Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Alkol Oranı En Yüksek İçkiler 2023 İçkilerin Alkol Oranları

Alkol oranı en yüksek içkiler arasında genellikle viski, votka, rom ve cin gibi sert içkiler yer almaktadır. Bu içkilerin alkol oranı çeşitli markalarına göre değişebilmektedir. 2023 yılında da içkilerin alkol oranları sık sık kontrol edilecek ve düzenlemeler yapılacaktır. Bu nedenle içki tüketirken alkol oranlarına dikkat etmek sağlık açısından son derece önemlidir. Alkol oranı konusunda bilgi sahibi olmak ve sorumlu bir şekilde içki tüketmek için içkilerin etiketlerinde yer alan alkol oranlarına dikkat etmek gerekmektedir.

2023 Güncel Alkol Oranı En Yüksek İçkiler

Alkol oranı en yüksek içkileri sizler için sıraladık bu sıralamada en yüksekten en düşüğe doğru inmektedir. Alkol oranları yüksek içkilerin nasıl tüketileceği ve alkol oranları tüm detaylarıyla yazımızda.

Alkol Oranı Yüksek İçkiler

Alkol oranı yüksek içkiler:

 • Rakının alkol oranı: Rakı alkol oranı %45’tir
 • Bira alkol oranı: %5’tir
 • Amsterdam Bira Alkol oranı: %8.4 alkol oranı vardır
 • Absent alkol oranı: %75 ile en yüksek içkidir
 • Volim alkol oranı: %14.4 Alkol oranı vardır
 • Kırmızı şarap alkol oranı: %9 ile %14 arası değişmektedir
 • Alkol oranı yüksek ucuz içkiler: Volim

Alkol Oranı En Yüksek İçkiler

Alkol oranı en yüksek içkiler:

 1. Absent Alkol Oranı %75
 2. Coruba Rom Alkol Oranı %74
 3. Aquavit %45 Alkol Oranı
 4. Şartröz %55 Alkol Oranı
 5. Sake Alkol Oranı %16
 6. Aberlour Alkol Oranı %40
 7. Chatreuse Vegetal Likör %68
 8. Altınbaş Rakı %50 Alkol
 9. Gılbey’s Cin %47,5 Alkol
 10. Calvados Konyak %46 Alkol
 11. Yeni Rakı %45 Alkol
 12. Chivas Regal Viski 18 %40 Alkol
 13. Absolute Vodka %40 Alkol
 14. Olmeca Tekila %38 Alkol

Bu alkoller Dünyanın en sert içkileri olarak bilinse de daha sert ve alkol oranları daha fazla olan alkoller vardır. Marketlerde veya büfelerde bulabileceğiniz alkol oranı en yüksek 14 içkileri sıraladık şimdi bu içkiler ile ilgili biraz detay verelim.

Absent Alkol Oranı

Absent, birçok bitkinin damıtılarak fermante edilmesiyle elde edilir ve en az %45 en çok %75 alkol oranı taşıyan bir içkidir.

Coruba Rom Alkol Oranı

Coruba markası bugün dünyanın hemen hemen bütün ülkelerinde satış yapmaktadır. Caruba alkol oranı %74’tür ve kaliteli olması hem de uygun fiyatlar ile piyasa da yer almasıyla tercih edilen bir marka olarak bilinir.

Aquavit Alkol Oranı

Aquavit, etil alkolün karavay likörü ile aroma işlemi yapılarak elde edilen damıtılmış alkollü bir içkidir. Votka gibi patates yada tahıldan damıtılır. En düşük  alkol miktarı %37,5 ve ortalama olarak %40-45 alkol içermektedir.

Şartröz Alkol Oranı

Şartröz 1737 yılından beri Şartrö Tarikatına bağlı keşişler tarafından François Annibal d’Estrées tarafından verilen el yazması ile gizli bir tarife göre üretilen bir Fransız likörüdür. Şartröz 130 değişik baharat, bitki ve çiçekten yapılır ve kuvvetli bir içkidir %40-%55 alkol içermektedir.

Sake Alkol Oranı

Sake: Japonyada pirinç ve tahıl tozundan yapılan Japonların ulusal içkisidir. Rakı ve tatlı şaraba da benzetilmektedir. Genelde Beyaz şarap renginde olur ve %18-20 oranında alkol içerir. Şaraba istinaden hafif ekşimsi bir tadı vardır. İçimi de şarabı anımsatır mayhoş bir tadı vardır.

Aberlour Alkol Oranı

Vanilya, tarçın ve meşe notalarına portakal ve kuru üzüm gibi hafif tatlı kokular eşlik etmektedir. Aberlour damıtma evinin 12 yıllık ekspresyonu Aberlour 12 Double Cask, geleneksel meşe ve şeri fıçılarında olgunlaştırılıp, %40 alkol seviyesi ile şişeleniyor.

Absolute Vodka Alkol Oranı

Absolut Vodka, İsveç’in güneyinde Ahus yakınlarında üretilen bir votka markasıdır. Absolut, Fransız grup Pernod Ricard’ın bir parçasıdır. Pernod Ricard, Absolut’u 2008 yılında İsveç devletinden 5.63 milyar € karşılığında satın almıştır. Absolut, dünyanın en büyük alkol markalarından biridir ve 126 ülkede satılmaktadır. Absolut %40 oranında Alkol içermektedir ve içimi en güzel vodkalardan biridir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş