Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Almanya Deprem Vizesi Şartları Neler?

Almanya’da yurt dışında kalacak olanlardan, özellikle uzun süreli kalacak olanlardan deprem vizesi istenmektedir. Bu vize için belirli şartlar yerine getirilmelidir. Bunlar arasında, yaşam alanının depreme dayanıklılığı, sigorta poliçesi, maddi durum gibi kriterlere uygunluk yer almaktadır. Ayrıca, Alman makamları tarafından belirlenen evraklar ve müracaat işlemleri de tamamlanmalıdır. Bu nedenle, Almanya’ya gitmeden önce deprem vizesinin şartları hakkında detaylı araştırma yapmak gerekmektedir.

Almanya Deprem Vizesi

2023 yılında yaşanan depremlerin ardından Almanya, depremzedelerin yakınlarını ülkeye getirmelerinde vize kolaylığı sağladı. Bu sayede Almanya’da akrabası olan depremzedeler Almanya’ya kolayca gidebilecek.

Almanya Deprem Vizesi Şartları

  • Almanya’da ikamet eden birinci veya ikinci derece akrabası olan depremzedeler bu vizeden yararlanabilir.
  • Vize almak isteyen kişilerin yazılı bir belge ile taahhütte bulunmaları gerekmektedir.
  • Depremzedenin tıbbi tedavi ve tüm masraflarını davet eden akrabası karşılamalıdır.

Deprem Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya Dışişleri Bakanlığı, İstanbul, Ankara ve İzmir’de vize hizmetleri için yetkili tek kurum olan “iDATA” aracılığıyla başvuruları kabul ediyor. Depremzedelerin, deprem bölgesinde ikamet ettiğini ve depremden etkilendiğini ispatlaması gerekir.

Almanya’ya deprem nedeniyle gitmek isteyenler, gerekli belgeleri Türk yetkililerinden almalıdır. Depremzedelere yapılacak olan 100 bin TL deprem yardımı hakkında bilgi almak isteyenler “Deprem Yardımı Başvuru Şartları – 100 Bin TL Deprem Yardımı” yazımızı inceleyebilirler.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş