikliği görülen tiamin (B1), riboflavin (B2), piridoksin (B6), niasinamid, vitamin B12, folik asit ve kalsiyum pantotenat gibi vitamin ve mineralleri içerir.

Bemiks Ne İçin Kullanılır?

Bemiks, içeriğindeki B-vitaminleri sayesinde vücudumuzun ihtiyacı olan vitaminleri yerine koymaya yardımcı olur. Vitamin eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkan rahatsızlıkların tedavisinde, vücut direncinin artırılmasında ve sinir sistemi sağlığı için kullanılabilir.

Bemiks’in Özellikleri

 • Bemiks, tablet formunda 30 film tabletlik ambalajlar halinde satışa sunulur.
 • Bemiks’te kullanılan vitaminlerin dozajları, insan vücudunun günlük ihtiyacını karşılayacak şekilde ayarlanmıştır.
 • Bemiks, B-vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum pantotenat içerir. Bu madde, cildin sağlıklı bir görünüm kazanması ve saçların güçlenmesi için önemlidir.
 • Bemiks’in etken maddeleri arasında bulunan folik asit, hücrelerin yenilenmesini sağlar ve gebelikte anne adayının sağlıklı bir gebelik geçirmesini destekleyebilir.

Bemiks’in Kullanımı

Bemiks, doktorun önerisi doğrultusunda kullanılmalıdır. Genellikle günde bir tablet alınması önerilir. Kullanmadan önce Bemiks’in kutu içeriğindeki kullanma talimatlarına mutlaka göz atılmalıdır.

Bemiks’in Yan Etkileri

Bemiks genellikle iyi tolere edilir ancak bazı yan etkileri de olabilir. Yüksek dozda kullanımı baş ağrısı, mide bulantısı, kusma, ishal, halsizlik, uykusuzluk, kaşıntı, kızarıklık, kulak çınlaması gibi yan etkilere neden olabilir. Bu gibi şikayetlerle karşılaşan kişiler, doktorlarına başvurmalıdır.

Bemiks: Fiyat, Yan Etkileri ve Var mı?

BEMİKS, tüm ilaçlar gibi içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler oluşturabilir. Yan etkiler tahmin edilen görülme sıklıklarına göre şu şekildedir:

 • Çok yaygın: 10 hastanın en az birinde görülebilir.
 • Yaygın: 10 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilir.
 • Yaygın olmayan: 100 hastanın birinden az, fakat 1.000 hastanın birinden fazla görülebilir.
 • Seyrek: 1.000 hastanın birinden az görülebilir fakat 10.000 hastanın birinden fazla görülebilir.
 • Çok seyrek: 10.000 hastanın birinden az görülebilir.
 • Bilinmiyor: Eldeki verilerden hareketle sıklık derecesi tahmin edilemiyor.

Bemiks Yan Etkileri

Bemiks kullanımına bağlı olarak bilinen yan etkiler şunlardır:

 • Alerjik deri döküntüsü
 • Ağız ve burun yaraları (mukozal ülserasyonlar)
 • Sıcaklık hissi

Herhangi bir kullanım talimatında bahsi geçmeyen yan etkilerle karşılaşılırsa, doktor veya eczacıya bilgi verilmelidir. Yan etkiler ayrıca Türkiye Farmakovijilans Merkezi (TÜFAM) üzerinden

rıdırması ile raporlanabilir. Yan etkilerin bildirilmesi, ilacın güvenilirliği ve kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinilmesine katkıda bulunur.

Bemiks Kullanımı: Aç Karnına mı Tok Karnına Mı?

Bemiks, vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminleri içeren bir takviye edici gıdadır. Bu nedenle, kullanımı ile ilgili en sık sorulan sorulardan biri, aç mı yoksa tok mı kullanılması gerektiğidir.

Aç Karnına Kullanımı

Bazı insanlar, vitamin takviyelerinin aç karnına daha iyi emildiğine inanırlar. Bu nedenle, Bemiks’in de aç karnına alınması tavsiye edilebilir. Ancak bu, diğer yararlı bileşenlerin yanı sıra Bemiks’in mide tarafından daha hızlı emilmesine ve daha iyi bir etki sağlamasına neden olabilir. Ayrıca, aç karnına alındığında, Bemiks’in yan etkileri olasıdır, çünkü sindirim sistemi daha hassastır. Bu nedenle, aç karnına Bemiks kullanmadan önce, doktorunuza danışmanız önemlidir.

Tok Karnına Kullanımı

Bazı insanlar, Bemiks’i tok karnına almayı tercih ederler. Bu, midede daha hızlı sindirilmesini ve besinlerin diğer bileşenleri ile daha iyi bir şekilde karışmasını sağlar. Buna ek olarak, Bemiks’in yan etkileri, tok karnına alındığında daha az belirgin olabilir. Benzer şekilde, ilaçlarla birlikte tok karnına alınması da tavsiye edilir.

Bemiks’in Yan Etkileri: Nelerdir?

Yan etkiler, Bemiks’i aç karnına aldığınızda daha belirgin olabilir. Mide bulantısı, kusma ve hazımsızlık en yaygın yan etkiler arasındadır. Buna karşılık, tok karnına Bemiks kullanırsanız, yan etkiler genellikle daha az belirgindir veya hiç görülmez.

Bemiks’in Dozajı: Nasıl Kullanılır?

Bemiks’in dozajı, yaş, cinsiyet ve ihtiyaçlara bağlıdır. Çoğu insana, günde bir kez bir tablet olarak önerilir. Bu nedenle, doktorunuzun önerilerine göre hareket etmeniz önemlidir. Ayrıca, Bemiks kullanımı ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuza danışın.

Sonuç

Bemiks, vücut için gerekli olan vitaminleri içeren bir takviye edici gıdadır. Ancak, kullanımı ile ilgili bazı sorular vardır. Aç mı yoksa tok mu kullanılmalıdır? Cevap, kişinin tercihine bağlı olarak değişebilir. Ancak, yan etkilere karşı tedbirli olmalı ve doktorunuzun önerilerine uymalısınız.

Yasal Bilgilendirme : Burada verilen bilgiler farklı kaynaklardan toplanan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. Lütfen buradaki bilgileri %100 doğru olarak kabul etmeyin, bir hastalığınız varsa öncelikli olarak doktorunuza başvurun.

marketfiyatlari.com’da kullanılan bilgiler Hekim ve Eczacıya Danışmanın Yerine Geçemez. Sitemiz doktorunuzun veya eczacınızın yerini almayı hedeflememektedir. Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek sorunlardan sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments