Market Fiyatları sitesine hoş geldiniz. Aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarını hemen mağazada karşılaştırın.
Market Fiyatları sitesinde artık Döviz, Altın fiyatlarına da göz atabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yardım Başvurusu 2023

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu tüm yardım ve destekleri sağlamak için çalışmaktadır. 2023 yılında da yardım başvurularınızı hızlı ve etkili bir şekilde değerlendirmeye devam edeceğiz. Eğitim, sağlık, beslenme, barınma gibi birçok alanda yardım talebinde bulunabilirsiniz. Bakanlığımızın sağladığı imkanlardan yararlanmak için yardım başvurularınızı yapmanız yeterli. Hızlı ve kolay bir başvuru süreci için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak, Türkiye’nin her yerinde vatandaşlarımıza yardım eli uzatmaya devam ediyoruz.

2023 GÜNCEL Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yardım Başvurusu

2023 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından maddi durumu yerinde olmayan ihtiyaç sahibi kişilere birçok alanda maddi yardım sağlanmaktadır. Bakanlık tarafından aylık olarak sabit bir geliri olmayan ihtiyaç sahibi kişilere, doğum yapan annelere, engelli vatandaşlara, koruyucu ailelere, evde bakım gerektiren hasta vatandaşlara, şehit ve gazi yakınlarına, Bakanlık tarafından belirlenen diğer ihtiyaç sahibi vatandaşlara aylık olarak ya da bir defaya mahsus olacak şekilde nakdi yardımlar yapılmaktadır.

Doğum Yapan Annelere Maddi Yardım

2023 yılında da doğum yapan annelere devlet ayni ve nakdi yardımlar sunmaktadır. 2023 yılı için doğum yapan anneye verilen yardımlar:

  • Çocuk Parası
  • Süt ve Emzirme Ödeneği Desteği
  • Yarım Gün Çalışma Desteği
  • Bakıcı Parası
  • İş Görmezlik Ödeneği

Çocuk sayısına kadar maddi yardımdan yararlanacak anneler için aranan şartlardan biri de çocuğun 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra doğum yapmış olmasıdır. Devlet tarafından verilen yardımla aynı zamanda çalışma şartı da aranmamaktadır.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
meritking meritking güncel giriş kingroyal kingroyal giriş madridbet giriş