Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çiftçilere Hibe Desteği Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kaliteli ürünler elde etmek isteyen çiftçilere hibe desteği sağlıyor. Bu desteğe başvurarak çiftçiler, tarım işletmelerinde kullanmak üzere para, ekipman veya malzeme alabilirler. Bu hibeler, çiftçilerin üretim maliyetlerini düşürürken, verimli bir tarım işletmesi kurmalarına yardımcı olur. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hibe desteği programından yararlanmak için hemen başvurun!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çiftçi Hibe Desteği

Türkiye’nin başkenti Ankara’da çiftçilere hibe fide dağıtımı yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi, yerli üretimi desteklemeyi amaçlamaktadır. Başkentli çiftçilere yüzde 75’i hibe, yüzde 25’i ise çiftçi katkı paylı destek sunulmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çiftçi Hibe Desteği Nedir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen çiftçi hibe desteği, Ankara il sınırları içerisinde yaşayan çiftçilere ücretsiz olarak verilen fide desteğidir. Ancak, bu desteği almak için çiftçi belgesi (ÇKS) sahibi olunması gerekmektedir. Ayrıca kırsal kalkınma hamleleri kapsamında çiftçilere mazot desteği de sağlanmaktadır ve domates, biber ve patlıcan gibi fide desteği de verilmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çiftçi Hibe Desteği Kimlere Verilir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi çiftçi hibe desteği, Ankara’da yaşayan ve çiftçilik yapan kişilere verilen sosyal desteklerden biridir. Bu desteği alabilmek için çiftçinin Ankara il sınırları içerisinde yaşaması, çiftçi belgesi (ÇKS) sahibi olması ve başvuru yapması gerekmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çiftçi Hibe Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi çiftçi hibe desteği başvuru işlemleri için Şereflikoçhisar, Evren, Haymana, Balâ, ve Polatlı bölgelerine başvuru yapılabilmektedir. Başvurular bizzat Aile Yaşam Merkezleri, Fen İşleri ya da ASKİ şantiyeleri gibi belirli yerlerde gerçekleştirilmekte; ayrıca (0312) 507 46 51-56 numarasından da başvuruda bulunabilinmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çiftçi Destekleri Nelerdir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ÇKS kayıt belgesi bulunan çiftçilere birçok destek sağlamaktadır. Bu destekler arasında mazot, tohum, gübre, fide, ve çiftçi kartı desteği yer almaktadır. Ankara Büyükşehir Belediyesi, yaptığı bu desteklerle üretim yapan çiftçileri desteklemeyi amaçlamaktadır.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş